Bendemi Sorun var neden bukadar meraksız millet ?

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
küçüklükten beri hayalimdir uzaya çıkmak astronot olmak
bana okadar güzel ilginç ve gizemli geliyorki uzay küçüklüğümnden beri oraya gitmek istiyorum
şuan karadeliklere insan yollayacak olsalar ölmeye gönüllü arıyor olsalar herhalde ilk gidicek kişi ben olurdum okadar istekliyim yeterki şu uzayın gizemini karadelikleri , sonunda ne olduğu nereye gideceğimi zaman bükülmelerini farklı gezegenleri ve manzarayı göreyim
mesela karadelik e gitme hayalimi kime anlatsam neresi güzel bile bile ölüme gitmek yada ne bileyim onun gibi tepkiler çıkıyor ortaya nasıl gideceksin tarzı tepkiler
bu insanlarda hiçmi merak yok?
ben karadeliklerin gizemini öğrenmek isterdim nereye gideceğim nasıl şeyler beni bekliyor herşeyi öğrenmek isterdim acaba evren sonsuzmu neler var evrenin en uç köşesinde ?
bitek benmi böyle sıkıntılıyım ? varmı benim gibi olan

Petroff ``

Kıdemli Üye
6 Haz 2014
2,257
1
kardeşim o zaman astronotluk oku ne bakıyorsun millete hayalin neyse peşinden git :)

B1LLS

Katılımcı Üye
14 May 2016
350
0
Berlin
2017

Her düşünce bir tohumdur ve bazı tohumlar öyle dayanıklıdırlar ki çöllerde dahi ölmezler, büyürler o yüzden hayallerinin peşinden git ve imkansız olmadığına inan :) :)

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
benimki bukadar basit bir hayal değil benimkine yüksek miktar para ve teknoloji gerek
o kara deliğin içindeki yüksek çekim gücü basınca dayanabilcek bi araç yapmaları gerek en az 10 dk dayansın ölmeden önce not edebileyim ve dünya gerçeklere ilerde kavuşsun
ve kimse gidip milyardolarlık uzay aracını karadeliğe parçalanmaya yollamaz :/
yoksa uzaya çıkıp dönmek , uydu bakımı yapmak bunlar birkaç isteğimi yerine getirir :
1-)uzaya çıkmış olmak
2-)uzay manzarası görmek

gfx_25

Üye
21 Eyl 2007
184
12
Hidden
Bu ülkeden tek bilinen birşey var bilim değil Sadece Dünyanın Türkiyeden İbaret Olduğu. Sanırım İngiltere Başbakanı Haklı bu gidişle 6000de göremeyiz.

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
Kardeşim hayalinin peşinden git. Hiç mi meraklı değil millet demişsin. Yanılıyorsun. Meraklı tabi ancak herkesin merakı farklı kimisi who am i izler şehir elektriğini kesmek ister kimisi de senin gibi marslı izler uzayı merak eder :)

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
marslı 2015 de çıktı
bense 1997 yılında doğdum bilmem anlatabildimmi ?
tam aklımı kullanabilme yıllarında yani 5-6 yaşlarında evreni merak etmeye başladım
7-8 yaşlarında 75 tl ye teleskop alıp ayı gözlemlemeye başladım
sonrasında ise merakım iyce arttı belgeseller izledim ve bu konuda yardımı olan bir televizyon kanalı vardı her seferinde izlerdim
Discovery Since
uzaya çıkmam şart

stallking46

Kıdemli Üye
4 Haz 2015
3,480
1
O bir Fakır.
Var...

Gördüğüm , yaşadığım , bildiğim kadarıyla ülkemizde çok meraklı insan var. Fakat böyle gözükmesinin en büyük ve en ciddi sebebi " Ailelerin baskısı ve önyargılar ve yobaz ailelerin çocuklarını kendi " malı" sanması ve kendi istediği mesleği yapması. Bu konuyu görünce sınıfta bir durum aklıma geldi . Bir kere sınıfta hoca " ileride hangi mesleği tercih etmeyi düşünüyorsunuz ?" demişti. bunun üzerine kızın birini kaldırıp sormuştu kızın verdiği cevap :
- " Hocam polis olmak istiyordum , ailem kızdan polis mi olur dediler vazgeçtim . Judo'ya gidiyordum ailem dövüşçü mü olacaksın ? dedi vazgeçtim. Resim kursuna gittim ressam mı olacaksın dediler vazgeçtim. Şuan folklöre gidiyorum yine ailem başladı halay çekerek para mı kazanacaksın demeye artık bilemiyorum ben bu ailemle nereye gidebilirsem artık ." dedi kız. Kıza acıdım doğrusu. Forumdada sürekli karşılaştığımız bi durum olan " ailem bilgisayar mühendisi olmamı istemiyor." vb. konular sürekli gündemde. neyse konuyu dağıtmayayım bu yobaz , gerici , faşit aileler olmasa Türkiye'de doğacak milyonlarca güneş var.

Bordo Hack

Katılımcı Üye
21 Mar 2015
877
0
Eğer bir hayalin varsa peşinden gitmelisin.Ama önce kafandaki zihinsel engelleri aşman lazım.Türkiye'de uzay mekiği yok,Türkiye'de tutmaz,ben olmam vb. şeyleri boşver belkide Türkiye'nin ilk uzaya çıkan astronotu olursun ? Hadi o da olmadı kendi hayalini gerçekleştiremesen bile uzay hakkında Türkiye'nin önünü bile açabilirsin.Kısacası "yıldızları hedef al ulaşamasan bile göğe yükselirsin".

Whisber

Kıdemli Üye
13 Nis 2014
3,694
1
marslı 2015 de çıktı
bense 1997 yılında doğdum bilmem anlatabildimmi ?
tam aklımı kullanabilme yıllarında yani 5-6 yaşlarında evreni merak etmeye başladım
7-8 yaşlarında 75 tl ye teleskop alıp ayı gözlemlemeye başladım
sonrasında ise merakım iyce arttı belgeseller izledim ve bu konuda yardımı olan bir televizyon kanalı vardı her seferinde izlerdim
Discovery Since
uzaya çıkmam şart

şartsa cık.

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Şimdi sana söyle söylüyüm. Karadeliğe gitmeye razı oldun belki bende olabilirim. İçine girdiğinde ölme riskinde var yeni bir evren bulma riskinde var hatta canlı bulma şansın bile var. Peki bunun senin haricinde geri kalanlara nasil bir etkisi olacak. Eğer karadeliğe girdiyse çikmaninda bi yolunu bulman gerekki ortan topladiğin bilgiler bi işe yarasın. Şuan dünyadaki uzay mekikleri doğru dürüst manevra yapip geri bile dönemiyor uzayda. Tam tersi açıyla dönmesi için çok uzun zaman gerekiyor. Hani filmlerde olurya uzay gemileri havada uçak gibi manevra yapar. Kalkanları vs olur. Öyle bi uzay aracı gerekir ki araştırma yapılabilsin.

BesTRengar

Üye
17 Ocak 2016
138
0
Şimdi sana söyle söylüyüm. Karadeliğe gitmeye razı oldun belki bende olabilirim. İçine girdiğinde ölme riskinde var yeni bir evren bulma riskinde var hatta canlı bulma şansın bile var. Peki bunun senin haricinde geri kalanlara nasil bir etkisi olacak. Eğer karadeliğe girdiyse çikmaninda bi yolunu bulman gerekki ortan topladiğin bilgiler bi işe yarasın. Şuan dünyadaki uzay mekikleri doğru dürüst manevra yapip geri bile dönemiyor uzayda. Tam tersi açıyla dönmesi için çok uzun zaman gerekiyor. Hani filmlerde olurya uzay gemileri havada uçak gibi manevra yapar. Kalkanları vs olur. Öyle bi uzay aracı gerekir ki araştırma yapılabilsin.

ben ölmeyi göze almışım senin dediğinde işmi :D ?
gidicem ve son anlarımda karadeliğin sırrını çözücem ister insanlar bilsin ister bilemesin

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
ben ölmeyi göze almışım senin dediğinde işmi :D ?
gidicem ve son anlarımda karadeliğin sırrını çözücem ister insanlar bilsin ister bilemesin

Uzay gemisi yapacak ve oraya gidecek kadar paran varsa buyur git :) Ama kimse sonuç almadiği bir işe parasını ve imkanlarını koymaz harelde :)

rootsuz

Kıdemli Üye
10 Ağu 2015
3,482
0
Birkac yabancı dil öğren ve fizik dersin iyi olsun.Sonra uni. Yi yurtdisinda oku...ama soyliyim.Her astronotluk okuyan uzaya cikmaz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.