5k 5.5k ya laptop önerisi

K4TANA

Yeni üye
11 May 2022
41
12
:]
selamun aleyküm hayırlı günler bütçe 5 5.5k arası buna uygun laptop arıyorum akıcı olsun birde python için oyun vs oynamıyorum zaten ikinci el piyasasında ve bu iş için nasıl şeylere dikkat etmem gerek birde öneriniz varsa alabilirim

teux

Katılımcı Üye
23 Ocak 2023
959
1,329
selamun aleyküm hayırlı günler bütçe 5 5.5k arası buna uygun laptop arıyorum akıcı olsun birde python için oyun vs oynamıyorum zaten ikinci el piyasasında ve bu iş için nasıl şeylere dikkat etmem gerek birde öneriniz varsa alabilirim
Sadece akıcılığa ve hıza bakıyorsan SSD ye önem vermelisin, tasarım odaklı kodlar yazıyorsan ekran kartı gibi bileşenlere de dikkat etmek gerek. İntel taraflı 7. 8. nesil bir işlemci götürür. Giriş seviyesi bir ekran kartı okuma yazma oranı yüksek bir ssd 8-16 gb ram işini rahat görür. Fiyatı aşmamak için kıstım bazılarından sen piyasa araştırması yapıp yükseltebilirsin..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.