Active Directory Kurulumunda Hata

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
Merhabalar

VMware Workstation da sanal windows server 2008 kurdum. Domain service kurulumu tamamladıktan sonra yani İlk bölüm tamamlandıktan ve alan adını yükseltmek için dcpromo.exe sihirbazını çalıştırmaya devam edince aşağıdaki hatayı alıyorum ;

"The local Administrator account becomes the domain Administrator account when you create a new domain. The new domain cannot be created because the local Administrator account password does not meet requirements. Currently, a password is not required for the local Administrator account. We recommend that you use the net user command-line tool with the /passwordreq:yes option to require a password for the account before you create the new domain; otherwise, a password will not be required for the domain Administrator account."

Daha önce böyle birşey ile karşılaşmamıştım bu ikinci kurulumum DC kurulumlarında henüz acemi olduğumu belirtmek isterim saygılar.

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
sorunu uzun araştırmalar sonucunda çözdüm. Bir başaksına da faydası dokunursa diye burada paylaşıyorum,

– Başlat>Çalıştır>gpedit.msc komutu ile group policy management’i açalım.
– Computer Configuration>Windows Settings> Security Settings>Account Policy>Password Policy Kompleks şifre ayarını disabled ediyoruz.
– Bu işlemleri yaptıktan sonra net user administrator <parola> /passwordreq:yes ve gpupdate /force komutlarını çalıştırıyoruz.

sorun çözümüştür.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.