Windows Oturum Açma Parolası Yazma Yeri Gelmiyor

Tedam

Yeni üye
19 Nis 2020
11
0
Merhabalar THT ailesi,
İlk kez başıma gelen bir sorunum var ve çözümünü bulamadım. Windows 11 kullanıyorum. Bilgisayarımda 2 tane oturum var ikisi de şifreli. Birisi administatör oturumu ve diğeri de normal kullanıcı oturumu. Normal oturumda sıkıntı yok. Kendi kullandığım admin oturumunun şifre yazma kısmı gelmiyor. Kullanıcı oturumuna basınca oturum aç yazısı çıkıyor fakat şifre ekranı gelmiyor. Daha geçtiğim gece normalce açılıyordu. Bu sabah bilgisayarı açtım ve bu sorun vardı. Format dışında bunun çözümü nedir. Diğer oturum açılıyor ama oturumun yetkileri kısıtlı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Açılış ekranından bir resim yüklüyorum. (Fotoğrafta da görünen oturum aç yazısına basınca windows açılış ekranına geri dönüyor)

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,595
773
format atar gibi flashtan başlat bilgisayarı şimdi yükle ekranı gelince sol alt köşede bilgisayarı onarın yeri var ona bas işlem bitince açılacak

mi2k2o2.jpg

Tedam

Yeni üye
19 Nis 2020
11
0
format atar gibi flashtan başlat bilgisayarı şimdi yükle ekranı gelince sol alt köşede bilgisayarı onarın yeri var ona bas işlem bitince açılacak

mi2k2o2.jpg
Yanıtınız için teşekkürler. Bu işlem için flash içinde aynı format atar gibi windows yükleme dosyalarının olması gerekiyor değil mi? Bir de bilgisayarı shift ile yeniden başlatınca gelen menüdeki bilgisayarınızı onarın seçeneği işe yaramadı bu ile sizin dediğiniz yöntem aynı mı sonucu verir?

pawelyn

Katılımcı Üye
23 Nis 2022
469
159
Tor V3
Yanıtınız için teşekkürler. Bu işlem için flash içinde aynı format atar gibi windows yükleme dosyalarının olması gerekiyor değil mi? Bir de bilgisayarı shift ile yeniden başlatınca gelen menüdeki bilgisayarınızı onarın seçeneği işe yaramadı bu ile sizin dediğiniz yöntem aynı mı sonucu verir?
control + alt + delete kısmındanda onar yapılıyordu sanırım (emin değilim)

Merhabalar THT ailesi,
İlk kez başıma gelen bir sorunum var ve çözümünü bulamadım. Windows 11 kullanıyorum. Bilgisayarımda 2 tane oturum var ikisi de şifreli. Birisi administatör oturumu ve diğeri de normal kullanıcı oturumu. Normal oturumda sıkıntı yok. Kendi kullandığım admin oturumunun şifre yazma kısmı gelmiyor. Kullanıcı oturumuna basınca oturum aç yazısı çıkıyor fakat şifre ekranı gelmiyor. Daha geçtiğim gece normalce açılıyordu. Bu sabah bilgisayarı açtım ve bu sorun vardı. Format dışında bunun çözümü nedir. Diğer oturum açılıyor ama oturumun yetkileri kısıtlı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Açılış ekranından bir resim yüklüyorum. (Fotoğrafta da görünen oturum aç yazısına basınca windows açılış ekranına geri dönüyor)
Bilgisayarı yeniden başlatınız.
Güvenli Modda bilgisayarınızı açınız.
3 yol vardır bunun için kısaca bahsedeyim size:
1.Başlat > Çalıştır ekranına "netplwiz" yazıp kontrol ediniz.
2.Denetim Masası bölümünden Kullanıcı Hesaplarını açıp kontrol etmelisiniz.
3.OneDrive a da ayrıca bağlı olduğunu tahmin ediyorum.Sildiyseniz tekrar yükleyip durumu gözlemleyiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.