Ads by offer yada Ads by TremendousSale kaldırma

haxo

Yeni üye
6 Ağu 2011
12
0
Güvendiğim bir siteden indirmiş olduğum codeblock programı ile birlikte bilgisayarıma bir reklam virüsü bulaştı.Orjinal sitesinden indirdiğim dosyada hata aldığım için oradan indirmek zorunda kaldım.Ancak programı yüklediğim zamandan bu yana kendisini ya bir başka program yada başka bir browser uzantısı olarak gösteriyor.kaldırmak çözüm olmuyor çünkü zamanı değişmek üzere yarım saat yada 1 hafta içinde tekrar kendisi bilgisayarımda boy gösteriyor.Adwcleaner ile temizlemeyi denedim ancak başarılı bir sonuç alamadım.Önce tek sekmede reklam görürken şimdi birçok sekmede kendisini görmeye başladım.Her kaldırma denememde program ismini değiştiriyor.Adwcleaner ile temizledikten sonra ise ne browserde eklenti nede program olarak görünmüyor ancak hala sekmelerimi başka reklam sayfalarına yönlendiriyor.
Yardımınızı bekliyorum.Bundan nasıl kurtulabilirim.
teşekkürler.

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Kardeşim hemen hemen aynı sorun bendede vardı malwarebytes anti-malware 1 kere taratıp kapa aç yaptım hiçbir sorun yok
malwarebytes anti-malware Hayat kurtarır :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.