Bilgisayar acılmiyor

beler05

Üye
19 Nis 2014
61
0
Aydın
Arkadaşlar Bilgisayar 1 senelik yeni hemen hemen bilgisayar acma tusna basiyorum fanlar vuuuuu cok bağırıo ekran gelmeden cıss reset atio tekrar acılıo öyle öyle devam ediyorr valla billa kafayı yicem bilgisaycılarda buraya cok uzak götüremiom imkan yk 4 5 saniye arayla res liyor

ben hardiskten süpphelendim yeni hardisk le denedim olmadı ram 1 tane var cıkarıp baska slota taktım gene aynı lütfen yardımlarınızı bekliyorum

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Bios ekranı gelmeden önce hemen res atıyorsa anakartda sorun vardır eğer bios ekranından sonra bu oluyorsa bios ayarlarını sıfırlamayı dene sen eğer ram vs voltajını arttırdıysan desteklemediğinden dolayı res atıyor olabilir.

beler05

Üye
19 Nis 2014
61
0
Aydın
Bios ekranı gelmeden önce hemen res atıyorsa anakartda sorun vardır eğer bios ekranından sonra bu oluyorsa bios ayarlarını sıfırlamayı dene sen eğer ram vs voltajını arttırdıysan desteklemediğinden dolayı res atıyor olabilir.

hayır bios ekranı hiç gelmior pc acılıoo vuuuu die bağırıo hemen 3 4 5 saniye sonra res atio ekrana hiç bişey gelmeden napmamı önerirsinn

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
hayır bios ekranı hiç gelmior pc acılıoo vuuuu die bağırıo hemen 3 4 5 saniye sonra res atio ekrana hiç bişey gelmeden napmamı önerirsinn

Eğer kasayı temizlerken bileşenlere zarar vermediysen BIOS sıfırlamasıyla çözülmesi lazım. Olmaz ise ilk önce CPU fanını kontrol et, elinde termal macun varsa silip iyice sürüp sıkıca tak. Harici bir ekran kartı takılı ise çıkartıp onboarddan deneyin, Tozu iyice silmedi isen tüm pcyi temizle. Sonra PSU'dan Çıkan tüm bağlı kabloları çıkar ve tekrar yerine tak, cmos reset ve bios reset yapıp Sistemi çalıştır.

THT tim

Yeni üye
5 Mar 2016
50
0
Arkadaşlar Bilgisayar 1 senelik yeni hemen hemen bilgisayar acma tusna basiyorum fanlar vuuuuu cok bağırıo ekran gelmeden cıss reset atio tekrar acılıo öyle öyle devam ediyorr valla billa kafayı yicem bilgisaycılarda buraya cok uzak götüremiom imkan yk 4 5 saniye arayla res liyor

ben hardiskten süpphelendim yeni hardisk le denedim olmadı ram 1 tane var cıkarıp baska slota taktım gene aynı lütfen yardımlarınızı bekliyorum

büyük ihtimalle ekran kartında sorun vardır.

beler05

Üye
19 Nis 2014
61
0
Aydın
Eğer kasayı temizlerken bileşenlere zarar vermediysen BIOS sıfırlamasıyla çözülmesi lazım. Olmaz ise ilk önce CPU fanını kontrol et, elinde termal macun varsa silip iyice sürüp sıkıca tak. Harici bir ekran kartı takılı ise çıkartıp onboarddan deneyin, Tozu iyice silmedi isen tüm pcyi temizle. Sonra PSU'dan Çıkan tüm bağlı kabloları çıkar ve tekrar yerine tak, cmos reset ve bios reset yapıp Sistemi çalıştır.

hocam arkadasımın 0 ramını taktım pc acıldı reset atmior ama karsıma bios ekranı cıktı yazıyorum

BIOS has been reset - Please decided how to contionue

altadada 3 secenek var napmam lazım yardım ya acıldı pc ama reset artmio suan yeni ram taktım

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
hocam arkadasımın 0 ramını taktım pc acıldı reset atmior ama karsıma bios ekranı cıktı yazıyorum

BIOS has been reset - Please decided how to contionue

altadada 3 secenek var napmam lazım yardım ya acıldı pc ama reset artmio suan yeni ram taktım

3 tane seçenek var diyorsun o seçenekler arasında load optized defaults then reboot var ise ok tuşlarıyla oraya gelip entera basın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.