Şifre Güvenliğinde Detaylı Maksimizasyon Rehberi - Alınabilecek Önlemler

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,861
769
lihtgTHT.php
Çok çok teşekkür ederim. Kafam çok karışık daha da karıştı.
Fişing linklere aşağıdaki unsubscribe da parolayı yazınca o maildeki çöp kutusunda 30 gün bekletmeden silinenleri geri getire biliyorlar mı?
O fişing linklerle cihaza uzaktan gizli izleyen yazdıra biliyorlar mı? Eğer biliyorlarsa mümkünse o şey o cihazı sadece format fabrika ayarlarına döndürmekle gizli izlenen şey varsa siliniyor mu?
Emin misiniz?
1- Kolay kolay getiremezler. İsterseniz kendi hesabınızda silinenleri geri getirip getiremediğinizi deneyip araştırabilirsiniz. 2- Linkler ile cihaza dosya indirmedikleri sürece erişim sağlayamaz, ekran veya kamera izleyemezler. 3- Format atınca cihazınız sıfırlandığı için içerisindeki zararlı yazılımlar da silinecektir.
Başka sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.
Eline sağlık çok güzel olmuş
Eline sağlık gayet yararlı bir içerik olmuş
Teker teker teşekkür ediyorum.

2 Haz 2023
70
10
1- Kolay kolay getiremezler. İsterseniz kendi hesabınızda silinenleri geri getirip getiremediğinizi deneyip araştırabilirsiniz. 2- Linkler ile cihaza dosya indirmedikleri sürece erişim sağlayamaz, ekran veya kamera izleyemezler. 3- Format atınca cihazınız sıfırlandığı için içerisindeki zararlı yazılımlar da silinecektir.
Başka sorunuz varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Teker teker teşekkür ediyorum.
İyi akşamlar. Utanarak sorayım ben sıradan biriyim hiç bir yazılım bilgim yok. O fising linkleri yapıp gönderen çok bilmişler yani yapamaz? gmail çöpten 30 gün beklemeden tamamile silinenleri.
Bi de aylarla o gmail parolası ellerinde olduğu için bilmiyorum ki öylece her hangi link benim telefona indirmiş olamazlar mı? Çok çok teşekkür ediyorum. Çok huzursuz durum unutulmuyor. Fişing linklere parolayı yazdığımı aylar sonra hatırlamıştım...

İyi akşamlar. Utanarak sorayım ben sıradan biriyim hiç bir yazılım bilgim yok. O fising linkleri yapıp gönderen çok bilmişler yani yapamaz? gmail çöpten 30 gün beklemeden tamamile silinenleri.
Bi de aylarla o gmail parolası ellerinde olduğu için bilmiyorum ki öylece her hangi link benim telefona indirmiş olamazlar mı? Çok çok teşekkür ediyorum. Çok huzursuz durum unutulmuyor. Fişing linklere parolayı yazdığımı aylar sonra hatırlamıştım...
Kesin eminsiniz biliyorsunuz yani öyle birilerinin yükleye bileceyi izleme şeyleri formatla siliniyor temiz?? Kesin dimi?... çok özür dilerim şişirdim kafanızı. Çok çok teşekkürler herşey için. İçimdeki huzursuzluk az azalıyor

Telefonu usb ile bilgisayara bağlayıp klasörlere bakınca bir dovvnload var sade bir de başında noktalı .dwnld Kısa şekilde. Öyle 3 klasör çift çift idi. O gizli izleyen şey indirilimiş demek değil dimi?

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,861
769
lihtgTHT.php

Kesin eminsiniz biliyorsunuz yani öyle birilerinin yükleye bileceyi izleme şeyleri formatla siliniyor temiz?? Kesin dimi?... çok özür dilerim şişirdim kafanızı. Çok çok teşekkürler herşey için. İçimdeki huzursuzluk az azalıyor

Telefonu usb ile bilgisayara bağlayıp klasörlere bakınca bir dovvnload var sade bir de başında noktalı .dwnld Kısa şekilde. Öyle 3 klasör çift çift idi. O gizli izleyen şey indirilimiş demek değil dimi?
1- Tamamiyle silinen postalar geri getirilemez. Bununla ilgili şu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Bir kullanıcının kalıcı olarak silinmiş e-postasını geri yükleme - Google Workspace Yöneticisi Yardım
2- Gmail parolası ellerinde olması sizin cihazınıza bir şeyler indirebilecekleri anlamına gelmez, fakat dediğim gibi şüpheleniyorsanız indirmiş olabileceğinize Kaspersky IS gibi antivirüs porgramlarını kullanabilirsiniz.
3- Format atınca cihaz sıfırlandığı için her şey silinecektir.
4- Bahsettiğiniz .dwnld uzantılı klasörler hakkında pek bilgim yok fakat sistem dosyası olabilirler, illa ki virüs olacak diye bir şey yok.

2 Haz 2023
70
10
1- Tamamiyle silinen postalar geri getirilemez. Bununla ilgili şu makaleyi de inceleyebilirsiniz: Bir kullanıcının kalıcı olarak silinmiş e-postasını geri yükleme - Google Workspace Yöneticisi Yardım
2- Gmail parolası ellerinde olması sizin cihazınıza bir şeyler indirebilecekleri anlamına gelmez, fakat dediğim gibi şüpheleniyorsanız indirmiş olabileceğinize Kaspersky IS gibi antivirüs porgramlarını kullanabilirsiniz.
4- Bahsettiğiniz .dwnld uzantılı klasörler hakkında pek bilgim yok fakat sistem dosyası olabilirler, illa ki virüs olacak diye bir şey yok.
İyi akşamlar.
Gmail driveda silinenleri.foto videoları kast etmiştim.
2. Tek gmail idi bütün sosyal hesapların bağlı olduğu, telefonda senkronize olduğu o yüzden sordum. O gmaile eriştikleri için uzaktan onun bağlı olduğu cihazlara gizli şeyler indirte bilirlerdi.
Geçen başka telefonda yeni gmailimi girdim play storedan whatsapp yukledigimde ilk telefonumun adi yaziliydi ki yukle. Yeni telefona yukleyince eskiye de otomatik yuklendi whatsaap appi

Ben google workspacede soru sormaya çalıştım ama hesap mı açmalıymış olmadı. Eski bağlanan gmail hesabına gelen bir mailin açılıp cevaplanması tarihini bulmanın yolu yok mu hiç.
Silinen gmail ve ona gelen silinen mailleri tekrar geri getirmek yeniden içindekilerle birlikte eski silinen gmaili açma yolu yok mu hiç?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.