Windows Bilgisayar hatasız bir şekilde reset atıyor

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba arkadaşlar öncelikle sorunumu iyi okuyun garip bir durum

1)bilgisayarım darwin project adında oyuna girer girmez ve bazı oyunlarda reset atıyor

2)bu reset sırasında her hangi bir hata vermeden direk yapıyor

3)reset ısınmadan kaynaklı değil kontrol ettim

4)bilgisayarı teknik servise götürdüm temiz kurulum(windows 10) yaptılar eve geldim oyunu kurdum sorunsuz çalıştı fakat üzerinden 1 hafta geçmeden tekrarlamaya başladı

5)donanımsal bir sorun göremiyorum burintest ile servise göndermeden donımları test ettim fakat birşey çıkmadı bilgisayarı servisden alırken sordum donanımlar kontrol edilmiş hiç bir sorun yokmuş zatten donanımsal olsa sorun temiz kurulumda düzelmezdi

6)sorun yazılımdan da kaynaklanmıyor bence çünkü ben de temiz kurulum yaptım ama reset sorunu devam etmişti

7)prizde sorun olması bile aklıma geldi fakat prizde birşey 1 hafta boyunca sorunsuz çalışmazdı

8)oyun dosyalarında bir bozulma vs yok yeniden kurdum yine aynı

9) bu yazdıgım adımlara göre sorunun oluşması için her hangi bir neden göremiyorum herşey yolunda olması gerekirken sebesiz yere hata vermeden reset atıyor

10)bu durumları değerlendirince muhtemel gözüken sorun virüs den kaynaklı peki ben virüs giricek her hangi birşey yüklemedim

11)bios ve driverlar vs güncell alakası yok

biri bana mantıklı bir neden söylesin artık kafayı yemek üzereyim

Moderatör tarafında düzenlendi:

quespy

Kıdemli Üye
24 Şub 2014
2,318
2
Bursa
Cevap: Bilgisayar hatasız bir şekilde reset atıyor okumadan cevaplamayınız !!!

Sistem özelliklerinizi ve oyunu öğrenebilirmiyim yardımcı olmak açısından ?a

boole

12 Nis 2019
735
201
.Net Core

Okadar şey yazdım okumadan sormuyorsundur umarim
GTX 1050ti
Ryzen 3 1200 3.1ghz
8gb ram 3000 MHz
550 wat PSU

Oyunun istediği gereksinim
Gereksinimleri (Minimum)
CPU: Dual Core 2.4Ghz+
RAM: 4 GB RAM
GPU: GTX 950, GTX 760
DirectX: Version 10
Kapladığı Alan: 6 GB

Umarım sistem dar boğaz vs gibi gereksiz şeyler soylemezsiniz

Son düzenleme:

quespy

Kıdemli Üye
24 Şub 2014
2,318
2
Bursa

Okadar şey yazdım okumadan sormuyorsundur umarim
GTX 1050ti
Ryzen 3 1200 3.1ghz
8gb ram 3000 MHz
550 wat PSU

Oyunun istediği gereksinim
Gereksinimleri (Minimum)
CPU: Dual Core 2.4Ghz+
RAM: 4 GB RAM
GPU: GTX 950, GTX 760
DirectX: Version 10
Kapladığı Alan: 6 GB

Umarım sistem dar boğaz vs gibi gereksiz şeyler soylemezsiniz

Burada o kadar şey yazmanız önemli değil o kadar şey yazmışsınız ama sistem özelliklerini oyun bilgilerini yazmamışsınız.

cpu ya undervolt işlemi mümkünse eğer oyundan atmaları düzeltebilirsin fakat fps sorunu yaşaman muhtemel.

stayhigh

Katılımcı Üye
17 Eyl 2019
647
2
Mars
Oyunun boyutu özelliklerini bilgisayarın kaldırmayıp resetleyebilir. Yani oyun güçlü geldiği için bilgisayar kendini koruma amaçlı reset atıyor olabilir.

boole

12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Oyunun boyutu özelliklerini bilgisayarın kaldırmayıp resetleyebilir. Yani oyun güçlü geldiği için bilgisayar kendini koruma amaçlı reset atıyor olabilir.

Hocam siz bari yapmayın ama bütün herşeyi açık açık yazdım sistem gereksinimleri yeterli zatten ki yeterli olmasa bir ay öncesine kadar so un yasamiyordum sorun yaşamaya başlayınca servise götürdüm ve ben bu PC yi salı günü aldım oyunu kurdum sorunsuzca oynadım 3 gün sonra oyunun bakın oyuna bile değil ana menüye bile girmiyor pırt diye restliyor çok abes bir durum var

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Merhabalar,
Muhtemelen donanımsak bir hata var ve bunu teknik servis tespit edemedi yada 1 hafta boyunca kurduğunuz bir uygulama yüzünden boyle oluyor kaskpersky ile bir tarayabilirsiniz olmazsa 1 hafta icinde kurduğunuz uygulamaları silebilirsiniz oda olmazsa oyunda sıkıntı olabilir başka bir kaynaktan yükleyebilirsiniz diyelim buda işe yaramadı o zaman bilgisayarını win 7 ye indirebilirsin emin ol daha çok performans alırsın benimde böyle birbsorunum vardı son söylediğim seçenekte düzelmişti.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,573
92
Ocak' tan gelme...
Tek çözüm donanımsal gibi gözüküyor.

1. Cpu altındaki termal macun ısınma yapıyor olabilir. Oyun çok güçlüdür ısınmasına sebep olabilir. 1 hafta oynuyorum dediğinizde oynama süreniz, ortam sıcaklığı ve bunun gibi şeyler vesile olabilir.

2. Anakart veya diğer donanım üzerinde deforme olma olabilir. Bir entegre, bir diyot ısınma yaşıyor olabilir. Kapasitesi geçirmedikçe ısınmaz.
Veya bir yolda kopma kırılma; bende 2 ram slotu vardı birinin altında çatlak oluştuğu için aşırı kullanımda 2. Ram hata veriyordu.

Çözüm olarak bir arkadaşınızdan sizdeki oyunu kurmasını ve oynamasını veya bilgisayarını istemenizdir.

boole

12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Tek çözüm donanımsal gibi gözüküyor.

1. Cpu altındaki termal macun ısınma yapıyor olabilir. Oyun çok güçlüdür ısınmasına sebep olabilir. 1 hafta oynuyorum dediğinizde oynama süreniz, ortam sıcaklığı ve bunun gibi şeyler vesile olabilir.

2. Anakart veya diğer donanım üzerinde deforme olma olabilir. Bir entegre, bir diyot ısınma yaşıyor olabilir. Kapasitesi geçirmedikçe ısınmaz.
Veya bir yolda kopma kırılma; bende 2 ram slotu vardı birinin altında çatlak oluştuğu için aşırı kullanımda 2. Ram hata veriyordu.

Çözüm olarak bir arkadaşınızdan sizdeki oyunu kurmasını ve oynamasını veya bilgisayarını istemenizdir.

1)ısınma problemım yok

2)2-3 gün once serivsden alıdgımda sorunsuz açıyordu ve oynatıyordu oyunu yani buda mümkün olucagını sanmıyorum ayrıca donanımsal bir sorunum olsa ben 2-3 gun öncede aynı sorunu yaşardım

3)oyunda her hangi bir sorun yok herkesin oynadığı bir oyun ayrıca oyun olmasına da gerek yok msi afterburner da oc testi başlatınca da reset atıyor eğer ısınmadan vs olucak olsa sistem donar veya hata verir bu direk reset tuşuna basmiş gibi oluyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.