Anakart, işlemci ve ekran kartı uyumu hakkında

Freelancer

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
673
0
Hesap Makinesi
Merhaba arkadaşlar,

Bir ihtimal buralara uğrayacak uzman arkadaşlara bir sorum olacak: Elimde Gigabyte H55M-S2V anakart var, üstünde i5-650 @ 3.20 GHz 2 çekirdekli, 4 mantıklı işlemci var. Bi de eskilerden kalma Nvidia GeForce 9500GT var. Masaüstü olduğu için fena gitmiyorlar aslında.

Şimdi benim derdim yeni bir ekran kartı almak. Vatan'ın şu andaki %25 indirimiyle AMD HD6670 DDR3 128Bit ekran kartını yaklaşık 170 liraya alabiliyorum. Öte yandan anakartın GDDR5 modülleri destekledğini öğrendim, bu da bana yaklaşık 300 liraya alabileceğim 256bit GDDR5 Nvidia GTX650'yi sorgulatıyor. Benchmark'larda aralarında ortalama %50 fark var.

Size sorum, elimdeki işlemci GTX650'ye darboğaz yapar mı, masaüstünü ara sıra kullanacağımı göz önüne alırsak HD6670 beni ne zamana kadar mutlu bir oyuncu olarak ***ürür, yoksa biraz daha verip GTX650'ye mi yatırım yapmalıyım?

Öbürlerine bir derece kendim karar veririm de, asıl sorum darboğaz olayı, ekran kartı için anakart ve işlemciyi değiştirmek zorunda kalmayalım, çünkü LGA1156 ve sanırım artık ortalıkta fazla dolaşmıyorlar.

Göstereceğiniz ilgiden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

VoDkaLeMoN

Yeni üye
28 Haz 2013
37
0
usta AMD'nin ekran kartları iyidir ama dayanaklılık hakkında pek bilmiyourm şuan bugün benimde siparişim geliyor AMD atı HD 4850 ödülüde olmuş bir ekran kartı GT8000 GT 9000 serileri alt üst etmiş geride bırakmış :) en sağlam ekrankartdır fiyatı 205 lira :) çok uygun çokkkk uyumluluk konusunda birşey bilmiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.