Merhaba TURKHACKTEAM üyeleri, 93. Akademi Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu kazananları ve aday olanları sıraladım keyifli okumalar.
Ödül Töreni Nerede Oldu ?
Salgına rağmen, test ve sosyal mesafe önlemleri alınarak yüz yüze yapılan Oscar Ödülleri töreni, Los Angelestaki Union Garı'nda gerçekleştirildi.
En İyi Film
Kazanan: Nomadland
Diğer Adaylar:
En İyi Kadın Oyuncu
Kazanan: Frances McDormand - Nomadland
Diğer Adaylar:
En İyi Erkek Oyuncu
Kazanan: Anthony Hopkins - The Father
Diğer Adaylar:
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Kazanan: Youn Yuh-jung - Minari
Diğer Adaylar:
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kazanan: Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
Diğer Adaylar:
En İyi Yönetmen
Kazanan: Chloé Zhao - Nomadland
Diğer Adaylar:
En İyi Görüntü Yönetmeni
Kazanan: Erik Messerschmidt - Mank
Diğer Adaylar:
En İyi Orijinal Senaryo
Kazanan: Emerald Fennell - Promising Young Woman
Diğer Adaylar:
En İyi Uyarlama Senaryo
Kazanan: Florian Zeller ve Christopher Hampton - The Father
Diğer Adaylar:
En İyi Uluslararası Film
Kazanan: Another Round - (Danimarka)
Diğer Adaylar:
En İyi Belgesel
Kazanan: My Octopus Teacher
Diğer Adaylar:
Ödül Töreni Nerede Oldu ?
Salgına rağmen, test ve sosyal mesafe önlemleri alınarak yüz yüze yapılan Oscar Ödülleri töreni, Los Angelestaki Union Garı'nda gerçekleştirildi.
En İyi Film
Kazanan: Nomadland
Diğer Adaylar:
- The Father
- Judas and the Black Messiah
- Mank
- Minari
- Promising Young Woman
- Sound of Mtal
- The Trial of the Chicago 7
En İyi Kadın Oyuncu
Kazanan: Frances McDormand - Nomadland
Diğer Adaylar:
- Carey Mulligan - Promising Young Woman
- Andra Day - The United States vs. Billie Holiday
- Viola Davis - Ma Raineys Black Bottom
- Vanessa Kirby - Pieces of a Woman
En İyi Erkek Oyuncu
Kazanan: Anthony Hopkins - The Father
Diğer Adaylar:
- Riz Ahmed - Sound of Mtal
- Chadwick Boseman - Ma Raineys Black Bottom
- Gary Oldman - Mank
- Steven Yeun - Minari
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Kazanan: Youn Yuh-jung - Minari
Diğer Adaylar:
- Amanda Seyfried - Mank
- Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm
- Glenn Close - Hillbilly Elegy
- Olivia Colman - The Father
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Kazanan: Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
Diğer Adaylar:
- Leslie Odom Jr. - One Night in Miami
- Sacha Baron Cohen - The Trial of the Chicago 7
- Lakeith Stanfield - Judas and the Black Messiah
- Paul Raci - Sound of Mtal
En İyi Yönetmen
Kazanan: Chloé Zhao - Nomadland
Diğer Adaylar:
- Thomas Vinterberg - Another Round
- David Fincher - Mank
- Lee Isaac Chung - Minari
- Emerald Fennell- Promising Young Woman
En İyi Görüntü Yönetmeni
Kazanan: Erik Messerschmidt - Mank
Diğer Adaylar:
- Judas and the Black Messiah - Sean Bobbitt
- News of the World - Dariusz Wolski
- Nomadland - Joshua james Richards
- The Trial of Chicago 7 - Phedon Papamichael
En İyi Orijinal Senaryo
Kazanan: Emerald Fennell - Promising Young Woman
Diğer Adaylar:
- Judas and the Black Messiah
- Minari
- Sound of Mtal
- The Trial of Chicago 7
En İyi Uyarlama Senaryo
Kazanan: Florian Zeller ve Christopher Hampton - The Father
Diğer Adaylar:
- Chloé Zhao - Nomadland
- Kemp Powers - One Night in Miami
- Sacha Baron Cohen ve yazar ekibi - Borat Subsequent Moviefilm
- Ramin Bahrani - The White Tiger
En İyi Uluslararası Film
Kazanan: Another Round - (Danimarka)
Diğer Adaylar:
- Better Days (Hong Kong)
- Quo Vadis, Aida? (Bosna Hersek)
- Collective (Romanya)
- The Man Who Sold His Skin (Tunus)
En İyi Belgesel
Kazanan: My Octopus Teacher
Diğer Adaylar:
- Collective
- Time
- Crip Camp
- The Mole Agent
Son düzenleme: