Bilgisayar acilmiyor. Acil Yardim !!

dostum5454

Yeni üye
11 Tem 2012
37
0
Merhaba Exper markali laptop bilgisayarim acilmiyor. Windows baslatiliyor ekraninda kaliyor. Güvenli modda calistirmayi denedim DRIVERS/CLASSPNP.SYS yazisinda kaliyor. Format atmayi denedim, simdi yukle dedikten sonra kurulum basliyor yazisinda kaliyor. Sizce sorun ne? Ne yapmaliyim? 1 haftadir bilgisayari acamiyorum. Yardim edebilir misiniz?

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Donanımsal bir arıza sorunu tetikliyor. Ramlerin ön yükleme yapamadığı için sistemin başlatılamıyor. Ramlerini ve HDD bağlantı kablosunu kontrol etmende veya ettirmen de fayda var.

dostum5454

Yeni üye
11 Tem 2012
37
0
Donanımsal bir arıza sorunu tetikliyor. Ramlerin ön yükleme yapamadığı için sistemin başlatılamıyor. Ramlerini ve HDD bağlantı kablosunu kontrol etmende veya ettirmen de fayda var.

Arkakadaşım bilgisayar laptop açtım içini baktım ramlare dokundum falan. hard diske baktım. harddisk sabitlenmemiş yerinden oynuyo bundan dolayı bir sıkıntı olmuş olabilir mi?.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Harddiskte sorun vardır büyük ihtimalle.Değiştirmen gerekebilir aynı olayın benzeri başıma geldi dostum.Yine laptoptu ve dedigin gibi başlıyor yazısında kalıyordu.HDD değiştirdim formatı çaktım düzeldi.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
o harddisk te çok büyük arşivlerim vardı 400 gb doluydu o harddiski kurtarmanın bir yolu falan yok mu acaba?

Eğer harddiskin çok hasar almadıysa yeni bir pc den ya da HDD den Recuva benzeri bir programla geri alabilirsin.
Örneğin
farklı bir pc ye harddiskini bağlayıp oradan bilgilerine erişebilirsin.Tabii aşırı hasar görmediyse.

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
Kardeşim ben şoyle çozdum
Benimde pc acilirken Hoşgeldiniz yazıyordu ve kalıyordu
Ve bende iki windows kuruluydu ikiside tek HDDdeydi ama iki farkli bölumlerdeydi,onu açtım açıldı.Eğer farkliı bölüm varsa oraya windows kur hiçbir veri silmeden kurtarırsın

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Harddisk'te sorun var gibi iŞletim sistemi başlatılırken bir şeyleri okurken bir nedenden dolayı engelleniyor ve orada kalıyor olmalı. RAM yada HDD'den olabilir, format atarken kurulum başlıyorda kalıyor ise HDD'de bariz sıkıntı var gibi, başka bir PC'ye tak ve önemli dosyalardan alabildiğini almaya çalış belki aralarında alamayacaklarında olabilir hata verebilir onlar içinde çeşitli programlar internette bir sürü var.

Yeni bir HDD al veya SSD al temiz bir kurulum yap düzelecektir.

HDD: Wd 2.5" 1Tb Scorpio® Blue

Estergon66

Katılımcı Üye
3 Kas 2012
629
2
Sorunun çözülmedi ise aşağıdakileri uygula;
-1- Bilgisayarınızı Windows 7 kurulum DVD'si üzerinden başlatın.
BIOS : "Boot" Önceliğini Değiştirmek (Bilgisayarı DVD veya USB'den Başlatma)
2- Karşınıza çıkacak ekranda Windows 7 kurulumunu başlatabilmek için herhangi bir tuşa basın.
Eğer bunu 8 saniye içinde yapmazsanız Windows normal olarak başlatılır.Ve bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda kalırsınız.
3-Dil seçeneklerini yapılandırın ve İleri deyin
4-Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
5-Onarmak istediğiniz işletim sistemini seçin ve İleri'yi tıklatın.
6-Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde başlangıç onarmayı tıklayın.
olmaz ise;
bütün işlemleri tekrar yapıp
Sistem Kurtarma Seçenekleri menüsünde komut istemin'ni tıklayın.
• diskpart
• select disk 0 (Rakamla sıfır)
• list volume

(her komuttan sonra entere basılacak)
Şimdi Windows 7 kurulum DVD'mizi taktığımız DVD sürücünün harfinin ne olduğunu öğrendik.
daha sonra 'exit' tırnaklar olmadan yazın ve çıkın.
şimdi windows kurulum dvd'sinin harfinin F olduğunu varsayıyorum siz de hangi harf çıktıysa onu yazın.
-F:
-cd boot
-dir
-bootsect /nt60 SYS /mbr

her komuttan sonra entere basın.
exit yazıp çıkın.
olmaz ise;
• bcdedit /export C:\BCD_Backup
• c:
• cd boot
• attrib bcd -s -h -r
• ren c:\boot\bcd bcd.old
• bootrec /RebuildBcd

her komuttan sonra entere basın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.