Windows 4 GB Ram Kullanılabilir Ram Miktarı 3 GB Sorunu

Mstfa17

Üye
9 Ara 2017
228
0
Geçen gün win 7 64 bit format attım ve bugün anakartıma uygun 2x2 toplam 4 gb ram aldım.
Dxdiag a baktığım zaman ekran kartı için yaklaşık toplam bellek 2287 mb yazıyor ama ekran kartım 1gb. Sanırım 1 gb ekran kartına paylaşıyor Ne yapmam lazım biosta ram paylaşma ile ilgili hiçbir ayar yok. Driverlar full

Son düzenleme:

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
kullanılabilir RAM miktarı bir sorun değildir ani ve zor bir işlemde bilgisayarın RAM ekran kartı harddisk ve benzeri donanımlarına zarar vermemesi anlayacağın ram ve ekran kartını yakmaması için kısıtlıdır

Mstfa17

Üye
9 Ara 2017
228
0
Yani kalsın mı böyle peki hızını vs düşürmez mi bilgisayarın

Anakartım gigabyte ga-945gcm-s2l bu eski sistem olduğu için bulamadım bakabilirsen sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:

caylak95

Üye
10 Şub 2015
149
17
.rat
dxdiagdan ekran kartı görüntü sekmesinde bunu görüyorsan ekran kartın paylaşımlı 1gb ve ramden aldığı destekle 2287MB yi görüyor bu iyi bişey ama ram'in böyle görünüyorsa yani sistem sekmesindeki bellek 4000 MB değilde 2287 görünüyorsa biosunu güncelle güncellerken çok dikkatli ol anakartın kullanılmaz hale gelebilir

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.