Her Hafta Bir Karakolumuza Mektup...

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Konunun ortaya çıkışı için bu fikri sunan haci3346 isimli üyemize duyarlılığından ötürü teşekkür ederim...

-------------------------------------------------------------------------------------

İşleyiş nasıl olacak ;

• Tarafımızdan belirlenecek bir karakolumuz her hafta başında burada duyurulacak.
  • O hafta içerisinde belirlediğimiz karakolumuz için dileyen üyelerimiz mektuplarını yazıp, daha sonra ilân edeceğim mail adresine gönderecekler.
  • Mail adresine gelen mektuplar incelendikten sonra, gönderici adına tarafımdan karakola gönderilecek.
  • Gönderilecek mektupların içeriği konusunda Turk Hack Team kesinlikle sorumlu tutulamayacak, unutmayın ki her şeyden önce bunlar münferit mektuplar olacak.
  • Mektupların gönderileceği karakollara da tarafımdan konu ile ilgili bilgi daha önce verilerek durumdan haberdar olmaları sağlanacak.
  • Uygun görülerek gönderilen mektuplara burada yer verilecek ve teşekkür ile ödüllendirelecek.
  • Nabız yoklaması yapmak açısından konu 7 gün ilân durumunda kalacak ve sizlerin desteğine göre uygulamaya ve kullanıma açılacak.

Uygulamaya konmasını isteyenler lütfen teşekkür butonunu kullansınlar.
Konu ile ilgili tarafıma her türlü sorularınızı iletebilirsiniz.

/// EDİT \\\

İki büyük gazete ile irtibat kurdum.

Projeyi başarı ile uygulayabilirsek , burada yer vereceğimiz mektupları onlar da yayınlayacaklar. ( Turk Hack Team ismini de kullanarak )

Desteklerinizi bekliyorum.

-------------------------------------------------------------------------------
///EDİT\\\

Son gün,
Gelecek olan desteğe göre proje uygulamaya konulacaktır.
Öyle görülüyor ki desteklerinizle ses getirecek bir projeye hep birlikte imza atacağız.

İsteyenler
[email protected] mail adresine mektuplarını gönderebilirler.

Mektuplarınızda ;

• siyaset yapmayın,
  • ülke sorunlarını anlatan ifedelerden kaçının, bu tür şeyler moral vereceğimiz yerde, askerimizi demoralize eder,
  • askerlerimize moral verecek ifadelerde bulunmaya çalışın,
  • onların her zaman yanlarında olduğunuzu hissettirin.

Hepinize kolay gelsin.

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Artık mektuplarınızı aşağıdaki mail adresine gönderebilirsiniz, bekliyorum.

[email protected]

İlk karakolumuz ;

Sağırsu Karakolu
3 ncü Komando Tugay Komutanlığı
Sağırsu / Eruh / SİİRT

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• Konuya dair sorularınızı bu başlık altında iletebilirsiniz.
  • Aslında muallakta kalan bir şey de yok ;
  • siz mektuplarınızı verdiğim mail adresine göndereceksiniz,
  • incelendikten sonra yukarıda belirtilen karakola sizin adınıza THT başlığı altında gönderilecek ve burada yayınlanacak.
  • İleriki bir tarihtede halen görüşmeleri devam eden iki ulusal gazetede yayınlanacaklar.

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Mektupları bekliyorum, askerlerimizin özellikle bu günlerde daha fazla morale ihtiyaçları var.

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
İlk Mektubumuz...

İlk mektup elime ulaştı ; sevgili cansın' dan.

Bu karakolun benim için önemi hayli yüksek.

Güneydoğu'da görev yaptığım ilk karakol ve 1984'te hainlerin terör saldırılarını başlatarak baskın verdiği ilk karakol olması açılarından bu karakolun gönlümdeki yeri bir başka.

Yüreğine sağlık sevgili cansın ; mektubun 1 saat içinde el yazısı ile yazılmış olarak posta ile yola çıkıyor.

CaLLouS

Kıdemli Üye
30 Ocak 2009
3,025
0
Abi bana bu yazılan mektuplardan bir iki tanesıni resim olarak pm atarmısın cünkü bu yazarlarla görüşürken emınımkı 1-2 tane ornek istiyceklerdir .. Eğer ki ; herşey yolunda giderse süper şeyler olacak

SeLametLe ..

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
Abi bana bu yazılan mektuplardan bir iki tanesıni resim olarak pm atarmısın cünkü bu yazarlarla görüşürken emınımkı 1-2 tane ornek istiyceklerdir .. Eğer ki ; herşey yolunda giderse süper şeyler olacak

SeLametLe ..

Tamamdır, sevgili cansın'ın yazmış olduğu mektubu yolluyorum sana.

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Sağırsu Karakolu 3. Komando Tugay Komutanlığı Sağırsu, Eruh/Siirt

<< Mehmetçiğin makamını şan ve şerefle ölçebilecek, ne bir tartı ne bir endaze ne bir kıyas, ne bir mikyas vardır. >>
N.F. Kısakürek

Cesareti yıldızlar kadar çok olan ey serhat kahramanları,

Ay yıldızımızın ışığı gibi soylu ve duru bakışlarınızda parıldayan kıvançlı bir güzellik, insanî bir mutluluk vardır. Öyle ki gönüllere sirayet eden varlığınız, yüzümüzün güneşi, havası, toprağı ve gönül düzenimizin evveli, dayanağıdır. Ne mutlu ki, mukaddesatla, maneviyatla ve tarihle yoğrulmuş bu topraklar, vatan için yaşamasını, vatanı şerefle yaşatmasını bilen, sizlerin eseridir. Türk Ordusu, yurdu aydınlatan ışıktır. Bir Mehmetçik, dünyanın neresinde olursa olsun, insanlık gururunu ve değerini daima var edici gücü ile onarır, bulunduğu yere sevgi ve hoşgörüyü getirir. Zira o, hayatın belli bir dönemi değil, içinde yaşadığı milletin ruhudur ve insani tecrübelerin en yücesidir. Vatan sevgisinin ulvî evlatları, derin uykularımızın sahipleri, bizler biliyoruz ki, manevi kıymet, milli şahsiyet düşmanları, hiçbir zaman yüksek insanlık, ilim, fikir ve inançla donanımlı sizlerin karşısında hain emellerini gerçekleştiremeyecektir ve bu kutsal topraklar, insanlık var oldukça, ebedi Türk milletinin vatanı olarak kalacaktır. O nedenle içimiz müsterihtir.

Her birinizi sevgi ve saygı ile selâmlarken, dualarımızın sizlerle olduğunu bilmenizi isteriz. Nitekim sizler Türk vatanı sathında birer bayrak, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ inancı ile yetişen ve yetişecek kuşaklarsınız.

Dünyanın en ince hislerini taşıyan yüreğinizde, her an bizimle olduğunuzu ve fakat bizlerin de her an sizinle olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çünkü insan ancak ezeli hayat şefkatini kendini adadığı, yüce bir idealde bulabilir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz yurdumuzun dağlarını, tepelerini, deli deli akan derelerini, çağla rengi göllerini, lacivert denizlerini, mis kokulu toprağını, eflâtunî göğünü, zümrüt yeşili ormanlarını, bozkırlarını, yiğit kangal köpeğini, Van kedisini, balıklı gölde alabalığını, sevdasını dokuduğu kilimin motifini, boz ineğin sürmeli kirpiğini, göğe uzanan servilerimizi, ulu çınarımızı daha nice nice değerlerimizi canımızdan aziz biliriz. Bu değerlere sahip çıkmak, bizlerin yani her birimizin birinci görevidir. Nedir ki sevindirici olan siz, Sağırsu Karakolu’ndaki kardeşlerimiz gibi güzel yurdumuzun pek çok köşesinde askeri görevini ifa eden arkadaşlarımızın da bu bilince vakıf kendisine, tarihine, milli kültürüne sahip çıkma azmidir. Sizlerle gururluyuz ve onur duyuyoruz, sizlerden aldığımız cesaretle bizler gönül verdik yüreklerde kök bağlayıp yaşayan, sonsuza uzanan, sonu olmayan bir güzel ideale.

İyi ki varsınız yağız efeler, koç yiğitler, bahadırlar, ozanlar, alp dadaşlar ..

cansın

...

cansın

Özel Üye
27 Nis 2008
8,788
31
Mektupları bekliyorum, askerlerimizin özellikle bu günlerde daha fazla morale ihtiyaçları var.

Gerçek sevgi, yaratıcılığın ifadesi olup itina, saygı, sorumluluk ve bilgiyi kapsar. O, etki - tepki sonucu olmayıp insanın kendi sevme gücünden kaynaklanan ve sevilen kişinin gelişme ve mutluluğunu gözeten etkin bir çabadır. Bu nedenle bir kişiyi sevmemiz, diğer bütün insanlara da sevgimizi dile getirmektedir. Sevilmek ve sevmek gibi çok önemli bazı değerleri düşünmek ve bu değerler için her şeye son verecek adımı atmak için yüreklilik gereklidir. Uzakları yakın eden böylesi değerli bir projede bulunuyor olmak bizleri olağanlaştırır ve umudumuzu hep korumamız için bizi cesaretlendirir.

Vatanını canından üstün tutan, vatan sevgisinin ölümsüz kahramanları nasıl dün Kurtuluş Savaşı'nı bizzat yaşamış bugünün aksakallı dedeleri, nur yüzlü nineleri :

<< Her şeyimizi kaybedelim; ama vatanımızı asla! Vatanı elden giden yaşayamaz >>

diyordu ise bugünde bizler şartlar ve ortam ne kadar ağır olursa olsun Büyük Türk Ordusu'nun engin sağduyusu, Türk Milleti'nin milli birlik ve dayanışma ruhu ortak geleceğine sahip çıkma azmi, onun kaderi üzerinde oynanmak istenen bütün oyunları her şart altında boşa çıkartacaktır. Öyle ki bazı zihniyetlerin gittiği yolun sonunda ilk önce onlar kaybolacaktır!

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılâpları çerçevesinde hareket etmeliyiz. Yüce Atatürk'ün dediği gibi:

<< Hürriyet ve Bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin ve büyük ecdadımın en kıymetli mirasından olan bağımsızlık aşkı ile yaratılmış bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, özel ve resmi hayatımın her kademesini yakından tanıyanlarca bu aşkım bilinir. Bence bir millete şerefin, hürriyetin, namusun ve insanlığın yerleşmesi ve yaşaması mutlaka o milletin hürriyet ve bağımsızlığına sahip olmasına bağlıdır. Ben şahsen bu saydığım özelliklere çok önem veririm ve bu özelliklerin kendimde varlığını iddia edebilmek için milletimin de aynı özellikleri taşımasını şart ve esas bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu nedenle millî bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Millet ve memleketin menfaatleri gerektirdiği takdirde insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle uygarlık gereği olan dostluk ve siyaset ilişkilerini büyük bir incelikle takdir ederim. Ancak benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin de bu arzusundan vazgeçinceye kadar amansız düşmanıyım. >>
1921

Bu fikri sunan haci3346 ve elbette birbirinden özel çalışmaları ile bize kıvanç veren, değer katan İdeaLİST'e çok teşekkürler.

Genghis Khan

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
4,460
7
idealist abi benim mektubum ne oldu ilk ben yollamıstım sana ?

• İlk sen yollamıştın da, o şekilde mektup olmaz ama,
  • tamam ; içinden geçenleri aktarmışsın,güzel tabii,
  • yine de mektup dediğin yazılar gibi giriş, gelişme ve sonuç bölümlerinden oluşur,
  • bunlara dikkat et lütfen, yeni bir tane hazırlayıp bana gönder, hemen göndereyim ve yayınlayayım seninkini de...

fatih_sultan_mehmet

Katılımcı Üye
6 Ağu 2009
846
0
ATA'mın izinden...
sizin allahınıza kurban işte şerefsizler işte hainler bakında görün kardeşlın dostluk Türklük nasıl olurmuş...

Allah yar ve yardımcınız olsun çok saolun abim allah sizi ve sizn gibilerini tht'min başından eksın etmesin....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.