2. Harddiskim windowsta görünmüyor(PATA)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

shadoww1985

Katılımcı Üye
22 Ara 2009
387
0
Ben her yerdeyim
Arkadaşlar daha önce kurulu olan ve çalışan 2.hdd im şimdi çalışmıyor. Aslında dün fişini çekmiştim bugün lazım oldu takayım dedim windowsta görünmüyor. Bioasta açıyorum görünüyor ve sorunsuz format atmak istemiyorum çünki tüm yedeğim orda. yardım lütfenn

SaMuRai

Emektar
8 Eyl 2008
11,571
29
(nowhere) in
Şimdi şöyle anlatayım.
Eğer kasanda sata bi hdd varsa patayı tanımaz.
Çünkü sata ve pata aynı anda çalışmaz.
Eğer diğeri de pataysa ve patayı takınca çalışmıyosa jumper ayarı var onun.
Master veya Slave yapıcaksın hdd.
Master olanı işletim sistemi kurulu olan hdd ayarlı olacak.
Slave olan da diğerine.
Hdd nin üstünde beyaz bi kağıt vardır üstünde yazılar vs vardır.
Onun üstünde şekilli olarak nasıl yapılacağı gösterilir.
Ona bakarsan ne demek istediğimi anlarsın :)

shadoww1985

Katılımcı Üye
22 Ara 2009
387
0
Ben her yerdeyim
Teşşekürler arkadaşlar sorunu hallettim.Samurai arkadaşımın dediği gibi jumper ayarlarını oynadım ve başka bilgisayarda denedim oldu.Ama anlamadığım biosta görünmesi sistemde görünmemesi neyse şimdilik hallettik.Teşekkür ederim hepinize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.