[Tartışma] Deep Web'in abartılması

mrruhadam

Yeni üye
8 Haz 2019
3
1
Arkadaşlar merhaba. Bu deep web dark web muhabbetinin abartıldığını düşünüyorum.". İnternetin %90'ından fazlası genellikle arama motorları veya geleneksel web tarayıcıları aracılığıyla erişilemeyen bu alanda bulunur. " cümlesi bana hurafe gibi geliyor. dark web yoktur demiyorum. Elbette var ancak sanıyorum ki insanların illegal işlerde yakalanmamak için kullandıkları siteler olduğunu düşünüyorum. Sonuçta internete kullanıcılar her gün milyonlarca bilgi taşıyor. Arka planda insanların bunca taşıdığı bilginin 9 katının her insana açılmayan kısımda saklandığına pek inanmıyorum. Bilgisizlikten dolayı bu şekilde düşünüyor olabilirim. Bu konuyu bu yüzden açmak istiyorum. Buyrun gelin tartışalım.

OnTrigger

Üye
21 Eyl 2022
222
72
Çoğu site dolandırıcı zaten öyle seri katiller falan yok :D etrafta yüksek limitli kart satan, kaçak uçak savar falan kiralayan çok şarlatan dolaşıyor :D

Çoğu site dolandırıcı zaten öyle seri katiller falan yok :D etrafta yüksek limitli kart satan, kaçak uçak savar falan kiralayan çok şarlatan dolaşıyor :D
Şarlatan demeyelim hocam, bahçemdeki uçak savarı nasıl açıklayacaksınız?

Şaka bir yana "DeepWeb" normal "İnternet"te olduğu gibi iyi ve kötü olarak kullanım amacına göre hizmet eder. Her türlü yararlı(?) kaynağı da zararlı kaynağı da bulabilirsin.

Ben kendi deneyimlerimden yola çıkarak söyleyebilirim ki
OnTrigger hocamın söylediği şeylerin gerçeklik payı göz ardı edilemeyecek kadar mevcut, ama internetin %90'ı değildir %40'ı %'50sidir onlara çok takılmamak lazım.

İyi Forumlar...

InsenaL

Yeni üye
7 Tem 2022
1
0
Arkadaşlar merhaba. Bu deep web dark web muhabbetinin abartıldığını düşünüyorum.". İnternetin %90'ından fazlası genellikle arama motorları veya geleneksel web tarayıcıları aracılığıyla erişilemeyen bu alanda bulunur. " cümlesi bana hurafe gibi geliyor. dark web yoktur demiyorum. Elbette var ancak sanıyorum ki insanların illegal işlerde yakalanmamak için kullandıkları siteler olduğunu düşünüyorum. Sonuçta internete kullanıcılar her gün milyonlarca bilgi taşıyor. Arka planda insanların bunca taşıdığı bilginin 9 katının her insana açılmayan kısımda saklandığına pek inanmıyorum. Bilgisizlikten dolayı bu şekilde düşünüyor olabilirim. Bu konuyu bu yüzden açmak istiyorum. Buyrun gelin tartışalım.

Okadar çok deep web üzerinde dolaşmadım fakat gördüğüm kadarıyla para tuzağından başka birşey değil. Hidden Wiki de bulunan birçok site dolandırıcı. Para karşılığı üye olunan bir forumla karşılaşmadım ancak ücretsiz olanların chati ergen kaynıyor. Sitelerin çoğunluğu ise genellikle pedofili videoları içeren cinsel içerikli siteler (işkence, tecavüz, ölüm videoları içerenlerde var tabi) fakat bu videoları izlemesi bile para ile gerçekleşiyor. Ayrıca internetin %90 deep web üzerinde olsaydı mantık iken insanların %10 luk kesimide Google, Chrome gibi arama motorları üzerinde bulunması gerekir.

Son düzenleme:

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
Merhabalar,açtığın konu karşısında seni tebrik ederim.Şimdi tam bir sayısal veri vermek mantıksız olur çünkü internet doğru orantılı bir şekilde artmıyor ve şuan bile binlerce belge yayınlanıyor ve bu tam olarak sayı ile açıklanamaz.Geleneksel web tarayıcıları ile erişilebilir ve hemde bununla ilgili bir sss konusu açtım.

Artık dark web biraz hurafe oldu ama hala aktif ve bilgilendirici içerik olduğu kadar pis içerik vardır.İllegal iş için sadece tek teknik kullanılmaz.Bizim türk belgesel veya bazı kitleler abartıyor fakat haklılık payı vardır.

19 Haz 2023
229
148
Ankara
Hocam bana göre Deep Web, Dark Web Abartılmakta eskiden denilebilirdi ki Deep web, Dark Web tehlikeli, evet katılırdım ama günümüzde telegram, ıcq, signal'i daha yeni duydum o platformlara artık taşınıldı herkes görüyor yalan söylemeye gerek yok, işlevselliğini bana göre yitirdi elbette işe yarayan bilgiler var var olacaktır ama kitlesi azaldı forumlarda satılan herhangi ürün discord ve ya tg platformlarında satılıyor ve daha hızlıca, benim görüşüme göre deep web/ dark web abartılmaktadır.

CyrusMan

Katılımcı Üye
19 Tem 2021
290
111
Düşsüzler Apartmanı
Bu kadar küçümsemeyin bence belki fazla abartılıyordur ancak her türlü yasa dışı iş ve illegal faaliyetin döndüğü ortamdır. İşin çok ileri seviye ve çok rahatsız edici boyutları da var. Zaten gizlilik esas alındığı için illegal faaliyetlere çok müsait bir ortam. Tabi günümüzde eskisi kadar etkili olmayabilir.

joker1701

Üye
28 Nis 2023
66
14
deepweb de bulunan çoğu şey telegram kanallarında da var var artık. son derece abartılmış dandirik birşeymiş deepweb

katil-savas-erotik içerik- uyuşturucu etc....

uzun zamandır oynadıgım oyunun sunucu dosyalarını arıyorum deepwebde de bulamadım :D o kötü oldu

[KIRMIZI]

Üye
27 Eyl 2022
165
34
Allah nerede isterse
şimdi hükümetler çok kolluyor dark webi bu yüzden gerçek illegal işlerde sadece türk ve rus siteleri var benim bilfiğim dolandırıcı olmayan türk siteleride var biraz araştırarak hidden wiki,den bulabilirsiniz türk index falan var hatta kpss ösym soru sızıntıları falan bu sitelerden çıktı

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
deepweb de bulunan çoğu şey telegram kanallarında da var var artık. son derece abartılmış dandirik birşeymiş deepweb

katil-savas-erotik içerik- uyuşturucu etc....

uzun zamandır oynadıgım oyunun sunucu dosyalarını arıyorum deepwebde de bulamadım :D o kötü oldu
Şimdi deep webte şuan bir olgu yoktur fakat eskiden gerçekten çok aktif ve tehlike denilenebilecek bir yapıdadır.Ayrıca şuanda azımsanmayacak kadar ön plandadır.Telegram dolandırıcı yuvası ise deep web te aynı şekilde dolandırıcı yuvasıdır ama daha temkinli ve kaliteli sohbetler vardır.Bir çok yararlı bilgide öğrenebilirsiniz...
sadece türkler ve ruslar illegal iş yapıyor çünkü diğer hüküğmetler dark webi kollarken türk ve rus hükümeti kollamıyor ve ebn illegl türk siteleri gördüm
Haklısınız ama ruslar en azından kendi hackerlarını hibe eder yada yatırım yaparsınız fakat Türklerde ise farklı politik nedenlerden dolayı hep yeniden topluma kazandırmıyor.Ayrıca dark web'e ingilizler ve almanlarda çok girmektedir ama onlar bilgi paylaşımı içindir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.