Asus Z170-P Anakart kapanma sorunu

zalim53

Yeni üye
18 Nis 2014
37
0
rize
Anakart bölümüne bu konuyu açtım ama kimse bakmadı bile yardımcı olabilirmisiniz

arkadaşlar bende ASUS Z170-P anakart var bilgisayara kapat komutu veriyorum ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor kasa üzerindeki düğmeye uzun basınca anca kapanıyor diceksinizki ne biliyorsun sorun anakartta çünkü farklı anakart takınca sistem düzeliyor bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz ?

pz özellikleri

asus z 170 p anakart
i5 7400 işlemci
msi gtx 1050 2gb ekran kartı
kingston hyprex 8gb 2133 mhz ram
zalman 500 what 80 plus power

Moderatör tarafında düzenlendi:

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Merhaba,

Ekran kartını bir güncellemeni tavsiye ederim. Ne alakası var deme bir arkadaşım başına gelmişti onda öyle çözmüştük. Ekran gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyordu.
Sürücülerini güncelle.
Bios ayarlarını default yap.
Sonra bir daha dene.
Bu arada sorun anakarttan olmayabilir. Belki bilgisayar içerisinde bir donanım anakart ile uyumsuz olabilir, 2. taktığın anakarta uyumlu olabilir. Yani kesin soruna ulaşmadan anakartı kurcalamamalısın bence.
Dediklerimi bir yap inşallah düzelir.

vahcet12

Katılımcı Üye
27 Haz 2016
469
0
Bir baktır kardeşim o zaman. Başka anakart takınca sorun çözülüyor diyorsan yazılımsal birşey değil demek ki. Format çözüm olmayacaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.