19:30 ile 23:30 arası ping sorunu.

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Son 4-5 gündür belirttiğim saatlerde normalde 30 olan pingim +200 oluyor. 23:20 gibi sürekli ölçüm yapıyorum. Yavaş yavaş düşüyor. Önceden böyle bir sorun hiç yaşamadım aknyi doldursak bile yaşamadım. Wifi kapalı internet sadece 1 pcye bağlı ver pcde güncellemeye dair birşey yok. Ttneti 2 kere aradım. Adamlar bizim ping ile ilgili bir desteğimiz yok diyor. Bana yok kablolu kullancan yok indirme olmuyacak diye önündeki yazıyı okuyorlar. Sorunun bizden kaynaklı olmadığı belli adamlara sorun sizden kaynaklı çözüm bulun diyorum adam inatla ping ile ilgili teknik servisimiz yok diyor. Ne yapayım ben bu sorunu bilen bir müşteri temsilcisi gelene kadar adamlarımı arıyım daha önce böyle bir problem yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. tracert kayıtıda bırakıyorum.
jgv3Dr.png

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Son 4-5 gündür belirttiğim saatlerde normalde 30 olan pingim +200 oluyor. 23:20 gibi sürekli ölçüm yapıyorum. Yavaş yavaş düşüyor. Önceden böyle bir sorun hiç yaşamadım aknyi doldursak bile yaşamadım. Wifi kapalı internet sadece 1 pcye bağlı ver pcde güncellemeye dair birşey yok. Ttneti 2 kere aradım. Adamlar bizim ping ile ilgili bir desteğimiz yok diyor. Bana yok kablolu kullancan yok indirme olmuyacak diye önündeki yazıyı okuyorlar. Sorunun bizden kaynaklı olmadığı belli adamlara sorun sizden kaynaklı çözüm bulun diyorum adam inatla ping ile ilgili teknik servisimiz yok diyor. Ne yapayım ben bu sorunu bilen bir müşteri temsilcisi gelene kadar adamlarımı arıyım daha önce böyle bir problem yaşayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi. tracert kayıtıda bırakıyorum.
jgv3Dr.png

Bazen oluyor garip olaylar . Kimsede açıklayamıyor :) benimde hergün saat 12:30 da internetim gidiyordu .Allahtan eski iş arkadaşlarım halleti arıza ekibinden . Müşteri hizmetleri ping sorunununa müdahale edemezler. yapman gereken ağ hareketlerini izlemek windows arka planda işlem yapıyormu , otomatik güncelleme açıkmı . Ping sorunu genelde geçici oluyor. Modem kaynaklıda olabilir .

TTNET her daim pişmanlıktır. Superonline da bağlantı güçlendirme diye seçenecek var 1 dakikada hallediyor
Ben pişman değilim 10 senedir kullanıyorum ttneti yaşadığım sorun 10nu geçmez . (Arıza oldumuda sağlam oluyor :) süperonline övmüşüm ama bende gömerim buradaki sistemlerine :) bir fiber kablo döşediler ceset gömer gibi 15 derinlikte makina ile küçük delik açıp kabloyu içine atıp toprak attılar.Fiber Kabloları ilk asfalt değişiminde patladı haliyle 1 karış bile yok derinliği.TTnet ben alt yapı sistemi hoşuma gidiyor (Yeni)

Son düzenleme:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Sizin oturduğunuz semt ile alakalı bir sıkıntı sanırım. Kablolar aşırı bağlanmayı kaldırmıyor. Bu yüzden de ping sorunu oluşuyor. Arıza kaydı bırakmaktan başka bir şey yapabileceğinizi düşünmüyorum.

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Sorun ttnet de ben bunu onlara kabul ettirip onların bizim mahalledeki bant genişliğimi denir nedenir onu artırması gerekiyor. arıza kaydı açtırabilirsem belki birşeyler yapabilirler ama ne diyipte arıza kaydı açtırabilirim bilmiyorum. 23:20'den sonra sürekli pingimi ölçüyorum 10-10 20-20 düşüyor 23:40 gibi normale dönüyor buda demek oluyor ki bizim burdaki insanlar 23:40 gibi internetini kapatıp uyuyorlar hat rahatlıyor.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Sorun ttnet de ben bunu onlara kabul ettirip onların bizim mahalledeki bant genişliğimi denir nedenir onu artırması gerekiyor. arıza kaydı açtırabilirsem belki birşeyler yapabilirler ama ne diyipte arıza kaydı açtırabilirim bilmiyorum. 23:20'den sonra sürekli pingimi ölçüyorum 10-10 20-20 düşüyor 23:40 gibi normale dönüyor buda demek oluyor ki bizim burdaki insanlar 23:40 gibi internetini kapatıp uyuyorlar hat rahatlıyor.

Bu onların sorunu dostum. Kaçta rahatlıyor kaçta yavaşlıyor diye saat tutacak değiliz ya. Ona göre kablolama yapacaklar müşteriyi mağdur etmeyecekler. :)

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Bu onların sorunu dostum. Kaçta rahatlıyor kaçta yavaşlıyor diye saat tutacak değiliz ya. Ona göre kablolama yapacaklar müşteriyi mağdur etmeyecekler. :)

Allah yardımcın olsun . Yanlız müşteri temsilcisi sorunu çözemez. Telekoma bağlı arıza ekipleri olur santrallerin olduğu hani ıp almadığı zaman modeme müdahale eden ekiplerin yerine git bilmiyorum sizin oralarda ulaşılabilir yerdemi .Onlar ile görüş . Onlara ulaşıcak imkan yoksa Telekom müdürlüğüne git çözüm masasına.Ben sorunumu böyle çözmüştüm internete bağlı alarm sistemi yüzünden olduğu tespit edildi sorunumu giderdiler. Müşteri temsilcisine kalsa sabaha kadar dns değiştir modemi resetle der durur.

Byhackednow

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
690
0
Aynen en mantıklısı bölge müdürlüğüne gitmek olacaktır. Ekranda yazan yazıyı bize okuyan elemanlarla çözüme ulaşılmaz sanırım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.