Windows Gizlilik;delil yoksa suçta mı yok?

filozofi

Yeni üye
14 Şub 2016
10
0
•Merhaba,insanlık için belki çok az ama benim için çok önemli birşey sormak istiyorum.
•konu:gizlilik;farzedelim ki ben kayıtsız bir cihaz ile bi cafede wifi ile internete bağlandım ve işimi hallettim,daha sonra cihazı imha ettim.
●şimdi delil yoksa suçta yok mudur?
○yada ben neyi es geçtim görmedim de bilişim görevlilerine yakalandım?
Bu konuda ki fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim,özellikle bu işleri daha iyi bilen turkhacteam ekibinden birileri cevaplarsa içim rahat olur.
TEŞEKKÜRLER

Moderatör tarafında düzenlendi:

kalpsizpgenc

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,793
3
İnstagram
Bak kredi kartı dolandırıcısı brom cc hertürlü suçtur ne yaparsan yap siber enseler seni yani boşa uğraşma siber o işin peşine düşerse herütlrü bulur Yanlış bilmiyorsam cred kartı ile ilgili bişiyler yapıyorsun .d

Ha bi de sanal da suç işlerken yok küçük yaştayım 18 yaş altı bişi olmaz diye suç işleyenler en düşük 10k tl para cezası allırsınız haberiniz olsun yapacağınız yasadışı iş 500 tl ise borcu ödemesi 10k tl .d

Moderatör tarafında düzenlendi:

44Ahmet40

Üye
16 May 2019
81
0
İllaki bir delil bırakmış olacaksın yani suçlusun ama küçük çaplı bir şey yapıo delilleri yok edersen Bi süre sonra unutulursun suç ne kadar büyükse yakalanma oranın artar

filozofi

Yeni üye
14 Şub 2016
10
0
Bak kredi kartı dolandırıcısı brom cc hertürlü suçtur ne yaparsan yap siber enseler seni yani boşa uğraşma siber o işin peşine düşerse herütlrü bulur Yanlış bilmiyorsam cred kartı ile ilgili bişiyler yapıyorsun .d
Cc işini meslek edinmişler var,benim bilmediğim bir konu o.
Enteresan bir iş benimkisi,henüz gerçekleştirmediğim.
Gizliliği nasıl sağlarım,bilişimci abilerimiz fake imei,mac,seri no ve ID numarası dışında nelere bakarlar erişebilirler?bana açıklamalar ile cevap yazarsan sevinirim.(yakalanırsın demek ve yakalanmak en kolayı zaten onu geçelim:)

kalpsizpgenc

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,793
3
İnstagram
Cc işini meslek edinmişler var,benim bilmediğim bir konu o.
Enteresan bir iş benimkisi,henüz gerçekleştirmediğim.
Gizliliği nasıl sağlarım,bilişimci abilerimiz fake imei,mac,seri no ve ID numarası dışında nelere bakarlar erişebilirler?bana açıklamalar ile cevap yazarsan sevinirim.(yakalanırsın demek ve yakalanmak en kolayı zaten onu geçelim:)

TM TM BRO CC İŞİ YAPMAYACAKSIN : D 3 Diyince inanıyoruz : D

Neyse kısaca işleyecğin suça göre değişiyor İşin tehlikesi.

filozofi

Yeni üye
14 Şub 2016
10
0
Cc ile iş yapma, çok riskli. Her türlü yakalanırsan en ufak hatada. Yaşın 12 olsa bile sıkıntı.
Cc ile iş yapma, çok riskli. Her türlü yakalanırsan en ufak hatada. Yaşın 12 olsa bile sıkıntı.
Cc işinden daha sıkıntılı bir iş,ayrıca sürekliliği yok sadece birgünde yapılacak iş.
Ben işte o en ufak hatanın ne olabileceği peşindeyim.
Şöyle sorayım;
*Ortak kullanılan bir wifi`den ör:Bar,cafe,kütüphaneden giriş yapılır.
*bu wifi cekim alanı ortalama 100m dir.kapalı alandan giriş yapılır.
*İşin yapılacağı gün 100m alandaki kameralardan görüntülenen herkes potansiyel suçludur bu yüzden kapalı alan tercih edilir.
*wifi ye kayıtsız bir cihazdan girilmeden önce config yapılır ör;vpn,mac,id.
*config sebebi tamamen olası beklenmeyen bi durum oluşabilir diye yurtdışına çıkacak zamanı bulabilmek için,beklenmeyen bir durum olmasa da yurtdışına çıkılır.
*ip adresinden izlenen iz bir noktada kesinlikle kayboluyor bunu açıklamayacağım.
*cihaz imha edilir.
** saçma gelebilir size çünkü herşeyi anlatamıyorum,anlatsam burada birkaç cilt yazarım sanırım.herşey düşünüldü ama bilmediğim birşeyler eksik kalmış olabilir.
***cihaz kayıtsız olduğu için real bilgi yok.
***cihaz imha edildiği için fake bilginin elimde bulunma ihtimali yok.
***cihaz ile kameralarda bi görüntüm yok.
ARKADAŞ NERDEN YAKALANIYORUM Bİ SOYLEYİN EGER DUSUNMEDİGİM BİRSEYSE GELİP EL ÖPECEĞİM

xbaytar

Uzman üye
16 Kas 2019
1,064
3
Eskişehir
Merhaba;

Siber suçlar her ayrıntıyı düşünebilir. Onların nasıl bir eğitimden geçtiğini veya nasıl analiz yaptığını bilemeyiz. Basit bir iş yapmıyorsun bulamadık deyip kapatmazlar konuyu hemen illaki bulurlar. Her ayrıntıyı düşünmüş olabilirsin belki çok iyi ve istediğin gibi giderse yakalanmazsın fakat her ihtimali göz önünde bulundurmak lazım.

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Cihazi yok etmen yaptığın; yapılan işlemleri yok etmez. Ayrıca onlardaki aletler ve yetkiler çok daha farklı biz bir bilgiyi bir veriyi 1000 takla atarak alirken onlar tek tuşla halledebiliyor

Ex0nly

Yeni üye
1 Ocak 2020
18
2
•Merhaba,insanlık için belki çok az ama benim için çok önemli birşey sormak istiyorum.
•konu:gizlilik;farzedelim ki ben kayıtsız bir cihaz ile bi cafede wifi ile internete bağlandım ve işimi hallettim,daha sonra cihazı imha ettim.
●şimdi delil yoksa suçta yok mudur?
○yada ben neyi es geçtim görmedim de bilişim görevlilerine yakalandım?
Bu konuda ki fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim,özellikle bu işleri daha iyi bilen turkhacteam ekibinden birileri cevaplarsa içim rahat olur.
TEŞEKKÜRLER

Merhaba, size gerekli bir kaç tedbir söyleyeyim.Öncelikle işinizi yaparken tor ağı kullanın.Sistemin en yeni güvenlik düzeltme ekleriyle ve düzeltmelerle güncel olduğundan emin olmak için NVR, DVR ve IP kamera yazılımınızı güncel tutun.Güçlü parolalar kullanın.UPNP'yi devre dışı bırakın.UPNP, yönlendiricinizde veya modeminizdeki bağlantı noktalarını otomatik olarak yönlendirmeye çalışacaktır. Normalde bu kullanıcının işini kolaylaştıran bir yöntem. Ancak sisteminiz portları otomatik olarak iletirse ve kimlik bilgilerini varsayılan olarak bırakırsanız, istenmeyen ziyaretçiler bulursunuz. Yönlendiriciniz / modeminizdeki HTTP ve TCP bağlantı noktalarını manuel olarak ilettiyseniz, bu özellik ne olursa olsun kapatılmalıdır.P2P'yi devre dışı bırakın.P2P, bir seri numarası vasıtasıyla bir sisteme uzaktan erişmek için kullanılır. Sisteminizin kullanıcı adı, şifresi ve seri numarası da gerek duyulduğundan, birisinin P2P kullanarak sisteminize girmesi olasılığı düşüktür.IP Filtresini Etkinleştirin.IP filtrenizin etkinleştirilmesi, belirtilen IP adresleri dışındaki herkesin sisteme erişmesini önleyecektir.

Bunlar yakalanmamak için alınması gereken sadece bir kaç tedbir.Günümüzde teknoloji çok gelişmiş olup, artık internette kolpa atamazsınız.Bu söylediğim tedbirler sizin yakalanma şansınızı birazdaha düşürür.

İyi günler.

umutkalay

Katılımcı Üye
26 Nis 2019
276
0
Her zaman bir iz vardır
Mesela vpn kullanıyorsun muhtemelen tor da kullanıyorsun dur ama webrtc açığı ile yine bulunursun. Bilgisayarı imha ettim diyorsun bilgisayar önemli değil ağ önemli, bilgisayarının ağda bıraktığı mac adresi önemli ve emin ol dahası var.

filozofi

Yeni üye
14 Şub 2016
10
0
Her zaman bir iz vardır
Mesela vpn kullanıyorsun muhtemelen tor da kullanıyorsun dur ama webrtc açığı ile yine bulunursun. Bilgisayarı imha ettim diyorsun bilgisayar önemli değil ağ önemli, bilgisayarının ağda bıraktığı mac adresi önemli ve emin ol dahası var.

Dahası nedir onuda anlatın lütfen.
Tor vpn sadece zaman kazanmak için veya önemsiz işler için kullanılan yöntemlerdir.
***Bakın ben burada gerçek gizlilikten bahsediyorum;mac dediğimiz, real kullanıcıya kayıt edilmiş bir numara.ip de bi mac ın masaüstü diyebiliriz.yani benim derdim değil mac'ın ip nin cihaz seri numarasının görünmesi.Dedimya cihaz kayıt dışı.
Cihazı imha etmenin önemi,olası bi durumda size ait bir yerde bulunursa bu delil anlamına gelir.hernekadar 100mdeki supheli olan herkese arama emri cıkaramayacak olsalarda,supheli sayısında gözle görülebilecek derecede azaltacakları aşikardır.
*****muhalefet olma sebebim tabiri caizse sadece iyi polis kötü polisdir
.

bydeniz07

Üye
29 Tem 2016
188
0
Antalya
Bana kalırsa eğer cihaz kayıtlı değilse ve bağlandığın ağın şifresini kırarak girdiysen veya daha önceden biliyorsan bulunduğun alanda kamera vs yoksa ve kalabalık biryerse cihazı çok sağlam imha edersen yakmak eritmek entergrelerini parçalamak gibi yakalanma ihtimalini yok etmiş sayılırsın ama eğerki yaptığın iş illegal bi şekilde para çıkışı sağlamaksa ister btc olsun ister başka bişey para çıkışı verdiğin btc adresleri vs çok yüksek oranla izlenir ve fiziksel olarak para çektiğin an boom ordan ele verirsin kendini haberin olsun :D

biltr023231

Katılımcı Üye
4 Nis 2013
524
0
Afyonkarahis
İz bırakmaman mümkün değil , işleyeceğin suça göre aranma derecen artacak veyahut azalacaktır , ciddi bir iş peşindeysen sonuçlarına hazırlıklı olarak yapmanı tavsiye ederim . Ciddi değilse basit bir şekilde güvenlikler sağlayıp hallet geç fazla zaman kaybetme... ;)

parrhesia0

Katılımcı Üye
29 Ağu 2019
255
3
Ben şuna inanıyorum: "en iyi hacker hiç ismini duymadığımız hackerdır". Hackerların çok büyük işler yapıp yakalanmamaları, ki cc işleri çocuk işi kalır yanlarında, siber polisleri atlatabiliyor olduğuna delalet bence. Mesela geçen deep webden yakalanan rus bir hacker haberini paylaştım forumda. Onu ölçüt alalım. O, onyıllardır bu işi yapıyordu, sonra İsrail'de yakalanmış. Yani pcde,ağda iz bırakarak değil. Gerekli bilgi donanımıyla adam dünyada cc ticareti yapmış. Neden ilk başta yakalamamışlar? Çünkü gizlilik bal gibi de mümkün. Biz beceremiyoruz diye mümkün değil sanıyoruz. Ama adamlar bal gibi de gizleniyor. Mesela Express vpn cidden log tutmuyor. Tüm dünyaya kanıtlamış bir vpndir. Özel proxyler ve bilmediğimiz birçok özel bilgilerle adamlar gizlenebiliyor bu bir gerçek. Neden herkes gizlenilemiyor-gizlenilemez diyor bilmiyorum ama bence yeteri bilgiye ulaşan insanlar gizlenebiliyor ha onlar da bilgilerini kimseyle paylaşmıyordur kesin. Sonuç olarak kişi fiziksel bir açık vermedikçe gizlilik sağlanılabilir diye düşünüyorum. Ve en büyük hackerlar lulzsec gibi yakalanan hackerlar değil ismini hiç duymadıklarımızdır bence. Naçizane yorumum budur.

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Merhaba halka açık wireles network ağında sörf yaptığınız zaman loglarınız tutulur

Bilgisayarı imha etmek kesinlikle bir çözüm deildir O klasik Mr robot filmlerinde oluyor genelde

Vpn güvenli deildir Sadece ip değiştirip çeşitli lokasyonlara bağlanmak sizi gizli tutmaz

her vpn log tutar paralı vpnler bile yeri geliyor log tutmakta Sadece ip ve mac değiştirmek bile yeterli düzeyde olmayabilir

Tor ağı bile güvenliği tartışılır tor tarayıcıların dark weebin en köşesinde gezerken bile yakalnma ihtimaliniz olur

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.