Adım Adım Bitcoins Kazanmak Resimli Anlatım (Mining yöntemi ile değil)

scortyu

Üye
23 Tem 2010
114
0
GUNCELLEME
Microwallet'a erisemiyenler FaucetBOX 'i kullanabilirler. Mantik yine Microwallet ile ayni. Hatta kendi icinde earn list'i de mevcut.
Link icin tiklayin.

Herkese Merhabalar arkadaşlar.
Bu yazımızda Bitcoin Cüzdanı edinip ilk bitcoin lerimizi kazanacağız.
Hazırsanız Başlayalım​
1-Cüzdanlar Hakkında

Cüzdanımız 3 palatformda hizmete sunuluyor.

Resimlerde gördüğünüz platformlardaki cüzdanları destekleyen sitelerin listesi için adres için Tıklayın
Desktop tercih edicek olan arkadaşların bitcoins official olan cüzdanı Bitcoin Core kullanmalarını öneririm yaklaşık 20gb yer tutuyor lakin oldukça anonim ve fee değeri oldukça az.

Not:"Fee" değeri p2p sistemlerde bitcoin transferleri sırasında kesilen bitcoin miktarıdır.​

Biz Blockchain ile devam ediceğiz.

1-1 İlk Cüzdanımızı Oluşturalım​

BlockChain adresine girelim

Siteden bahsedicek olursak;
1-Ana sayfada son işlemlerde son transferler gözüküyor
2-Arama bölümünden aktarılan transferler aranabiliyor.
3-Grafikler bölümünden Bitcoins ve Transferlere ait grafiklere erişilebiliniyor.
4-İstatistikler bölümünde Bitcoins ve Transferler hakkında istatistikler mevcut.
5-Piyasalar bölümünde Bitcoin'in piyasası mevcut.
6-API bölümü developerlar için.
7-Cüzdan işte bizi bu bölüm ilgilendiriyor.Lütfen tıklayıp giriş yapalım.

İzahlar;
1-Bir deneme hesabı edinin ile cüzdanın genel işleyişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.(Mutlaka tıklayıp kurcalayın.)
2-Yeni cüzdan oluştur ile cüzdan oluşturabilirsiniz.
3-Giriş yap ile cüzdana giriş yapabilirsiniz.
1.şıkkı biraz kurcalayın ve yazıyı okumaya devam edin arkadaşlar.
Şimdi yeni bir cüzdan oluşturalım.

Gerekli Alanları Doldurun ve kayıt ardından size verilen Tanımlayıcıyı not alın(Oldukça önemli)
Not:"Tanımlayıcı" Bizim bitcoins hesabımız değildir.Sadece hesabımıza erişim sağlamak için verilmiş bir nick diyebilirsiniz.​
Ekrandaki tanımlayıcıyı ve şifrenizi giriniz ve Açık cüzdana tıklayıp cüzdanınıza erişimi sağlayınız.​
Arkadaşlar Zaten resimde gördüğünüz gibi herşey Türkçe anlamadığınız biryer olursa sorabilirsiniz.Önemli olan yer orda benim karaladığım adres o adres bizim bitcoin adresimiz.​
2-Microwallet ve Bitchest​
Arkadaşlar normalde internetten bitcoins kazanmak için çeşitli yollar var capth.. kodunu gir onlar girdiğin sitede biriksin kazandığın bitcoin'ler belli bir limite geldiğinde site otomatik sana atsın.
Microwallet ve Bitchest te de işler daha değişik.​
Sistem şu şekilde işliyor;
Microwallet'ı destekleyen 100 küsür site de capt.. girince kazandığın bitcoin ler sitede değil microwallet hesabınızda birikiyor.Ardından microwallet belirlemiş olduğu limite geldiğinde 2 gün içinde bitcoin hesabınıza bitcoinleriniz yatıyor.Fee oranı 333 satoshi.
Not:"1 satoshi = 0.00000001 BTC"​
Microwallet üye olmak için tıklayın
Üye oldukdan sonra giriş yapıp,bakiyenizi ve son işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

3-Land of Bitcoin​
Şimdi sizlere internetten captcha kodu girerek bitcoin kazanmanın en kısa ve güzel yolunu izah etmeye çalışacağim.
Sitemiz:https://www.landofbitcoin.com/
Üye olduktan sonra Collect Free bitcoin from faucets buttonunun altındaki Check your followed sites tıklıyoruz.
Ardından Microwallet faucets tıklıyoruz ve önümüze böyle bir görüntü geliyor.

Aşşağıda microwallet destekleyen sitelerin listesi ve yeniden kazanmanıza ne kadar kaldığını gösteren sayaç var.
Click here to browse all yazısına tıklayarak kazanmaya başlayabilirsiniz.Çıkan boşluklara microwallet hesap adınızı yazmanız yeter anında hesabınıza düşer bitcoinler.Yeteri kadar birikincede microwallet otomatik o bitcoinleri Blockchain adresinize yollar.
Diğer seçenekleride kurcalayarak öğrenebilirsiniz arkadaşlar

Umarım birşeyler öğrenebilmişsinizdir.Hatamız varsa affola.Sorularınızı yorumlarda cevaplamaya çalışırım.Okuduğunuz için Teşekkürler

TURKHACKTEAM

Son düzenleme:

TheUsta

Üye
3 Eki 2012
100
0
bu yaz stellar diye bir sistem vardı.Stellar sayesinde bitcoinle tanıştım ayıptır söylemesi 120 Dolara yakın sömürmüştüm.Cidden çoğu kazanç agından daha iyi ama deepwepsizde kazanabiliyorsunuz ama harcamak konusunda deepwepte daha çok seçenek var.

Memba

Yeni üye
23 Ağu 2007
5
0
Anlatım Güzel Olmuş Eline Sağlık.

Yanlız Bu işin Kolaylığına Bakalım. Doğrulama Kodlarını Otomatik Girdirebileceğimiz Bir Eklendi veya Program yokmudur. :)

scortyu

Üye
23 Tem 2010
114
0
Anlatım Güzel Olmuş Eline Sağlık.

Yanlız Bu işin Kolaylığına Bakalım. Doğrulama Kodlarını Otomatik Girdirebileceğimiz Bir Eklendi veya Program yokmudur. :)

Bu olay üstünde çalışıyorum.Lakin muntazam bir görüntü işleme bilgisi gerektiriyor.

Bulursam böyle bir program paylaşıcağımdan emin olabilirsin :)

joker3443

Yeni üye
1 Ocak 2015
24
0
birşey soracağım bitcoin i yaparken bi blockchainden hesap açtık bir de bitcore diye bir program indirdik.Benim blockchainde biraz bitcoinim var.Ama bitcore ne oluor?Ne işe yarıyor?

scortyu

Üye
23 Tem 2010
114
0
birşey soracağım bitcoin i yaparken bi blockchainden hesap açtık bir de bitcore diye bir program indirdik.Benim blockchainde biraz bitcoinim var.Ama bitcore ne oluor?Ne işe yarıyor?

Şöyle düşünebilirsiniz.

Bitcore = Ziraat Bankası
Blockchain = Vakıfbank
Ayrı Ayrı hesap açmış oluyorsun.
Umarım izah edebildim :)

mama5656

Yeni üye
1 Eyl 2011
27
0
izmir
kardeşim bitchest de 13,751 satoshi var limiti geçmişim yani blockchain hesaba gelmiyor burada sıkıntı ney ?

senatork

Üye
4 Ağu 2012
183
0
BTCTurk ile bitcoinlerinizi TL'ye çevirebilirsiniz. An itibariyle 1 bitcoin 769.42 TL.

Her gün kulladığım bir sitedir BTCTurk ve banka gibi çalışmaktadır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.