Abdulhamid Han 7 Ünlü Sözü

Nuyth

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
693
0
Abdulhamid Han 7 Ünlü Sözü​

1. “Büyük devletler arasındaki rekabetin eninde sonunda onları çatışmaya götüreceği gözler önündeydi. Öyleyse Osmanlı Devleti de böyle bir çatışmaya kadar parçalanma tehlikelerinden uzak yaşamalı ve çatışma günü ağırlığını ortaya koymalıydı. İşte benim 33 yıl süren siyasetimin sırrı…”

2. “Osmanlı Devleti’ni parçalamak için birleşen devletler yalnız İngiltere, Fransa ve Rusya’dan ibaret olmayıp, bunların yanında gizli olarak Amerika, Brezilya, bir iki küçük kraliyetin yanında bilhassa İslâm kardeşliği iddiasında bulunan İran Devleti dahi aleyhimize ittifak etmişlerdi.”

3. “Saray ve dairelerdeki masrafları iyice tetkik ediniz. Katiyen israfa varan harcamalara müsaade etmeyiniz. Vazifesinde ihmal gösteren memurlara da müsamaha göstermeyiniz.”

4. “Milletin vekilleri, memleket menfaatlerinin hizmetçileri olması lâzım gelirken mebuslar paraya olan açgözlülüklerinden birtakım nüfuzlu kişilerin ağına düşmüşlerdi. Hıristiyan mebusların her biri ise, kendi milletinin emel ve maksatlarını yürürlüğe koymaya pek çok çalışıyorlardı. Ermeniler, Ermenistan hakkında nutuklar çekiyorlardı. Rumlar, Tırhala ve diğer yerler hakkında isteklerini yaptırmaya girişerek meclis içinde ve vekiller üzerinde baskı kurmaya cesaret etmişlerdi.”

5.“Ben bir karış dahi olsa toprak satmam; zira bu vatan bana değil milletime aittir. Milletim bu toprakları kanlarını dökerek kazanmışlar ve yine kanlarıyla mahsuldâr kılmışlardır… Bırakalım Yahudiler milyarlarını saklasınlar. Benim devletim yıkılırsa, maalesef Filistin’i karşılıksız ele geçirebilirler. Fakat biz sağ iken, sadece bizim cesetlerimiz taksim edilebilir. Ben canlı bir beden üzerinde ameliyat yapılmasına müsâade etmem.”

6.“Hiçbir fâni ihtirasım yoktur. Şu son günlerimde tek gayem, vatanı selâmet ve huzur içinde görmektir. Tecrübe, devlet hayatında büyük mazhariyettir. Ben hizmet arz etmezsem Allah ve tarih huzurunda mesul ve menfur (nefret edilen) olurum. Vebal, mani olanın olsun…”

7. “Memleket elden gittikten sonra hayatımın ne kıymeti var!”

Prens Bismarck Abdulhamin Han hakkındaki sözü:Dünyâda 100 gram akıl varsa, bunun 90 gramı Abdülhamîd Han’da, 5 gramı bende, kalan 5 gramı da diğer dünyâ siyâsîlerindedir.

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
300px-No_3911_Page_162.%2C_Le_sultan_d%27etron%27e_Abdul-Hamid.jpg

Müminlerin Emiri
Allah'ı Birliyenleri Himaye Eden
Mekke'nin ve Medine'nin Hizmetkarı
Allah'ın Yeryüzündeki Halifesi
Sultan Oğlu Sultan
EY Yüce Abdülhamid-i Sani
Allah Hilafetini Kuvvetlendirsin
Allah Devletini Ebedi Kılsın
AMİN...

Nuyth

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
693
0
300px-No_3911_Page_162.%2C_Le_sultan_d%27etron%27e_Abdul-Hamid.jpg

Müminlerin Emiri
Allah'ı Birliyenleri Himaye Eden
Mekke'nin ve Medine'nin Hizmetkarı
Allah'ın Yeryüzündeki Halifesi
Sultan Oğlu Sultan
EY Yüce Abdülhamid-i Sani
Allah Hilafetini Kuvvetlendirsin
Allah Devletini Ebedi Kılsın
AMİN...

Yemin ediyorum dünyada Abdulhamid hanının aklının %1'i herkezde olsa şimdi binlerce gezegene gidebilirdik en azından instagramda biyerlerini sallayıp ünlü olmaya çalışmazlardı.

Doguhan13

Üye
19 May 2018
51
0
World
Abdulhamid Han'ın planlarını ve o güzel devlet anlayışını görüp okuyunca çok şaşırmıştım, büyük insanmış.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.