Acronis konusunda yardım lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mesutgun1982

Uzman üye
20 Mar 2008
1,069
3

Arkadaşlar acronisle yedek alabiliyorum, ama recovery yapmıyor. proceed komutu ile normal olarak pc yeniden başlatılıyor, staring acronis loader ve loading please wait aşamalarından sonra bir an için recovery penceresi açılıyor ama restarting system uyarısı ile veya bu uyarı hiç vermeden pc yeniden başlatılıp windows u açılıyor, recovery gerçekleşmiyor.

bilgisayar, dell inspiron 1520 dizüstü, işletim sistemi Xp Sp2. Xp kurulumunda yaşanan sata sorununu çözdüğümü düşünüyorum. Acronisin neden geri yükleme yapmadığı hakkında hiç fikrim yok, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

balik_

Katılımcı Üye
12 Eyl 2007
357
2
bende aynı programı kullanıyom ama hiç geri yükleme yapmadım. inşallah bende de aynı sorunu çıkarmaz. :( kardeş program full mü ? özellik kısıtlaması var ise sorun çıkarabilir. acronics' in bir kaç tane versiyonu var. örneğin home-server vs. bende full var istersen yollarım, bide bendeki program ile dene bakalım. eğer yine olmazsa benim programı kaldırıp senin eskiyi tekrar kurarasın. haaa bu arada aldığın yedek image 'a bişey olmaz. sen bi server olanı bulup indir ben sana ilaç veriyim. [email protected]

mesutgun1982

Uzman üye
20 Mar 2008
1,069
3
yardım teklifin için çok teşekkür ederim.yanlız ben bu proğramı pc de denedim backup alıyor ve recovery geri yüklüyor yani proğram çalışıyor.bu sorun laptop ta oluşuyor.laptop hp compaq 6715 s modeli.acaba laptoplarda veya hp laptoplarda bu konuyla ilgili bir güvenlik sistemi falanmı var diye düşünüyorum.ilgin için tekrar teşekkür ederim.

balik_

Katılımcı Üye
12 Eyl 2007
357
2
kardeş benimki de dizüstü marka asus. ondan dolayı olacağını sanmıyorum. muhtemelen programda sorun vardır. mesela bir dosyası silindi ise geri yükleme yapmayabilir, kurum sırasında hata oluştu ise geri yükleme yapmayabilir, birde aldığın image dosyası tahrip olmuş olabilir. mesela image alımı sırasında hata verdi ise yada bir virüs image dosyasını tahrip etmiş olabilir.

sen en iyisi programı tekrar kur ama full sürüm olsun. sonra geri yükleme yapmayı dene. eğer yine geri yükleme yapmazsa o zaman image dosyasında hata olabilir. bundan başka kısıtlama olacağını sanmam. bide eğer deep freez vb. program varsa onlarda engelleme yaparlar.

mesutgun1982

Uzman üye
20 Mar 2008
1,069
3
çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.bu proğram full ve bu proğramı kendi pc m de dahil üç ayrı bilgisayarda denedik sorunsuz çalışıyor.bunun üzerine laptopa format attım proğramı yeniden kurup image aldım yine aynı sorun.kime anlatsam olmaz öyle şey diyor.birkaç bilgisayarcıya gittim proğram handikaplarını bilmek lazım falan diyorlar bu arda deep freez de kullanmıyorum yinede önerilerin için sağol çok teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.