Android Soru-Cevap Konusu

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

MERHABA ARKADAŞLAR
Forumda ŞAHSIMA özel PM atan ve Soru soran cok arkadaşımız var
Rahatsız oldugumdan degil sadece aynı soruyu soran 2 3 kişi oluyor
en azından konu altında TOPLU CEVAP vermiş olurum.

ANDROİD sadece ANDROİD hakkında
sorularınız sıkıntılarınız olur ise
bu konu başlıgı altına yazınız
ben cevap vermekde geç kalsam dahi
illa birileri cevap verir.

Belirtmem gereken konu
aksam saat 7 den sonra cevap yazacagim.
bilginiz olsun

Teşekür ederim THT

Moderatör tarafında düzenlendi:

SwindLer06

Yeni üye
15 Eyl 2018
36
0
Cevap: Android Soru Cevap Konusu By ZehirX

ByZehirx Hocam lütfen bana sadece neyi araştırmam gerek onu söyleseniz ben saatlerce bakarım gerekirse şimdiye kadar uğraştım bir o kadarda uğraşırım özel bir sebepten dolayı bunu başarmam lazım onu bunu hackleyip zevk almak değil amacım.
Oluşturduğum apkyı android studio ile imzalasam ya da obsufactor kullansam amacıma ulaşır mıyım?

Eğer metodunuzu burda paylaşmak istemiyorsanız öm den yazarsanız bana çok yardımcı olursunuz.

Sun Tzu

Katılımcı Üye
20 Nis 2019
272
1
Chinese

Hocam Sadece Bizim Modemde KİMLİK DENETİM HATASI OLUŞTU Diyor.Sıfırladım Modemi,Telefonu Sıfırladım,Ağ Bağlantı Ayarlarını Sıfırladım Hala Aynı Nasıl Düzeltilir??

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

ByZehirx Hocam lütfen bana sadece neyi araştırmam gerek onu söyleseniz ben saatlerce bakarım gerekirse şimdiye kadar uğraştım bir o kadarda uğraşırım özel bir sebepten dolayı bunu başarmam lazım onu bunu hackleyip zevk almak değil amacım.
Oluşturduğum apkyı android studio ile imzalasam ya da obsufactor kullansam amacıma ulaşır mıyım?

Eğer metodunuzu burda paylaşmak istemiyorsanız öm den yazarsanız bana çok yardımcı olursunuz.

Hocam Sadece Bizim Modemde KİMLİK DENETİM HATASI OLUŞTU Diyor.Sıfırladım Modemi,Telefonu Sıfırladım,Ağ Bağlantı Ayarlarını Sıfırladım Hala Aynı Nasıl Düzeltilir??

Merhaba SwindLer06
Bu konuda ısrarcı olman ve cözüm ariyarak bir sonuç elde edememen acaba yapmak istedigin uygulama eylemi (Yeni bir başlangıç) pek uygun olmadigi anlasilir gibi. Bilgi tercube - Tercube bilgi. Herhangi bir fikirde,soruda,probl*emde sonuç alamiyorsak bize fikrimizden öte bilgi sahibi olmamizi gerektirir. Tercube bilginin sonucu teoriyi (eylemi) uygulamakta sonuç elde ettigimiz, istedigimiz sonuçun dogrulugu bizi tatmin etmemiş olsa dahi (Bilgi+Tercube) vermis oldugu güvene dayanıp eski usul cözüm aramakta mantikli yol izliyebilir ve usulunce (Deneme+Yanılma) zamandan çalsada istedigimiz sonucu elde ederiz. Bunun mücadelesini ise aklimiz bilgimiz tercubemiz degil buraya dikkat (!) "Hevestir" istemek ve arzulamaltir. Mevzuyu senin gibi kardeslerimizin karsilaştiklari bu tarz sorunlari aşıp hevesleri ile birlikte site:Turkhackteam.org/*google-android/" kategorisinde aşamali olarak bilgi birikimleri hevesleri sonuç olarak edindikleri tercube ile yaptiklari basit dahi görünse (hesap makinesi,not defteri,çalar saat) gibi yaptiklari *Android apk uygulamalari* ile dolup taşti ve neticede anlasildiqi qibi işin temeli seni hedefin olan temiz oksijen alabilecegin katlara cikarir. Zirve hic bir zaman gecesiz gündüz yıldızsız sabah güneşini görmiyecek kadar yakın mesafe degildir.öyle olsa orasi zirve olmaz ve insan kendini yalniz bir basina teraziye koyamadiqi sürece başarili oldugunu duysa ne fayda duymasa ne fayda.

Demek istediqimi anladin ve hevesin halen varsa birgun dusunduklerini gerceklestirmek üzere fikir ve sorularimizi o güne kadar erteliyelim.
Android studi dahi bugun normal bir pc e 10 dakikada kurulan birşey degilken (ciddi çalışma istiyen PROJE hakkında) tartismamiz ve yorumlamamiz yersiz olur*
:)*baska sorularini sormakta cekinme ama bu konuyu kapatalim.
Tesekkurler.
--------------------*---

Sun Tzu Merhaba bu soruya google de cevap baktim bulamadim oldugu gibi kopyaladim ama karmasik her turlu bilgi kirliliqi ile karsilastim aslinda bilgiler dogrudur ancak soruyu ben google tam soramadim mesela (?)
İnt saglayici örnek ttnet
Modem örnek tip
Kullandiqim cihaz model surum örnek ipod touch 4 6.1.6 gibi*:)

Umarim sorularima cevap vermek yerine hallettim hocam dersin

2 haftadir cevaplanmayi bekliyen sorular geç kalan cevaplar.

Kusura bakmayin saglik sorunundan ötürü bir türlü dönemedim araniza.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

Akıllı telefonlarda giderek azalan şebeke gücü var dşyorlar ne kadar doğru hocam ?

Dünya ticaret pazarında ciddi hatta haddinden fazla ciddi borsaların olduğu elekteonik cihazlar kategorisinde 10 yılda dengeleri değiştiren bundan 3,4 sene öncesine kadar son demlerini yaşıyan beyaz eşga çamaşır makinesi bulaşık makinası buzdolabı vs vs reklamlarını görüyormusun ? Görüyorsan dahi 3 taneden fazla sayabilirmisin işte güc böyle bişey hayatında "Muhammed ali" boks maçlarını izleme fırsatın oldumu ? Rahmetli un çuvalları ile çalıştığı kadar beton yumruklarmış hayatını okudum araştırdım ögrendim. Şuan ki güç o zamanki muhammed alinin yumruklarında olan saltanat misali.

Mobil cihaz anlaşmalarında ülke içi iletişim,kullanım sorumlulukları ve kullanım sonu geri dönüşümü dahi ticaret yapılan ülkeye aittir (markalar masumdur) fakat

Şuan benim yaşadıgım konumda avea iphone 8 ile cekmiyor şehirden bahsediyorum.
Bu tarz soruları benden yada başkasından cevap olarak bulamazsın. Baz istasyonları cevaplar sorularını ve konunun en basit tesbiti saglıklı bir cihaz ile baz istasyonu yakınında bulunup gözlemlemek,

Sana küçük bir sır detay verim.
Bir binada altlı üstlü oturan komşular internet paylaşımı yaptıkları halde paylaşılanlar sence rahat kullanabiliyorlarmı interneti ?

Modem aynı modem 10 yıllık
Telefon aynı telefon 5 yıllık
Ve hatta dizüstü abi bilgisayarıda 10 yıllık
Herşey normal ama bi sorun var neden net çekmiyor ? Sordunmu böyle soru yada duymuşundur klasik günlük isyan nedenleri.
E be abim herşey aynı kullandıqın telefon eski manitandan dogum günü hediyen 5 yıldır sorun yoktu. Dizüstü pc senin oyun oynarken kolayı klavyesine döktüğün oda 10 yıllık ama çekmiyor net.

İnşaat sektöründen bilgi alacan tanıdıgın varmı ? Yoksa salla yoldan geçerken soran bir firmaya.
Dostum herşey aynı aynıda sen 3 yıl önce geçmişi 30 yıllık evde oturuyordun ama şuan 3 yıllık evdesin sebebi o betonun kimyasında yatıyor..

İnternetten inşaat beton firmaların reçetesine bak sen. Ve o çekmiyen telefon konum olarak nerde cekmiyor etrafına bi bak.

Mevzuyu anladınmı ?

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1

Dünya ticaret pazarında ciddi hatta haddinden fazla ciddi borsaların olduğu elekteonik cihazlar kategorisinde 10 yılda dengeleri değiştiren bundan 3,4 sene öncesine kadar son demlerini yaşıyan beyaz eşga çamaşır makinesi bulaşık makinası buzdolabı vs vs reklamlarını görüyormusun ? Görüyorsan dahi 3 taneden fazla sayabilirmisin işte güc böyle bişey hayatında "Muhammed ali" boks maçlarını izleme fırsatın oldumu ? Rahmetli un çuvalları ile çalıştığı kadar beton yumruklarmış hayatını okudum araştırdım ögrendim. Şuan ki güç o zamanki muhammed alinin yumruklarında olan saltanat misali.

Mobil cihaz anlaşmalarında ülke içi iletişim,kullanım sorumlulukları ve kullanım sonu geri dönüşümü dahi ticaret yapılan ülkeye aittir (markalar masumdur) fakat

Şuan benim yaşadıgım konumda avea iphone 8 ile cekmiyor şehirden bahsediyorum.
Bu tarz soruları benden yada başkasından cevap olarak bulamazsın. Baz istasyonları cevaplar sorularını ve konunun en basit tesbiti saglıklı bir cihaz ile baz istasyonu yakınında bulunup gözlemlemek,

Sana küçük bir sır detay verim.
Bir binada altlı üstlü oturan komşular internet paylaşımı yaptıkları halde paylaşılanlar sence rahat kullanabiliyorlarmı interneti ?

Modem aynı modem 10 yıllık
Telefon aynı telefon 5 yıllık
Ve hatta dizüstü abi bilgisayarıda 10 yıllık
Herşey normal ama bi sorun var neden net çekmiyor ? Sordunmu böyle soru yada duymuşundur klasik günlük isyan nedenleri.
E be abim herşey aynı kullandıqın telefon eski manitandan dogum günü hediyen 5 yıldır sorun yoktu. Dizüstü pc senin oyun oynarken kolayı klavyesine döktüğün oda 10 yıllık ama çekmiyor net.

İnşaat sektöründen bilgi alacan tanıdıgın varmı ? Yoksa salla yoldan geçerken soran bir firmaya.
Dostum herşey aynı aynıda sen 3 yıl önce geçmişi 30 yıllık evde oturuyordun ama şuan 3 yıllık evdesin sebebi o betonun kimyasında yatıyor..

İnternetten inşaat beton firmaların reçetesine bak sen. Ve o çekmiyen telefon konum olarak nerde cekmiyor etrafına bi bak.

Mevzuyu anladınmı ?

Anladım hocam teşekkür ederim yine aklıma takılan bir soru daha varda benim tel j 2 rootladim bn teli sonra rootu sildim ancak telefon da bulunan kayıtlı wifi şifreleri telefonu yeniden başlatınca şifreleri unutuyor sıfırlamak da istemiyorum ama her defasında şifreyi girmek zorunda kalıyorum ?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

Anladım hocam teşekkür ederim yine aklıma takılan bir soru daha varda benim tel j 2 rootladim bn teli sonra rootu sildim ancak telefon da bulunan kayıtlı wifi şifreleri telefonu yeniden başlatınca şifreleri unutuyor sıfırlamak da istemiyorum ama her defasında şifreyi girmek zorunda kalıyorum ?

3.yolu var ben cevap vermiş olum.

1.Cihazın hafızasında bulunan host/config dosyasını orjinalini bulup Github a bakabilin ancak güvenli olması gerek
2.Root atacan ki 1.seçenekte buna bağlı erişim izni almal adına.
3.Store desteği var cihazının uygulama indirip otomasyonlamak.

İlk iki yol heleki 1. Çok riskli 2.tercübe edindinmişin ancak rootlar güncelleme aldıysa cihazındaki ayak izleri uyuşmazsa kitler.

Araştır sen uyg bul kullan.

bycrypted

Katılımcı Üye
25 Haz 2015
262
1

3.yolu var ben cevap vermiş olum.

1.Cihazın hafızasında bulunan host/config dosyasını orjinalini bulup Github a bakabilin ancak güvenli olması gerek
2.Root atacan ki 1.seçenekte buna bağlı erişim izni almal adına.
3.Store desteği var cihazının uygulama indirip otomasyonlamak.

İlk iki yol heleki 1. Çok riskli 2.tercübe edindinmişin ancak rootlar güncelleme aldıysa cihazındaki ayak izleri uyuşmazsa kitler.

Araştır sen uyg bul kullan.
Sağol hocam zira bu kadar her yoruma uzun uzadıya cevap vermek herbabayigidin harcı değildir birde üstad bu kadar nasıl gelistirdin kendini sadece okuyarak olacağını düşünmüyorum ?

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

Sağol hocam zira bu kadar her yoruma uzun uzadıya cevap vermek herbabayigidin harcı değildir birde üstad bu kadar nasıl gelistirdin kendini sadece okuyarak olacağını düşünmüyorum ?

ademsgnc senin onun bunun şunun hepiniz ve herkez bu konu 3.5 yıldır aktif 2017 de açılan bir konu yukarı bak bi 101.sayfadayız 100.000 e yakın gösterim almış ve 1.000 adet yorum var sadece bu konuda ve bu forumun beni onure etmesi emeqime saygı duyması çünkü forum bilir 6 tane ban sahibi insanım 1 sene uzak kaldım ama forum bilir bağımı koparmadım. Düşe kalka geldik salına salına gitmiyek dimi.

Ben bilginin adresini sizden alırım sonra onu dogru yerde arar bulur sana veririm halbuki o bilgiye daha 5 dk önce sahip oldum. Biraz heves biraz istek birazda ondan bundan o kadar şuan içinde bulundugun konunun istatiskleri dahi burda sorulan soruya kimse cevap vermesebile 100 sayfadan geriye dogru git sorunun cevabını bu konu verir.

Ben bu konuya dil verdim o yüzden ben toplar getiririm ama cevaplıyan Android soru cevap verir...

kurnaz95

Yeni üye
6 Nis 2019
4
0

Ücretsiz WhatsApp log takip uygulaması varmı acaba sağlam ve çalışan whatsdog bi ara baya popülerdi de oda artık çalışmıyor hata veriyor yada piyasadaki çoğu program sahte çalışmıyor vs. Yani sağlam ücretsiz bir log takip uygulamasını nerden bulabiliriz.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,438
2,048
35
Osmaniye 80

Ücretsiz WhatsApp log takip uygulaması varmı acaba sağlam ve çalışan whatsdog bi ara baya popülerdi de oda artık çalışmıyor hata veriyor yada piyasadaki çoğu program sahte çalışmıyor vs. Yani sağlam ücretsiz bir log takip uygulamasını nerden bulabiliriz.

@kurnaz95

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=N79ydv5_EEg[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.