Bilgisayar Acayip Kasıyor Bir Türlü Çözemedim

R ` qN

Uzman üye
3 Eyl 2010
1,937
0
Bursa
Arakdaşlar bi keresinde monitör bozuldu içindeki görüntü veren şey yanmış monitör orada tamire gitti geldi acayip bir yavaşlama kasma falan başladı bilgisayarda. Combofix ile tarattım adaware ile tarattım ama nafile. Monitör tamire gittikten sonra olmuş olabilir mi dicem ama virüs dediğin kasada yaşar monitöre nasıl gelecek oda var. Bilgisayarda fazla uygulama yok oyun olsun vs falan sadece masaüstünde 4 gb lık resimler var onun yavaşlamasında bir payı olabilir mi acaba ?

Yani hızlı hızlı çalışırken bir anda eski performansının %30 uyla çalışıyor. Ne yapmalıyım beyler fikir verebilir misiniz?

Bilgisayarla ilgili ekran görüntüsü verebilirim hangi özelliği ya da ramı falan filan lazımsa. Şimdiden teşekkürler.

COP COP 2011

Kıdemli Üye
20 Ağu 2011
2,669
1
İZMİR
kardeşim kendi ağzıla soyluyorsun masanın üstünde 4 gb resim var senin karşıdan yuklemelerinde doludur senin Masanın üstünde bu ggbayt bir depolama olması için senin

HAYPIR RAM

kullanman gerekli HAYPIR RAM LAR

Doğal kor Çalışır yani nerde olursa olsun fark etmez Ama

QARDCOR RAM için bu söz konusu bile olamaz üzerlerine çok yük alırlar ve takas alanlarını daraltırlar Kardeşim bence masaüstündeki dosyalarını d klasorüne taşı karşıdan yuklemelerini boşalt sistem optimize araçları kullan disk birleştirici kullanmalısın kardeşim

iyi forumlar

Pusatx5

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
440
0
Yarbayım merhaba,

1.) Elinizden geldiğince masa üstünde ki dosyalarınızı 1 klasörde biriktirin.
2.) Karşıdan Yüklemeler ( Download ) Elinizden geldiğince boş tutun.
3.) Geri dönüşümde fazla dosya tutmayınız.
4.) C ve D de elinizden geldiğince fazla dosya tutmayın.
5.) Elinizden geldiğince bilgisayardan Yenile yapın.
6. Gereksiz dosyaları, Oyunları, Programları Hem denetim masasından hemde Kurulu olan klasörden silin.

Eğer ki halen yavaşsa bilgisayarınız Bir ram alın biraz daha hızını göreceksiniz ama bu durumda bilgisayarında durumda da bilgisayarınızın kaç yaşında olduğu da önemli tabi ki de

Saygılar.

SiyarMamba

Katılımcı Üye
5 Tem 2013
451
0
Ayni sorun bende de vardi cozdum sonunda.

Siranin altindan yaziyorum yardimci olmaya calisicam.

Oncelikle temp tarzi dosyalar vqr internetten bak onlara sil onlari. Ben onlara bat. Uzantili program yazmistim her acilista temizliyordu.

Masaustunde mumkun olduğu kadar az dosya bulundur.
Bilgisayardaki herhangi bir klasorun icinde 3 ten fazla uzanti olmasin. Ornegin resim muzik video falan ayni klasorde olmasin. Pc den biraz anlıyorsan gorev yoneticisini ac gereksiz calisan seyleri kapar. Explorer.exe virusunu kapat. Disc cleaner diye bi program vardi heralde onu kullan. Gereksiz kayit defterleri dosyalarini sil. Bilgisayarin icini temizle. Sac kurutma makinesiyle icini temizle cikan tozlari da supurgeyle alabilirsin. Isletim sisteminin kurulu oldugu disk bolumunde mumkun oldugu kadar az resim video tutmaya calis. Aklima gelirse daha yazarim. Bu gazla Pentagon u hacklerim bile uzun zamandir buralarda degilim :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.