Asus Bios Galiba pc cöpe gidecek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
Slm arkadaslar ben benim bilgisayarin biosu güncelemek istedim uygun biosu buldum usb yükledim biosa girdim vede güncellemeyi baslattim yariya gelince günceleme durdu bilgisayar hic bir islem yapmadi 45 dakka bekledim sonra bilgisayari reset yaptim ama simdi malesef bilgisayarim acilmiyor direk siyah ekran geliyor sonra sirayla bu yazilar cikiyor

Boot Block Compatible Version Ver.011
If your want to recovery from USB device, please do not insert any disck into CD_ROM and Floppy
Bad BIOS checksum. Starting Bios Recovery

Reading file WDG2WSP ROM
Checking for Floppy
Checking for CD.ROM
Checking for USB Device
Floppy not found !
sürekli bu sekil devam ediyor ben indirdigim bios dosyayi cd yaktim onuda okumadi
bu konuda cok acil yardima ihtiyacim simdiden cok tsk ederim yardimlarinizdan dolayi

Bilgilerim:
Motherboard
Üretici >>>>>ASUSTeK Computer INC.
Model >>>>>P5WDG2 WS PRO
Sürüm>>>>> System Version
Yonga Tedarikçisi>>>>> Intel
Yonga Modeli>>>>>>>> i975X
Yonga Revizyonu >>>>>C0
Güneyköprüsü Tedarikçi> Intel
Güneyköprüsü Modeli >>82801GB (ICH7/R)
Güneyköprüsü Revizyon >A1
System Temperature 33 °C
BIOS
Marka American Megatrends Inc.
Sürüm >>>>>>>>>>>>0408

Tarih 09/22/2006

Kullanıcı1233

Kıdemli Üye
19 Tem 2011
4,371
12
öncelikle ekrana mesaj çıktığı için şanslısın.
biosun yazılımını bir flash diske at. (update için kullandığın 1 kb lık dosya yani)
flash diskin dosya sistemi fat türünde bir dosya sistemi olsun. ntfs ise olmaz.

yada bilgisayarında disket sürücü varsa disket kullan.

bu aygıt (flash disk yada disket) sisteme takılıyken sistemi çalıştır ekrandaki yörüngeleri takip et

Son düzenleme:

acemi ISTE

Üye
1 Kas 2006
96
0
arkadas orasi tamam simdi sorunum pc aciliyor asus yazisi geliyor sonra dell setup tap birde delet yaziyor biosa girmem icin ama gel gelelim ne klawye yi taniyor nede mausu
ram 2048 ok
usb done sonra
su yazi CMOS setting found
Cmos settings worng
Fatal Error system Halted
yaziyor vede pc uyku modunda calisiyor hic bir islem yapmiyor ekranida vermiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.