Atıl hocanın bug bounty eğitimi.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,322
120
4,780
Aşırı temel gösteriyor. Sqli 2 saatte anlatmış. Temeli sağlam biri olarak söylüyorum. 4 gündür SQLi çalışıyorum halen daha %30 una yeni gelmişimdir. Temel seviye birisi için bir kurs ileri seviye öğrenmek istiyorsan zerre iş görmez.

Udemy kurslarının geneli böyle. Udemy kurslarından sadece yazılımı iyi bir şekilde öğrenirsin.

26 May 2023
54
17
Anlatılan Zafiyetleri Lab Ortamlarında Pratikler Yaparak Çözersen Zamanla Gelişirsin
Eğitime Başlamadan Önce Eğerki Web Protokol Yapılarından,HTTP İşleyişinden Bilgin Yoksa Bu Dediklerimden Başla Çünkü Muhtemel Sadece İzleyip Kalıcaksın / Sonrasında Bu Eğitim Setine Geçiş Yap

Agent-47

Katılımcı Üye
23 Mar 2023
415
265
HACKERİSTAN
Aşırı temel gösteriyor. Sqli 2 saatte anlatmış. Temeli sağlam biri olarak söylüyorum. 4 gündür SQLi çalışıyorum halen daha %30 una yeni gelmişimdir. Temel seviye birisi için bir kurs ileri seviye öğrenmek istiyorsan zerre iş görmez.

Udemy kurslarının geneli böyle. Udemy kurslarından sadece yazılımı iyi bir şekilde öğrenirsin.
o tür eğitimleri nerden görebiliriz peki hocam

Bu eğitime başladım gayet güzel gidiyor aranızda bu eğitimi alıp bir yerlere gelebilen var mı? Sormak istedim
ben 1-2 aydır juice shop bölümüne kadar geldim sonra durakladım daha başlayamadım bi türlü :D

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
532

Çok saçma bir düşünce SQLİ dediğin konu sadece hackbar üzerinden site hacklemeni kapsayan bir durum değil dostum. İleri seviye için temelini bitirmen lazım. Senin öğrendiğin temeli de bir ara münakaşa ederiz.

Bu eğitime başladım gayet güzel gidiyor aranızda bu eğitimi alıp bir yerlere gelebilen var mı? Sormak istedim

Gayet güzel bir kurs tamamını bitirdim. Sana tavsiyem aynı zamanda mehmet incenin de kurslarını alarak iki farklı anlatımı tek noktada birleştirmen olur. Örnek olarak SQLİ gösterirken mesela şu videoyu da izleye bilirsin.

Çok saçma bir düşünce SQLİ dediğin konu sadece hackbar üzerinden site hacklemeni kapsayan bir durum değil dostum. İleri seviye için temelini bitirmen lazım. Senin öğrendiğin temeli de bir ara münakaşa ederiz.
Ben yazımda hackbar öğrenmelisin diye bir kısım göremiyorum .d fark ettiysen SQLi nin çok geniş kapsamlı bir konu olduğundan bahsetmişim. Temel seviye birisi için uygun olan bir kurs olarakda belirtmişim :)

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Sana şöyle söyleyiyim atıl'ın tüm eğitimleri temeldir ve hiç tavsiye eymiyorum.
bu adam nasıl binlerce kişiye kurs sattı bilemiyorum ama anlattıklarını 1-2 forum gezerek elde edebilirsin.

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
532
Ben yazımda hackbar öğrenmelisin diye bir kısım göremiyorum .d fark ettiysen SQLi nin çok geniş kapsamlı bir konu olduğundan bahsetmişim. Temel seviye birisi için uygun olan bir kurs olarakda belirtmişim :)

Sana şöyle söyleyiyim atıl'ın tüm eğitimleri temeldir ve hiç tavsiye eymiyorum.
bu adam nasıl binlerce kişiye kurs sattı bilemiyorum ama anlattıklarını 1-2 forum gezerek elde edebilirsin.

Агенција за заштиту животне средине - Министарство заштите животне средине
Bu sitede sqli açığı var temel seviyede biri GUID kodunu bulabilir.
Data çekmenizi beklemiyorum.d
Sadece bir kod bulacaksınız Hodri Meydan ;)

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
725
5
335
23
Bug bountye baslamak istiyorum bende , atil hocanin egitiminden baska hangi egitimi tavsiyye edersiniz?

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,319
6
359
Parayla almasan iyiydi python eğitimide almışsın önermiyorum çünkü bir sürü açık kaynak var.atıl hocanın eğitimini alacağına sora sora öğrenip tryhackme ctf çözsen daha iyi olurdu.

Sarı Zeybek

Yeni üye
28 Haz 2023
15
1
4
Yeni başlayacak dostların Etik1 ve Etik2'yi bitirmelerini tavsiye ederim. Temel seviyede hem farkındalık kazanmış olursunuz, hem de yaygın kullanılan toolları görmüş olursunuz. Zevkli eğitimlerdir. Tavsiye ederim ama günün sonunda zero to hero kurslar değil tabii ki bunlar, unutmamakta fayda var.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.