arama motorlarında kendini gizlemek??

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
Aklima birşey takildi tvde izlediğim bir filmde
Arama motorlarından isim gizleyen oluyorlar mesela mehmet blabla diye birisi ne google de nede diğer tarayicilarda görünmüyor ve bunu hic bir yere şikayet etmeden vsvs yapiyor nasıl oluyor bu bilgisi olan varmi

Moderatör tarafında düzenlendi:

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
Ustadlar anlamadiniz beni ya benim söylediğim komple internet aleminden yok olmak tüm arama motorlarından silinmek sadece googleden falan değil yani

Acikcasi filmde 2.bir arama motoru kuruyor ve orada bir takim işlemler yaptigini anlatiyor da orayi cozemedim iste imkansiz değil gerçekte yapanlar varmis bunu yani silmek değilde yok oluyor gizliyor o resimleri görselleri yani tüm haber sitelerinde, sosyal medyada vsvs heryerde indexi kesiyor

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
Reis diziydi be türk dizilerinden bir tanesiydi tam hatirlamiyorum adini ama mantiken olabilecek birseyse nazil yapiliyordur sizce

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
Hocam 2.bir arama motoru acilarak tüm bilgiler içine aktariliyormus sonra buna bir kaç şey daha yapiliyormus sonra ise arama mitorlarinda gizlenebiliyormusuz bir çok bilgiyi

xenceri

Uzman üye
16 Ağu 2010
1,948
0
İstanbul
Bak hocam mesela calcuster nickiyle burada konu açmışsın. Google bunu her türlü bulup indexler buna yapabileceğin bir şey yoktur. İlle de googleda çıkmayayım diyorsan -ki ben arama motorlarında hiç çıkmıyorum- o zaman olur olmaz her siteye gerçek adını girmeyeceksin. Sonrasında olur olmaz her siteye profil resmini de atmayacaksın. Face, twitter gibi yerlerde de fotoğraflarını sadece arkadaşlarına açarsan o vakit o fotoğraflar google aramalarında çıkmaz. Yok önüne gelen her yere fotoğrafını atarsan, ismini girersen bunu indexlemeyi engellemenin bir yolu yoktur.

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
İnternetten değil armaa motorlarından saklama yapabilitmiyiz hocam sanal bir arama motoru oluşturarak verinin 1000de birini küçülterek bu arama motoruna yukleyecegiz ve daha sonra farklı sunuculara veriyi daha da ufaltarak yapanilirmisiz algoritma gerekliymis ama 10011011 gibi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.