Beyler Acil Yardım XPden Kurtuluş yolu arıyorum

bekam123

Yeni üye
25 Ocak 2011
32
0
Windows XP 8 Nisan 2014 de resmi olarak kapanacak ve windows 7, 8 e geçiş yapılacak.

Bu Haberi bugün gördüm. Benim bilgisayarım Kısacası 2007 senesinde aldım 2gb ram 512 mb ekran kart ve 150 gb hard diski var.

Ayrıca Dvd Room çalışmıyor Bana yardım edin

Sizce Bu benim Döküntüye Windows 7 gider mi eğer giderse hangi sürüm önerilerinizi yazar mısınız.

Ve dvd room bozuk dedim flash bellek ile format atacamda eğer link varsa şu win 7 indir kur dediğiniz var mı bi link ?

muallim91

Yeni üye
14 Eki 2013
2
0
Windows 7 Professional 32 Bit sürümünü tavsiye ederim, yalnız formatlamadan önce donanımla ilgili bütün driver dosyalarını internetten bulup indir. 8 nisandan itibaren Xp desteği kısmen bitecek, şöyle ki güvenlik paketi yazımı ve diğer ek paketler duracak, sadece essiantial security vasıtasıyla antivirüs uyarıları devam edicek, google crome tarayıcısı Xp için desteğini bir yıl daha devam ettiriyor, ayrıca kasperky de dahil olmak üzere birçok yazılım şirketi Xp'yi en az bir yıl daha destekleyecek. Uzun lafın kısası Xp kullanımı dünyada çok yaygın olduğu için desteğinin kalkmasıda birdenbire olmayacak, yani panik yapmaya gerek yok. Ama tavsiyem gerekli sürücü/driverleri bulduktan sonra yukarıda söylediğim win7 pro 32 bit sisteme geçmendir.
Usb bellekten kolay bir şekilde format atabilmek için microsoftun küçük bir programı vardı, googleden usb den windows 7 format diye aratırsan kolayca bulabilirsin. Hadi selametle...

Son düzenleme:

Systemm32

Katılımcı Üye
4 Nis 2012
314
0
Mardin
kardeş senin sisteminin özellikleri aynı benim pc de mevcut ama Windows 8.1 kullanıyorum hemde enterprise herhangi bi problem yok. dvd-rom sorun değil. :) Flash Bellek Ve Elinde Bi Windows 7 8 yada 8.1 iso dosyası olsun yeter :) Windows 7 Usb Dvd Tool İle Flash Diskten Boot Edebilirsin Driverler için ise Driver Pack Solution uygundur umarım yardımcı olabilmişimdir :)

dadaş21

Uzman üye
23 Tem 2009
1,574
3
System
yanlıs anlamadım dımı xp devrı bıtıyormu kullansak ne oluyo 2014 sp3 ler de var onları kullansak ne gıbı hata alırız bende fıkır almak ıstıyorumda

muallim91

Yeni üye
14 Eki 2013
2
0
Dadaş21, kısaca anlatmak gerekirse Xp için artık sona yaklaşılıyor, yaklaşık iki yıl içinde bilgisayar sektöründeki Xp için verilen destekler kademeli olarak kalkacak, bu konuda ilk adımı Microsoft attı ve güvenlik açıkları için yazdığı güncelleme paketleri desteğini kaldırıyor. Bu şekilde bilgisayar güvenliği büyük oranda azalıyor. Microsoft Essential antivirüs desteğinin virüs uyarıları ise bir yıl daha devam edecekmiş ancak ne kadar faydalı olur bilemem. Diğer antivirüs firmaları ve en çok kullanılan web tarayıcı chrome da desteğini bir yıl daha devam ettiriyor. Bu devam eden destekler yeni işletim sistemi arayışında bize biraz daha zaman kazandırır. Ama şunu bilmek gerekir ki 7 nisandan itibaren windows xp güvenliğini tehdit eden açıklar asla onarılmayacak.

8 Nisandan sonra ne yapacağım diyen arkadaşlara tavsiyem; sisteminiz eğer 4 RAM bellek kapasitesinin altında bir sistem ise 32 bit windows 7 yüklemesidir.(zaten windows xp kullanıcılarının tamamına yakını 4 RAM altındaki sistemleri kullanır) Birde bu işin acemisi olanlar için tavsiyem format işine başlamadan önce mutlaka yükleyecekleri yeni sisteme uyumlu driver/sürücülerini internetten bulmalarıdır. Selametle...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.