Hedef Sistemi HackLeme TeknikLeri

spedohymer

Katılımcı Üye
15 Eki 2007
835
15
Network / Türkiye
1- Önce Hedef hakkında algoritma hazırlarım. kimdir nedir necidir?

2- Whois Çeker Eger Geçerli bir mail adresi yazılmışsa onu alıp hacklemeye çalışırım. Eğer hacklersem o mail adresiyle whois bilgisindeki host firmasına mail atarım ve şifreleri isterim yeniden ve böylece domain hack yapmış da oluruz.
örnek bir siteye Whois Çekiyorum..diyorki..
Microsoft-IIS/5.0 veya Microsoft-IIS/6.0
Ha ne demek oluyor % 70 ıss açıgı olabilir... Apeche Mantık bu...Server tipi...

3- Sitenin Yazıldıgı dili öğreniriz..

4 - Eger Php İle kodlanmışsa RFI, Asp İle Olmussa SQL INJ bakarım. Veya hedef sitenin sistemi örneğin vbulletin; vbulletin ile ilgili kılişeleşmiş açıkları uygularım.

5- Server deki sitelerin listesini çıkararım. O serverdeki sitelere bilindik rfi açıklarıyla rfi taraması yaparım. Veya onlarada yukarıda dediklerimi ararım..

6- Eger açık bulup servere bağlanırsam shell ile, server i rootlarım indexi basarım. Veya manuel index atma işlemlerini gerçekleştirirm.

7- En son da olarak kaliteli web security scanner programlarıyla taratma yaparım. Bazen onlardan süpriz sonuçlar çıkabiliyor. Çok karşılarştım
Örnek security scanner programları ve benim önerdiklerimden iki tanesi: Shadow Security Scanner, Acunetix Web Vulnerability Scanner 4, LANguard Network Security Scanner...

8- Hedef sitenin yöneticisini kandırarak sağlam trojan yedirip pass çalımı..ve defaced işlemi de en çok kullanılan ve bilinen yoldur..

8 - Olmadı mı? Bütün açıklar kapansada sosyal mühendislikle hack bitmez

Sosyal mühendislikte anlatılmaz yaşanır.

Evet bu size birazda olsa bir mantık getirmiştir..

İşin Mantığı=Bir Siteyi Sitede Görülen Yerinden hackleyin Site içinde hacklenen hiçbir lingin Lamer mantıgını kimse taşayamaz..

Mantık=Hacker olamak isteyen birinin ne yorum yazmaya vakti olur nede index atmaya?

Mantık 2=kendim ve ülkem için öyle böyle aşagı yukarı birşeyler yapmak istiyorum türkün ve miletimin güçünü göstermek istiyorsan Her yol senin
her duvara sırtını dayayıp vurursun...Unutmayın

Hacklenen site Ne Demek ?
Hacklenen Site demek büyüsü bozulan site demek

Domain hack ne demek ?
El Degiştiren site demek Tabi bunlar kenddi tabirim...

Bis site Kırk bin kere index yese bile o siteyi küçümsiyemessin çünkü o site halan ayaktadır..

Başta ne demişim Hedef siteni noktasını hacklersem benim için büyüsü bozulmuş demektir.

Sunuç=Atılan indexin hesaba sorulmaz..

Alıntıdır.. :)

Selametle..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.