AÖF Ders Geçme Taktikleriniz Nedir ?

baryon

Uzman üye
7 Eyl 2008
1,685
0
Arkadaşlar Açık Öğretim Fakültesinde ders geçmek için belli bir taktiğiniz varmı ? Ben normal devlet üniversitesini bitirdim sonra açık öğretim üniversitesinden lisans yapmaya karar verdim saçma gelecek biliyorum ama devlet üniversitesinde okurken bu kadar zorlanmamışımdır. Kitabı açıyorum daha önce hiç bir yerde görmediğim dersler anlamadığım cümleler kuruyorlar. Dersle ilgili temelim olmadığımdan bayağa bir zorlanıyorum üstelik çalışıyorum çalışıyorum anlamıyorum. Bugün bayağa çalıştım saate bir baktım 2.30 saat geçmiş ben hala ünitenin 1. sayfasında debeleniyorum. Acaba bendemi sorun var ?

Izner

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
600
0
DEAD CİTY
Merhaba Baryon,

Bu konu ile ilgili sana tavsiyelerim;

1- Anlama ve algılama özellikle üniversite düzeyinde sadece yazı ile olabilecek bir düzen değil.
Eğer ki gerçekten anlamak istiyorsan, Ana dilin türkçe ile sana yabancı gelen veya yabancı kelimeler arasında bağlantı kurmalısın.

2- Youtube ve diğer Video paylaşım platformları üzerinden anlamadığın konuları veya daha fazla anlamak istediğin konuları araştırabilirsin. Youtube çok geniş alanlı bir video paylaşım alanı, istediğin alanda istediğin kadar bilgi içerikli video vardır. Sadece takip etmen gerekiyor.

3- Daha öncesinde Üniversite Mezunu olmuş, en azından senin takıldığın konular hakkında bilgisinin olduğunu düşündüğün abilerin ile oturup muhabbet edebilir onlardan sana yardımcı olmalarını rica edebilirsin.

4- Çok iyi anlamak istediğin bir konu zihninde canlanmalı, renklenmeli, sesleri olmalı, grafiğe
dökülmeli, resmi çizilebilmeli, konu hakkında düşünebilmelisin.

5- Hızlı okumayı denemelelisin, işaret parmağın ile yazıları hızlı bir şekilde takip etmelisin. Bilimsel araştırmalara göre hızlı okuyan kişiler daha fazla anlayıp ders çalışma süresini daha aza indirip max fayda görüyorlar. Araştır; " Hızlı okuma "

6- Anlamadığın konuyu planla, bu buradan gelince bu böyle olacak v.s v.s

7- Lütfen araştır; Feynman Tekniği, S.O.D.T.İ Tekniği

8- Lütfen araştır; Öğrenmeyi Öğrenmek.

Araştırılacaklar Özeti; Hızlı Okuma, Feynman Tekniği, S.O.D.T.İ Tekniği, Öğrenmeyi Öğrenmek.

İyi Forumlar :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.