Çözüldü Bilgisayar İşlem Yavaşlığı

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Bilgisayarım donanım ve yazılım olarak gayet iyidir, üst düzey renderlar için kullanıyorum. Ancak bir süredir anormal bir yavaşlama var. Formatladığım halde düzelmiyor. Donanımsal olduğunu düşünüyorum. Anakart arızası olabilir, hdd/ssd'lerden birisi bozuk olabilir ya da anakart/bios güncellemesi gerekiyor olabilir. Web siteleri geç açılıyor bazen hiç açılmıyor, program kurarken bazen bekletip bazen hemen işlem yapıyor, explorer.exe aynı şekilde ya donuyor ya iyi hareket ediyor. Bu sorunu daha önce yaşayan var mıdır? Virüs ya da malware olmadığına eminim.

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,385
118
2,578
Merhaba Değerli Üyemiz, bu tür Sorunlar ile karşılaşmadım ama buna benzer bir olaya tanıklık ettim. Sizin bilgisayarınız çok yoğun bir şekilde güç harcıyor olabilir. Yani 3 gb ram kullanması gereken yerde kapasitenin üstüne çıkabiliyor. Buna sebep olan ise genellikle virüstür. Ama siz format attığınızı söylediniz artık vakti dolmuş olabilir bir üst bir modele geçseniz sizin için iyi olacaktır. Donanımlarında belli bir süresi var demek ki o süre dolmuş 🙂
İyi Forumlar.

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Uzun uğraşlar sonucu sorunun RAM'den kaynaklı olduğunu öğrendim. Tek tek çıkarıp takarak denedim. İçlerinden bir tanesi ömrünü tamamlamış. Aynı sorundan şikayeti olan varsa bu yolu denesin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.