Node.js Projesini Nasıl Ücretsiz Bir Şekilde Yayınlayabilirim? (Free Domain, Free Hosting)

4 May 2022
74
23
Türkiye
Geliştirmiş olduğunuz Node.js Projesini ücretsiz bir şekilde paylaşmak için:
videosunu izleyebilirsiniz.
Videoyu izledikten sonra render.com web sayfasında projesini kolaylıkla paylaşabilirsiniz.
İyi günler dilerim...

4 May 2022
74
23
Türkiye
isimtescil'den hosting var node.js scriptlerini nasıl kurabilirim ?
Daha önceden araştırdığımda Türkiye'de doğrudan Node.js destekleyen bir sunucu bulamamıştım, 'isimtescil' veya farklı bir hosting firmasının hosting hizmetinin olmasından ziyade Node.js destekliyor mu? Sadece PHP seçicileri mi var yoksa Node.js Setup yapısı var mıdır bilinmesi gerekir.
Bunun için ilk yapmanız gereken o firmanın destek hattıyla iletişime geçerek Node.js projelerini doğrudan desteliyorlar mı sormak olacaktır.

Eğer ki videodaki gibi farklı firmalar ile projenizi yayınlamak istiyorsanız bu durumda doğrudan (VPS) sunucusu satın almanızı tavsiye ederim.
VPS sunucu aldığınızda size içerisinde genelde Ubuntu işletim sistemi olan bir server verirler.
Sizlerde satın almış olduğunuz VPS sunucusuna bağlanarak içerisine Node.js'yi NPM'i, NGIX'i kullanıyorsanız MySql'i veya MongoDB'yi indirip kendi sunucunuzu inşa edebilirsiniz. Bunun için size örnek bir video önerebilirim:
Yukarıdaki video gibi sizde VPS server ile Node.js projelerinizi satın almış olduğunuz sunuculara kurup yükleyebilirsiniz.

Not: Benim önceki paylaştığım videoda projenizi ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz gibi kredi kartı bilgileriniz ile ücretli versiyonları da satın almanız mümkündür. Tabi yine de VPS server çok daha mantıklı.

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,791
416
localhost
Daha önceden araştırdığımda Türkiye'de doğrudan Node.js destekleyen bir sunucu bulamamıştım, 'isimtescil' veya farklı bir hosting firmasının hosting hizmetinin olmasından ziyade Node.js destekliyor mu? Sadece PHP seçicileri mi var yoksa Node.js Setup yapısı var mıdır bilinmesi gerekir.
Bunun için ilk yapmanız gereken o firmanın destek hattıyla iletişime geçerek Node.js projelerini doğrudan desteliyorlar mı sormak olacaktır.

Eğer ki videodaki gibi farklı firmalar ile projenizi yayınlamak istiyorsanız bu durumda doğrudan (VPS) sunucusu satın almanızı tavsiye ederim.
VPS sunucu aldığınızda size içerisinde genelde Ubuntu işletim sistemi olan bir server verirler.
Sizlerde satın almış olduğunuz VPS sunucusuna bağlanarak içerisine Node.js'yi NPM'i, NGIX'i kullanıyorsanız MySql'i veya MongoDB'yi indirip kendi sunucunuzu inşa edebilirsiniz. Bunun için size örnek bir video önerebilirim:
Yukarıdaki video gibi sizde VPS server ile Node.js projelerinizi satın almış olduğunuz sunuculara kurup yükleyebilirsiniz.

Not: Benim önceki paylaştığım videoda projenizi ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz gibi kredi kartı bilgileriniz ile ücretli versiyonları da satın almanız mümkündür. Tabi yine de VPS server çok daha mantıklı.
Teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.