Algoritma ve Yazılım Dili

TRefex

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
301
0
Merhabalar, belirlediğim yazılım diline girmeden önce temelim sağlam olsun diye algoritma derslerine başladım. İlk başlarda iyi ilerliyordu ancak sonrasında kafa yormaya ve anlamsızlaşmaya başladı. Bazıları direk programlamayla başla çözersin diyor bazıları temel sağlam olsun diyor. Bir de okuduğum hayat hikayelerinde anlatılan örneklerde vs. direk kodlamayla başlayıp uğraşıp çözüyorlar. Bu eski coderlerin hikayelerinde hiçbirinin algoritma ile başladığını duymadım. Sizce ne yapmam gerekli yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

d11dd11

Üye
21 Şub 2010
153
0
bir dilin syntaxını temel bir düzeyde öğrenirken buna paralel olarak sorular çözerek ilerle, tamamen teorik bir algoritma eğitiminin başı sonu yok hiç düşme o batağa

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Merhabalar,
Bence pek mantıklı değil bu.
Mesela Python öğrendim ben.
Sqlite veri tabanına bağlanma dersinden önce sqlite veri tabanı komutlarını ve sorgularına baktım.
Web sitesinden veri çekmeye baktım, ilk html kodlarınından bazılarını öğrendim.
Hem illa ezber gerekmez not alın bir kenara lazım oldukça bakarsınız daha iyi ezber oluyor öyle.

S9NTX

Özel Üye
19 Ağu 2017
6,386
1,405
Merhaba her insanın algılama ve çözme yapısı farklıdır örneğin ben daha programlama dili bilmeden web analizi vs başladım ancak bir müddet den sonra mecburlasiyor dil o yüzden nasıl kafana yatıyor ise öyle gitmen benim tavsiyem

TRefex

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
301
0
Merhabalar,
Bence pek mantıklı değil bu.
Mesela Python öğrendim ben.
Sqlite veri tabanına bağlanma dersinden önce sqlite veri tabanı komutlarını ve sorgularına baktım.
Web sitesinden veri çekmeye baktım, ilk html kodlarınından bazılarını öğrendim.
Hem illa ezber gerekmez not alın bir kenara lazım oldukça bakarsınız daha iyi ezber oluyor öyle.

Aynen öyle, direk ezber yapınca hem çok sıkıyor hem de zevk alamıyorsun, ben de bir kenara not alıp ara ara tekrar ediyorum aklımda da kalmış oluyor :))

Merhaba her insanın algılama ve çözme yapısı farklıdır örneğin ben daha programlama dili bilmeden web analizi vs başladım ancak bir müddet den sonra mecburlasiyor dil o yüzden nasıl kafana yatıyor ise öyle gitmen benim tavsiyem

Tavsiye için teşekkürler :siritan2

Algoritma kafa karıştırıyor biraz tabi sen nasıl iyi anlıyacağını düşünüyorsan öyle çalış.

Teşekkürler :):

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Merhabalar, belirlediğim yazılım diline girmeden önce temelim sağlam olsun diye algoritma derslerine başladım. İlk başlarda iyi ilerliyordu ancak sonrasında kafa yormaya ve anlamsızlaşmaya başladı. Bazıları direk programlamayla başla çözersin diyor bazıları temel sağlam olsun diyor. Bir de okuduğum hayat hikayelerinde anlatılan örneklerde vs. direk kodlamayla başlayıp uğraşıp çözüyorlar. Bu eski coderlerin hikayelerinde hiçbirinin algoritma ile başladığını duymadım. Sizce ne yapmam gerekli yardım ve önerilerinizi bekliyorum.

algoritma bu işin temeli oldugu gıbı cokda abartılmıcak kadar bilinse yeterli ama algoritma hiç olmadan olmaz bence
algoritma sorunun testpiti soruna yönelik çözüm düşünme sıralamasıdır zatten bu şekilde ilerliyorsanız bır sorun olmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.