Raspberry Pi Zero 2W da C# form uygulaması nasıl çalıştırılabilir?

ScriptKid

Katılımcı Üye
5 Şub 2022
611
8
91
Merhaba C# formda yazdığım programımı Raspberry Pi Zero 2W'da çalıştırmam gerekiyor. Farklı Linux dağıtımlarında denemeler yaptım (Kali Linux, trisquel, Ubuntu vs.). Fakat mono ve Wine uygulamamı açamadı programı C# form. .NET Framework 4.8 ile bir sürü kütüphane kullanarak yazdım. Acaba bunu açabilecek ve Raspberry Pi Zero 2W'da çalışabilecek düşük sistem gereksinimlerine sahip bir işletim sistemi biliyor musunuz?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
Merhaba C# formda yazdığım programımı Raspberry Pi Zero 2W'da çalıştırmam gerekiyor. Farklı Linux dağıtımlarında denemeler yaptım (Kali Linux, trisquel, Ubuntu vs.). Fakat mono ve Wine uygulamamı açamadı programı C# form. .NET Framework 4.8 ile bir sürü kütüphane kullanarak yazdım. Acaba bunu açabilecek ve Raspberry Pi Zero 2W'da çalışabilecek düşük sistem gereksinimlerine sahip bir işletim sistemi biliyor musunuz?
.net core en az 4GB ram istiyor elindeki mini pc 512 mb sencede normal değil mi çalışmaması?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
hayır sanal makinedeki 16 gb ramli linux dağıtımlarında da çalışmıyor yani bir uyumsuzluk sorunu var

linux'a uygun derlersen problem olmaz. yinede pb p2 de çalışmayacaktır. 512 mb ramın var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.