Android Telefon İlk Alındığında Nasıl Şarj Edilir?

28 Eyl 2013
145
0
Kocaeli
Başlıkta da yazdığım gibi Bugün HTC One E8 aldım. Şarjını bitirdim. Nasıl şarj etmeliyim? İlk defa şarj ediyorum. 8 saat, 16 saat veya pil %100 dolduğunda mı şarjdan çekmeliyim yardımcı olur musunuz?

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
157

1997 yılında ilk cep telefonları hayatımıza girdiğinde çıkan bu söylenti ile büyümüş olan bizler hala buna inanırız. Fakat bu koca bir yalan. Eski bataryalarda bile bu sınır 16 saattir. Kaldı ki şimdiki akıllı telefonlarda bu sınır maksimum 6 saat’tir. Yani yeni bir telefon aldığınızda 24 saat şarja takıp boşuna beklemenize gerek yok.

valinor61

Yeni üye
21 Ağu 2009
4
0
%100 dolar dolmaz çıkarmaz yarım saat daha beklersen şarjı biraz daha uzun gider ilk kullanım için demiyorum %100 den sonra yarım saat kadar daha dolmayadevam ediyor

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Dostum ben bu konuyu araştirdim. Sarj doldukdan max 1 saat içinde sarj dan çikarilmaliymiş. Sarj da daha fazla kalmaya devam ederse batarya ömrü azalmaktaymiş :) Eskiden benim sürekli yaptigim telefonu gece yatarken sarja koyup sabah çikarmak en çok bataryayi bitiren şeylerdenmiş :)

SiberBoyy

Yeni üye
14 Eki 2014
23
0
Kayseri
Dostum Benim Bildiğime Göre 100%100 Şarj Ettikten Sonra 1 veya yarım Saat Kadar Hala Şarj Etmekte .
Bunun Sebebi Telefonun Bataryasının Yeni Olması. Batarya Önce Telefonun Kullanacaı Kadar Şarj Eder Ardındanda Kendi Yani Bataryanın Kullanım Süresini Arttırmak İçin Şarj Depolar. Buda Bizim İçin Yarayışlı Yani Telefonunun Bataryası Daha Uzun Süre Gider .
-Umarım Yardımcı Olmuşumdur :D

Küçük-Mavi

Kıdemli Üye
23 Şub 2013
2,674
0
Backdoor
Ben bu söylenene inanmıyorum 6 saat 24 saat felan bence hepsi hikaye çünkü ben 2 defa s3 mini aldım(enayi diyebilirsiniz :D ) ilk aldığımı 6 ya da 8 saat şarj ettim diğer yenisini etmedim(%100 olunca çıkardım) hiçbir farkı yok.1. sabaha kadar şarja takardım her gün bataryası öldü ve usb port(micro usb) kısmı bozuldu.
Sana tavsiyem telefonun şarjı %100 olduktan sonra arada 10-30 dk arasında beklesin pilin ömrünü uzatmış olursun :) (Çok yapmanı tavsiye etmem :) )
He bu arada sakın telefonun şarjını bitirmeyin (%0 a indirmeyin) bataryanın ömrünü kısaltırsınız veya tamamiyle pili öldürebilirsiniz :)

KatliamHacker

Kıdemli Üye
24 Ocak 2012
2,768
1
Bataryanın sağlığı için bir ek bilgi vereyim ne olursa olsun %100 olmadan çıkarma elektrikler vs giderse de tekrar takma dolsun diye. Takacağında da telefon %0 olup kapandığında tak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.