115 mb/sn iyi bir hız mı ?

ozgun777

Katılımcı Üye
26 Şub 2012
494
0
Mars
Merhaba arkadaşlar,
ben 30 gb lik bir şey indirdim ve bunu kopyalıyordum ssd den hdd ye
hız 400 mb/sn larda başlayıp 110 lara kadar iniyor sonrasında, hani başta 400 mb ile aktarım yapmasa tamam diyeceğim de 400 mb lik aktarım gücü varsa neden bu 110 lara düşüyor onu anlamadım.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ya da hız yükseltilebilir mi programsız teracopy falan kullanmadan o tam verimi nasıl alabilirim ?

Son düzenleme:

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Öncelikle mb ile mB farklı şeyler. (mb=megabit.....mB=megabayt) Senin kastıyın mB olduğunu düşünerek açıklayayım. Standart bir hdd de uzun süreli yazma hızı olarak 400 mB hıza ulaşamazsın. Hele ki 32 gB gibi bir veride o düşmeler gayet doğaldır. Eğer hızın kalıcı olmasını istiyorsan ssd ye geçiş yapabilirsin. Ne yazıkki hddlerin bu konuda yapabilecekleri o kadar. Başlangıçtaki 400 de sistemin direk aktarım hızı değil önbellekleme ve önbelleğe aktarım gibi işlemere ait hızdır. Yani sistemin öyle bir performansı var ve kullanmıyor değil elinden gelen o. (Ek: Sistem ayarlarına göre sistemin belli bir miktar veriyi ram e aktarır ve diske yazma işini oradan yapar ilk baştaki 400 o ram e aktarırkenki hızda olabilir)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.