!!!__Pc deki gizli paylaşımları tamamen kapatalım__!!!

hacker/dj_can

Katılımcı Üye
pc yi paylaşıma kapatma kesin 100 de 100

100 de 100 çözüm yolu
çözüm şu :
c ve d sürücüleri $ bu işaretle birlikte paylaşıma açıktır
bunu tamamen kapatmak için...
evet baslıyoruzzz
öncelikle açık olup olmadığını kontrol edin başlat>çalıştır>cmd net share yazın ve paylaşıma acık olan dosyaları göreceksiniz c$ d$ boyle degerler varsa sabit sürücüleriniz acık demektir kapatmak icin buyrun
windows 2000 pro-xp icin
HKEY_LOCAL_MACHİNE/System/CurrentControlSet/Services/Lanman Server/Parameters
bu yolu izleyin
sag tarafta degerler vardır o kısma sag tıklayıp yeni deyin ve AMA DWORD degeri olsun sonra adını "AutoShareWks" olarak deistirin degerini olece bırakın zaten deger 0 kalması lazım ve yeniden baslatın artık c ve d sürücüsü paylasıma acık deildir
kontrol etmek icin baslat>calıstır>cmd ye net share yazın ve c ve d sürücünün paylasıma kapandıgını göreceksiniiz
pc yı yenden baslatın
windows 2000-2003 icnde "AutoShareWks" bole deilde "AutoShareServer" olarak keydedin
yenden baslatın pc yı kapatıp acın

eger butıp sorunu olan varsa boyle cozebılır bunu sebebını de hdd acık kalmasını sebebı kullandıgımız format cd sını yapan ların ayarları boyle ayarlayıp ufak trojen tarzı komutla devamlı regedıt pc acılısta hdd ler paylasıma gızlıce acılıyordu ben bunla neden ugrastım
bır ara pc yı kurcalarken bı dosya anıden onume geldı ve yok olmustu demek bırı uzaktan mudahale edıyor dıye dusundum ancak hıcbır vırus programı vede guvenlık duvarı bunu bulamadı ben bu nu cozdum bence cok onemlı bu olay bu yazıyı okuyan herkes hardıskını ozellıklerden paylasım klasorünü tıklayıp hdd si paylaşıma açık mı gözüküyor bi kontrol edip bu komutla duzeltsin

not <:yukardakı komutlar ıkı tarzdır yaNI xp yada xp proda degısmektedır hangı sını kullanıyorsanız onu uygulayın yoksa pcnız cokebılır ıyı okuyup yapın vede sonunda pcyı yenden baslatın bırdaha bakın goreceksınızkı paylasıma kapanmıs olacak...
ALINTI...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.