Atatürk'ün Güzel Sözleri

adrenalin2015

Katılımcı Üye
29 Ocak 2015
264
0
Nevşehir
Yurtta sulh, cihanda sulh.

Hiçbir zaman hatırınızdan çıkmasın ki , Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller istiyor.

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

Çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer kitaplara vermeseydim bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.

MuaIIimIer! Yeni nesIi, Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğiticiIeri, sizIer yetiştireceksiniz, yeni nesiI sizin eseriniz oIacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakarIığınız derecesiyIe mütenasip buIunacaktır.

İstikIaI, istikbaI, hürriyet, herşey adaIetIe kaimdir!

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değiI, omuzIar üzerinde gökIere yükseImeye Iayıksın.

Hiçbir millet aynen diğer bir milletin taklitçisi olmamalıdır. Çünkü bir millet, ne taklit ettiği milletin aynı olabilir, ne de kendi milliyetçiliği içinde kalabilir.

Halkın sesi, Hak’ın sesidir.

Türk ****** atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz.

Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.

Bir millet, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir.

Türk, öğün, çalış, güven.

Ya istiklal, ya ölüm.

Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.

Birçok zaferler kazandım. Fakat, bunların en büyüğünden sonra bile her akşam, savaş alanlarında ölen bütün askerleri düşünerek içimde derin bir keder duyuyorum.

Ben, muharebelerde dahi düşmanın üzerinde bir kin duymam; yalnız askerlik kurallarının tatbikini düşünürüm.

Ben başkalarının yaptığı ilkelere değil, ancak kendi ilkelerime uyarım.

Benim gözümde hiçbir şey yoktur; ben yalnız liyakat âşığıyım.

Hiçbir zaman şahsî gücenikliklerimi, birtakım olumsuz girişimlerle tatmine kalkmak adîliğine tenezzül etmem

Benim müstesna olduğuma dair bir kanım yoktur.

Ben ölürsem soylu milletimizin beraber yürüdüğümüz yoldan asla ayrılmayacağına eminim; bununla gönlüm rahat

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.