XP' de Sahte Yazılım uyarısı gitmiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

heartful72

Üye
17 Kas 2007
177
7
ANKARA
merhaba arkadaşlar. pc ye format attıktan sonra orjinale çevirdim. windows un sitesinden media player 11 ve srv pack 3 yükledim. yazılımım doğrulanmasına ve bu proğramları yüklememe rağmen hala windows açılışta sağ altta sahte yazılım uyarı çıkıyor ve ne yaptıysam onu yok edemedim. bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. şimdiden teşekürler. :mad:

heartful72

Üye
17 Kas 2007
177
7
ANKARA
konuyu yanlış yere açmışım ama sen konuyu iyi okumamışın galiba

arkadaşım o kadarını yaptım heralde. bilgisayarımda kayıtlı olan xp şuanda legal oldu zaten; ancak bilgisayar açılışta sağ altta uyarı yazısı çıkıyor sahte yazılım diye. bilgisayara windowsun sitesinden med.ply 11 ve srv.pck 3 indirdim ve problem olmadı. yani microsoftun onayından geçit ancak anlayacağın bu uyarı benim pc nin açılışından gitmedi. bilmem anlatabildimmi?:yaho1

Öncelikle Konu yanlış yerde İkinci olarak Googleye Legal xp dowload de indir zaten programda napman gerektiğini gösteriyor Kolay gelsin ..

heartful72

Üye
17 Kas 2007
177
7
ANKARA
komik olmayalım arkadaşlar

dostum link vermişin ama sağol. bu iş proğram indirmeynen otomatik silmeynen olacak bi iş değil. ben başımın çaresine bakarım. hakketen bu işten anlayan ve manuel olarak bu işi çözecek arkadaşlar lağzım bana.

al upladım senin için..
https://tik.lat/q6fDI

bunu aç otomatik silicek...bende demin işe yaradı...

kmetin

Uzman üye
10 Tem 2007
1,724
0
istanbul
Yazılım sahteciliği uyarısı (kaldırma)

Sağ Alta Yerleşir Ve Gitmez :)

format atmadan silinmez diyenlere kapak olucak bi yöntem söylüycem simdi size

Regeditten WgaLogon Klasörünü Silmelisiniz

Başlat > Çalıştırr > Regedit Yazın Enterlayın..

HKEY_LOCAL_MACHINE
SOFTWARE
Microsoft
Windows NT
CurrentVersion
Winlogon
Notify
WgaLogon <<<<< Solda Bulunan Bu Dosyayı Tamamen Silin..

Bilgisayarınızı Yeniden Başlattığınızda Sorun Düzelicektir..

bendede aynı sorun vardı daha biraz önce denedim ve kurtuldum sizinlede paylaşmak istedim hemen.

Son düzenleme:

mikimouse

Üye
19 Eki 2009
230
0
k.maras
yalan brader lisanslı yapma filan yok o girilen keyler güncelleme yaptıktan sonra default oluyor zaten artık microsoft xp işletimine ürün destegi vermiyor verilen ürün anahtarları tek bi pc ye kayıt edilir güncellenir aynı key baska pc ye konunca sistem o key i tanır kullanımda oldugundan güncelleme sırasında microsofta bildirir oda sana uyarı yazısı gönderir yazı cıktıktan iki gün sonra windows kapanır ekran mavi olur .denemesi bedava.

mikimouse

Üye
19 Eki 2009
230
0
k.maras
kmetin arkadasım o yöntem sadece gecici bi kac gün sonra o dosya geri gelir sen dosyayı tamamen silmedin onun kayıt kütügünde acılışta calısan talksmgr.exe ile uzantısı var .

alierke

Uzman üye
26 Eki 2009
1,227
0
Syst€m...

Herhangi bir pencere açın. (Bilgisayarım vb.)
Oradan araçlar ekmesine girin.
Oradan da klasör seçeneklerine.
Sonrasında görünüm ayarlarına girin ve “bilinen dosya türleri için uzantıları gizle” seçeneğini boş bırakın. Yani seçili olmasın.
Sonra WindowsSystem32 klasöründeki WgaLogon.dll dosyasını yeniden adlandır diyip WgaLogon.old yapın.
Yine aynı klasördeki WgaTray.exe dosyasını WgaTray.old olarak adlandırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Açıldıktan sonra, başlat -> çalıştır’a gelin.
Regsvr32 %Windir%system32LegitCheckControl.dll /u
Komutunu yapıştırıp entere basın veya Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Açıldığında system32 klasöründeki LegitCheckControl.dll dosyasını silin.
Tekrar çalıştıra gelin, regedit yazıp çalıştırın. Karşınıza gelen pencereden aşağıdaki dizini bulup silin.
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsNT
CurrentVersionWinlogonNotifyWgaLogon
THE END

-------------------------------------------
ben bu yontemle 2 ay once yaptım ve işe yaramış tı halada bi uyarı o hata felan gelmioo

HyperTurk76

Katılımcı Üye
30 Ağu 2008
450
0
Iğdır
Artis misin Nesin Sen_?

dostum konuyu iyi okuyun sonra bana akıllılık taslayın. ben proğramı kullanmasını iyi bilirim. hatta senin kullanamadığın varsa söylede yardımcı olayım. lütfen konuyu iyi okuyup öyle cevap yazın.

Lan Kardeşim...Lan Arkadaşım...Millet Sana Yardım Etmeye Uğraşıo Sen Artislik Yapıosun Olmuo Böyle..Millet Yazmış İşine Yaramıosa Teşekkür Et Geç...Havan Kime Senin_??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.