Android Programlama Hakkında

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
Selamun Aleyküm Android programlamaya giriş yapmış bulunuyorum. Peki sanırım Java dili kullanılıyor. Yada hangisi kullanılıyorsa bu dilde yazabileceğim programın adını ve indirme yerini temin eder misiniz ? Bunu Google Play koymadan telefonuma atabilirmiyim? Detaylı ama öze olarak anlatabilecek var mı ? Şimdiden sağolun:RpS_thumbup:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
22
Genelde hatta çoğunlukla java dili kullanılır. Android için ide olarak eclipse üzerinden geliştirilir (bkz : google).

Ayıca google playe eklemeden tabiki telefonunuzda kullanabilirsiniz.

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
Peki bazı yerlerde şunu duyuyorum " android developer tools olmadan yapamazsın " bu ne demek oluyor ? Peki ben hangi Java Eclipse felan uygulaması indiricem direk link verebilir misiniz ?

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
116
Antalya
Son sorduğun soru JDK, tavsiyem kitap alman, sıfırdan başlıyorsun, youtube videolarını inceledim, düzenli anlatan yok diyebilirim, kafan çorba olabilir, ben "Merhaba Android" kitabını aldım, yarısındayım, tavsiye ederim. Java şart ama...

TheConquerer

Katılımcı Üye
31 May 2014
338
0
Son sorduğun soru JDK, tavsiyem kitap alman, sıfırdan başlıyorsun, youtube videolarını inceledim, düzenli anlatan yok diyebilirim, kafan çorba olabilir, ben "Merhaba Android" kitabını aldım, yarısındayım, tavsiye ederim. Java şart ama...

Dersleri zaten ingilizce alıcam youtube'den. Sadece hangi programı kullanmam gerektiğini merak ediyorum detaylı olarak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.