Başkasının Instagram Hesap Bilgilerine Nasıl Ulaşılır?

meduax

Yeni üye
22 Ağu 2021
26
8
23
şimdi bir instagram hesabı var hesap bilgilerine nasıl ulaşabilirim ya sm ile denedim çocuk çok zor biri başka türlü varmı bişiler
yardımcı olursanız çok makbule geçer

awesofc

Katılımcı Üye
18 Tem 2021
648
341
25
sanal ortam :)
şimdi bie insta hesabı var onun telefon numarasını öğrenmek istiyorum
yani o hesapa bağlı

Merhabalar, bu konumuzda sizlerden gelen ilginç sorulardan biri olan instagram kullanıcı adıyla numara bulunur mu? Sorulara cevaplar vermeye çalışacağız.
Daha önceki makalemizde instagramda ip adresinden yer tespiti konusunda yazımıza oldukça yoğun bir okunma olmuştu bu konu altında değişik sorular da çıkabilmektedir.
Bu konumuzda instagram kullanıcı adıyla numara bulma konusunda sorular gelmektedir. İnstagramda yaşanan herhangi bir sorunlar nedeniyle karşıdaki kişilerin ip adresini öğrenme, telefon numarasını öğrenme gibi sorular aklımıza gelmektedir.
Bizde bu konuda bir açıklık getirerek karşıdaki kişinin telefon numarası öğrenilir mi? Bunu sizlere açıklık getirelim.
İNSTAGRAM KULLANICI ADIYLA TELEFON NUMARA ÖĞRENME
İnstagramda yeni bir üyelik hesabı açıldığında kullanıcı adı, soyadı, doğum tarihi, e-posta adresi, telefon numarası bilgileri sorulmaktadır.
instagram-beyaz-sayfa-ekran-sorunu.jpg

Kullanıcı hesabı açıldığında girmiş olduğunuz bu bilgiler instagram tarafından kesinlikle gizli tutulmaktadır. Ayrıca girmiş olduğunuz e-posta adresi ve telefon numarası için doğrulama yapılması gerekmektedir. Eğer doğrulama yapılmadığında ileride giriş için sorunlar yaşanmaktadır.
Girdiğiniz telefon numarası ile maalesef kullanıcı adıyla tespit edilemez bunu söylemek gerekmektedir. Yani instagram arama motoru kullanarak telefon numarası araması yapılabiliyor eğer bu bio eklenmiş ise aramalarda çıkar fakat eliniz de mevcut bir kullanıcı adıyla numara tespit etmek mümkün değildir.
Şe şekilde olabilir karşıdaki kişiyle diyaloga girerek karşıda kişinin zaaflarından yararlanmak suretiyle kişinin numarası öğrenebilirsiniz bunun dışında sizin kendi çabalarınız ile bulunmaktadır.
İp adresi bulma, instagram kullanıcı adıyla telefon numarası tespiti yasal bir suç teşkil etmediği sürece bulunmaz bu bilgilere sadece yerel mahkemeler, polisler gerekli başvuruları yaptıktan sonra tespit etmektedir.

AHMET SENCER

Katılımcı Üye
19 Şub 2021
732
409
TANRI DAĞI
Merhaba değerli üye :

İnstagramda herhangi bir kullanıcının iletişim bilgilerini öğrenmek için o kişinin hesabına girmeniz lazim yani hacklemeniz lazım hacklemeninde 2 yolu vardır brutte force atak ve phishing son zamanlarda brute force atack ile hesap hecklemek bir hayli zor bu nedenle phishingi öneriyorum ancak hackledikten sonra iletişim bilgilerini öğrene bilirsin.
umarım yardımcı olmusumdur iyi forumlar :)

meduax

Yeni üye
22 Ağu 2021
26
8
23
Merhaba değerli üye :

İnstagramda herhangi bir kullanıcının iletişim bilgilerini öğrenmek için o kişinin hesabına girmeniz lazim yani hacklemeniz lazım hacklemeninde 2 yolu vardır brutte force atak ve phishing son zamanlarda brute force atack ile hesap hecklemek bir hayli zor bu nedenle phishingi öneriyorum ancak hackledikten sonra iletişim bilgilerini öğrene bilirsin.
umarım yardımcı olmusumdur iyi forumlar :)
ya bak şimdi onu düşürmem için numarası lazım pshing için yoksa başka türlü instadan olmaz

yani pshing için yemez gibi bi tip onu düşüren göremedim yani

meduax

Yeni üye
22 Ağu 2021
26
8
23

Krypthon

Katılımcı Üye
21 Ağu 2021
795
752
Tien-Şan
şimdi bir instagram hesabı var hesap bilgilerine nasıl ulaşabilirim ya sm ile denedim çocuk çok zor biri başka türlü varmı bişiler
yardımcı olursanız çok makbule geçer
Merhabalar ;

Hocam öncelikle diğer arkadaşlarımın da bahsetmiş olduğu gibi ben bunu öğrenmek istiyorum sosyal mühendislikle olmadı napcam dememelisin farklı çözümler ara yukarıda bahsetmişler o hesabın bilgileri için o hesaba erişmek zorundasın,bunun için brute force atak , pshing atak , daha profesyonelce yaklaşırsan mıtm saldırısı bir exploitleme o sistem içerisine sızıp bilgileri dinleme gibi yöntemleri de araştırmanı tavsiye ediyorum hem bu alanda daha meraklı hemde araştırmacı olup profesyonelce bir şeyler yapabileceğin kanaatindeyim.
Teşekkür ederim

İyi Forumlar..

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Merhabalar

İnstagram üzerinden bilgi topmalak istiyorsanız (tel no vs.) hesaba erişim sağlamanız gerek.
Tabii karşı taraf bu işlerden anlıyorsa işiniz biraz zor.

Pishing yapacaksanız baya inandırıcı olmalısınız, bununla ilgili de birçok yöntem var.

Veya trojan, keylogger vb yedirmeniz gerek. Bunda da gene inandırıcı olmalısınız.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.