Bilgisayar kapanma sorunu

yusufak13

Katılımcı Üye
18 Tem 2009
490
0
merhaba bilgisayarım oyunlardan çıktıktan 5 10 saniye sonra hiç bir hata vermeden kapanıyo sanki elektrikler gitmiş gibi hiç bi hata sesi falan vermeden kapanıyor
şuana kadar 4 5 kez oldu
yeniden açma tuşuna basınca hiç bişey olmuyo bilgisayar açılmıyo 6 lı prizi kapatıp açmam gerekiyor anca öyle açılıyor

anakart m5a97 evo
ekran kartı r7 265
ram 2x4 ripjaws 1600 mhz
işlemci fx 6300 3.5 ghz
psu 600 w

Son düzenleme:

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
elelktrik akımından kaynaklı birşey olabilir hocam başka birşey gelmiyor aklıma fanların termal macunu bitmişte olabilir ama açılması gerekiyor hata mesajı verir yani fanların termAL macunu bittiyse başka bir prizde deneyin uzatma kablosu olmadan

Necromancy

Katılımcı Üye
9 Şub 2015
713
1
C:\sqlmap
Isınıyorsa ekran kartin kapatir ;
İşlemcinin fan ayaklarindan herhangi birisi tam sabitlenmemiş olabilir onu bi kontrol et benim mandali kirilmişti bitanesi ordan ufacik hafa aliyordu yetiyor o kadar kapatiyor direk :) bi onlari kontrol etde dön bana hocam

yusufak13

Katılımcı Üye
18 Tem 2009
490
0
elelktrik akımından kaynaklı birşey olabilir hocam başka birşey gelmiyor aklıma fanların termal macunu bitmişte olabilir ama açılması gerekiyor hata mesajı verir yani fanların termAL macunu bittiyse başka bir prizde deneyin uzatma kablosu olmadan

tmm denerim

Isınıyorsa ekran kartin kapatir ;
İşlemcinin fan ayaklarindan herhangi birisi tam sabitlenmemiş olabilir onu bi kontrol et benim mandali kirilmişti bitanesi ordan ufacik hafa aliyordu yetiyor o kadar kapatiyor direk :) bi onlari kontrol etde dön bana hocam

şöyle bişey var bazı günler günde 15 saat boyunca oyun oynuyorum ama kapanmıyor
bazende bir el cs:go atıyorum çıkıyorum kapanıyor
işlemci stock fan onu değiştiricem ztn haftaya bakalım o muymuş

vezirsiz

Katılımcı Üye
24 Şub 2014
697
0
PendikBireyD
Kasanın arkasında sol üst fanlı yer var. Elektrik yeri, o yetersiz kalıyordur. Bizim arkadaşta da olmuştu çok eskiden araştırmıştım ondan dediler... Güç kaynağımı idi o yerin ismi bir şeydi işte...

calcuster

Katılımcı Üye
12 May 2013
320
0
hocam diğer oyunlarda bişey yoksa bu oyunlardan kaynaklı bir bug tur sistemi kapatıyordur diye düşünüyorum diğer oyunlarda deneyiniz eskiden kapanmayıp şimdi kapanırsa başka bir porblemdir tespit etmemiz lazım

yusufak13

Katılımcı Üye
18 Tem 2009
490
0
Kasanın arkasında sol üst fanlı yer var. Elektrik yeri, o yetersiz kalıyordur. Bizim arkadaşta da olmuştu çok eskiden araştırmıştım ondan dediler... Güç kaynağımı idi o yerin ismi bir şeydi işte...

psu onun adı 500 w yeterken 600 w aldım ben yetersizlik olucağını sanmıyorum

hocam diğer oyunlarda bişey yoksa bu oyunlardan kaynaklı bir bug tur sistemi kapatıyordur diye düşünüyorum diğer oyunlarda deneyiniz eskiden kapanmayıp şimdi kapanırsa başka bir porblemdir tespit etmemiz lazım

denerim

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.