Bedelli askerlik mi yapardınız? yoksa paşa paşa 15 ay mı?

Üsküdarlı1

Katılımcı Üye
21 Haz 2006
595
0
Paranız var veya yok siz olsanız bedelli askerlikmi yoksa 15 ay gibi paşalar gibimi yapardınız?

bedelli askerlikle ilgili düşünceleriniz nelerdir.?

emrecanix

Uzman üye
31 Tem 2012
1,365
0
İstanbul
kimse üstüne alınmasın fakat buraya gelip 15 ay diyenlerin parası olsa bedelli yaparlar açık açık konuşmak lazım he adam olan farklı gerekirse 4 yıl bile yapar para her kapıyı açıyo işte yapacak bişey yok

Mporgan

Katılımcı Üye
7 Kas 2011
774
0
Klavye'den :)
Yok kardeşim bence o senin kendi dusuncen. Gidicen 15 ay dolu dolu askerliğini yapacağın.Ölürsende Allah yoluna. Yok bunun baska bı yolu..

Üsküdarlı1

Katılımcı Üye
21 Haz 2006
595
0
HANİ NERDE BU BAKAN VEKİL ÇOCUKLARI?
HANİ NERDE BU GENERAL ALBAY ÇOCUKLARI?

HANİ NERDE BU İŞADAMI İŞKADINI ÇOCUKLARI?

Bu sabah Siirt’te düşen helikopterde şehit olan askerlerden biri de Uzman Çavuş Eren Kızılgedik’ti. Kızılgedik, en son dün akşam babası ile telefonda konuşmuş. “Baba operasyondan geldik, yarın (bugün) yine gideceğiz” diyen Eren’in ailesinin içinde bulunduğu yoksulluk ise yürek yakıyor. Ailenin tek bir hayvanı, tek bir tarlası yok. Baba Ergün, iş bulabildikçe çalışıyor.

Seriat

Yeni üye
28 Eki 2012
33
0
kimse üstüne alınmasın fakat buraya gelip 15 ay diyenlerin parası olsa bedelli yaparlar açık açık konuşmak lazım he adam olan farklı gerekirse 4 yıl bile yapar para her kapıyı açıyo işte yapacak bişey yok

bence bedelli yapcak az çıkar ya parası olsa bile , 15 ay kısa bi süre.
ama 4 yıl olsa açıkça söylyim benim de yapasım gelmez , 4 yıl çok uzun süre hayatın 4 yıl aksıyor. şehitlik ayrı , orası güzel bir mertebe fakat 4 yıl olsa herkesin hayatı var hayatının 15 de birini askerde harcamak (büyük bi savaş yokken) kimse istemez. pkk dersek de bence pkk ile 15 aylık askerleri çatıştırmamalılar , daha tecrübeli askerler çatışmalılar, 8-10 aylık askerler daha yeni alışmış askerliğe , silaha, adamı sen çatışmaya çıkartırsan anında bocalar , mantıklı hareket edemez, bu sefer hayatını kaybeder şehit olur. tecrübeli asker olursa hem fazla darbe vururuz hem şehidimiz az olur diye düşünüyorum , televiyondaki şehit haberlerinde "er" ler daha fazla gibi geldi bana. bilmiyorum tabi benim fikrim doğru diye bişey de demiyorum benim görüşümdü.

iyi geceler...

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
vatan borcu parayla ödenmez. ben uzun dönem yapardım ama askeriyeye gireceğim inşallah onun için sorun yok :)

Blade9

Üye
27 Eki 2012
117
0
benim için vatani görevi yarine getirmek Atatürkün kurduğu bu ülkeyi yaşatmak gerekirse 10 yıl olsun farketmez

Ssc06

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
362
0
Ankara
Böyle Bi Soruya Kimse Paralı Yaparım Demez. Ama Askere Gidenlere Sor Söylenir Söverler Eziyet diye :) * Vatanını En Çok Sevene En Pis İşi Yaptırırlar Hesabı :) Ya Herkes Eşit Yapıcak Yada Yapmıycak...Parayı Ona Bari Karıştırmasınlar :)

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Konuyu Tartışmaya Cevirmeyin Lütfen Daha Yapmadım Ama 15 Ay Olucak Allah Nasip Ederse.

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Paşa Paşa 15 Ay Yaptım Hiç Şikayetcide Değilim Şikayetci Olacak Zamanım Olmadı Çünkü Görev Üstüne Görevdeydik İzne Bile Askeri Kamuflajlarımı Çıkartıp Sivilleri Giydim Direkt Banyoyu Ktm De Yaptım :D Zevkli Oluyor Hele Birde Tim Olunca Başka ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.