Diplomasız siber güvenlikçi olabilir miyim?

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,825
426
localhost
kendini geliştirirsen olursun bak ibrahim baliç adam açık lise okuyordu en son ama piyasa da en iyilerden.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Diploma varken bile işe girmek zorken, diplomasız pek mümkün değil. Elbette bazı şirketlerde şansınızı deneyebilirsiniz ancak olumlu sonuç alma ihtimali bir hayli düşük.

x1axe

Üye
28 May 2022
60
12
merhabalar abilerim ben lise 3 de okulu bıraktım bu yazılım işlerini öğrenmek için çünkü okuduğum okul kaynak üzerineydi ve kötüydü neyse konuya gireyim diyelimki siber güvenlik veya yazılımcı oldum ama üniversite okumadım ilerde sorun yaşarmıyım iş bulabilirmiyim
diploması olanlar için daha zor iş bulursun ama hiç yoktan iyidir :) iyi formlar

mod1n

Üye
2 Mar 2024
116
18
Kardeşim burada akıl verenlere kulak asma diplomanın hiçbir değeri yok bu sektörde kendini yetiştiren herkes her şey olabilir ama esas hatayı kaynak işini bırakarak yaparsın. Yazılım sektörüne yıllarını vermiş bir abin olarak konuşuyorum eğer muhteşem vizyon sahibi ve sermayesi olan bir yazılımcı değilsen kaynakçıdan az kazanırsın :) kaynakçının dünyanın er yerinde her an çok iyi işler bulma ihtimali var unutma
yani herkes farklı birşey söylüyor anlayamadım tam neyse bir iş illaki buluruz ilerde yorumun için teşekkürler abi

2 Mar 2024
79
43
Sorgusuz
merhabalar abilerim ben lise 3 de okulu bıraktım bu yazılım işlerini öğrenmek için çünkü okuduğum okul kaynak üzerineydi ve kötüydü neyse konuya gireyim diyelimki siber güvenlik veya yazılımcı oldum ama üniversite okumadım ilerde sorun yaşarmıyım iş bulabilirmiyim
Kendini geliştir önemli olan sertifikaları al sonrası zaten gelir he bide 2 yıllık bir tane uni oku yazılım siber güvenlik olur oldu bitti

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.