Arkaplanda çalışan oyuna tuş göndermek

SalvatorePL

Katılımcı Üye
9 Ağu 2011
455
0
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi , İlk olarak denediğim yolları ve sorunları anlatayım size ;

1-Autoit Controlsend komutuyla denedim , sıkıntı yok oyun arkaplanda olsada tuş gönderiyor fakat tuşu sadece oyundaki chat algılayabiliyor yani oyunda hiçbir işlem yapmıyor tuş
2-Sendmessage,Postmessage yüzeysel olarak aynı şekilde yine sadece oyundaki chat kısmına gidiyor basılan tuşlar..
Evet arkadaşlar sorunum bu , bilen çözebilen arkadaşlar varmı ?

Bu arada oynadığım oyunun anti-hile sistemini bypass ettim ve oyuna anti-hile sistemi olmadan giriş yapıyorum.(Anti-hile sistemi:XIGNCODE)

1 haftadır felan araştırıyorum fakat bi çözüm bulamadım , çokbasit birşey olması gerek ama öğrenmeden olmuyor neyazıkki...

Şimdiden teşekkürler herkese yorumları , yardım edecek arkadaşları bekliyorum...

Son düzenleme:

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Autoit'in send'i genelde işe yarar.. Spy++ ile oyunun process'inin hangi message event'lerini aldığını görebilirsin.. Ama Autoit bile göndermiyorsa büyük ihtimalle tek gönderebilen https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms646310.aspx olacaktır. C, C++ veya pinvoke kullanarak .NET ile ufak bir program yazabilirsin.
Burada rastgele sormadan sorunun 90%'ını araştırmış ve de ihtiyacımız olan her ayrıntıyı vermiş birini görmek beni çok memnun etti. Saygı duydum. Teşekkürlerimi arzederim.

SalvatorePL

Katılımcı Üye
9 Ağu 2011
455
0
Autoit'in send'i genelde işe yarar.. Spy++ ile oyunun process'inin hangi message event'lerini aldığını görebilirsin.. Ama Autoit bile göndermiyorsa büyük ihtimalle tek gönderebilen https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms646310.aspx olacaktır. C, C++ veya pinvoke kullanarak .NET ile ufak bir program yazabilirsin.
Burada rastgele sormadan sorunun 90%'ını araştırmış ve de ihtiyacımız olan her ayrıntıyı vermiş birini görmek beni çok memnun etti. Saygı duydum. Teşekkürlerimi arzederim.

Ben teşekkür ederim zamanını ayırıp mesaj yazdıgın için , öncelikle dediğin gibi autoitin sendi işe yarıyor sıkıntı yok , ama bana controlsend lazım yani oyun arkaplanda olsada tuş gönderebilmem lazım sebebi ise ; oyun için multiclient geliştirdim 2 client açıp 2sinede aynı anda tuş gönderebilmek istiyorum..Spy++ ile eventlara baktım , aynı eventları sendmessage ve postmessage ile göndermeyi denedim fakat yine sadece oyundaki chate işledi tuşlar..Sanırsam oyunda bu gönderilen tuş komutlarını bozan bi mekanizma var anlayamadım gitti...

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Ben teşekkür ederim zamanını ayırıp mesaj yazdıgın için , öncelikle dediğin gibi autoitin sendi işe yarıyor sıkıntı yok , ama bana controlsend lazım yani oyun arkaplanda olsada tuş gönderebilmem lazım sebebi ise ; oyun için multiclient geliştirdim 2 client açıp 2sinede aynı anda tuş gönderebilmek istiyorum..Spy++ ile eventlara baktım , aynı eventları sendmessage ve postmessage ile göndermeyi denedim fakat yine sadece oyundaki chate işledi tuşlar..Sanırsam oyunda bu gönderilen tuş komutlarını bozan bi mekanizma var anlayamadım gitti...

Anladım.. DirectX kullanıyor oyun.. Standart inputları almıyor onlar. DirectX'in kendi keyboard hook'u var sanırım. SendInput da işe yaramaz, o sadece ön plana gönderebiliyor.

Ustam kusura bakma benden bu kadar.. 2 küsür sene önce arayıp araştırıp becerememiştim. Gelecek hafta filan olsa beraber araştırırdık ama 1 hafta kadar inanılmaz yoğun olacağım. Allah kolaylık versin. Oyun tasarımı yapan bir arkadaşa sorunca https://github.com/jasonpang/Interceptor dedi. Sanırım bu wrapper işe yarıyormuş.

SalvatorePL

Katılımcı Üye
9 Ağu 2011
455
0
Anladım.. DirectX kullanıyor oyun.. Standart inputları almıyor onlar. DirectX'in kendi keyboard hook'u var sanırım. SendInput da işe yaramaz, o sadece ön plana gönderebiliyor.

Ustam kusura bakma benden bu kadar.. 2 küsür sene önce arayıp araştırıp becerememiştim. Gelecek hafta filan olsa beraber araştırırdık ama 1 hafta kadar inanılmaz yoğun olacağım. Allah kolaylık versin. Oyun tasarımı yapan bir arkadaşa sorunca https://github.com/jasonpang/Interceptor dedi. Sanırım bu wrapper işe yarıyormuş.

Valla dediğin gibi bende kafayı yemek üzereyim , bir işe başladığım zaman onu halletmeden diğer aşamaya geçme olayı yok bende ya çözerim ya kafayı yerim..Bu verdiğin link büyük ihtimal olur diye düşünüyorum..Birazdan kafayı bi toparlayıp denemeye başlarım olmazsa artık haftaya birlikte araştırabiliriz benim için sıkıntı olmaz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.