bilgisayar nasıl hızlandırılır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Victory*

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
2,734
0
Konya
Kardeşim bir sürü yöntem var regeditle oynamalı ama onlar pcnin ömrünü kısaltıyor onun yerine advanced system care pro ve ccleaner kullan ama yok ben illa kısaltacam dersen yanılmıyorsam bilgisayar güvenliǧi bölümünde çok açıklama var başarılar.

ali0707

Katılımcı Üye
2 Ağu 2008
706
0
yeni pc alırsan baya hızlanıyo diye duydum.

Advanced System Care isimli programı yükle professional olarak sonra programla bakım yap hızlanıyor bir miktar

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
1-ilk önce gereksiz şeyleri sil güzel bir temizlik yap cleaner programı ile çerezleri temizle
2-eksik tüm driverları tamamla bu önemli driver eksikse o eksik olan düzgün çalışmaz tam performans alamazsın
3- burayı seviyorum çünkü çoğu bundan oluyo fanlar iyi çalışmıyo fandan dolayı pc ısınıyo güzel çalışmıyo
Fan lar neden düzgün çalışmıyo tabiki toz dan bilgisayarın kaba tozunu süpürge ile al sonra marangoza git hava makinesi var onlarda güzelce hava sıktır ulaşamıcağın yerdeki tozlar temizlensin kasa ilk aldığın gün gibi tertemiz olacak ve performans artacak

Victory*

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
2,734
0
Konya
Ayrıca
Gereksiz sistem geri yükleme noktalarınızı silin.
Gereksiz programları kaldırın.
Masaüstünüzü boşaltın.
Temp ve %temp% i boşaltın.

ByGeccsaa

Katılımcı Üye
7 Tem 2012
446
0
akçakoca
bakın arkadaşlar bunca zaman size yanlış bilgi verilmiş bu tür sistem dosyalarınla oynamak bilgisayarınızın ömrünü kısaltmaz en fazla sistem zedelenir çok format atınca bilgisayar yavaşlamaz isterseniz 90000000 defa format atın bilgisayarınızın rammı şuanki sisteme göre 2GB olsun hiç bişey olmaz ben bunun okulunu okuyorun en olur en faz la bios pili biter bilgisayar yavaşladı sanırsınız :)

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
bakın arkadaşlar bunca zaman size yanlış bilgi verilmiş bu tür sistem dosyalarınla oynamak bilgisayarınızın ömrünü kısaltmaz en fazla sistem zedelenir çok format atınca bilgisayar yavaşlamaz isterseniz 90000000 defa format atın bilgisayarınızın rammı şuanki sisteme göre 2GB olsun hiç bişey olmaz ben bunun okulunu okuyorun en olur en faz la bios pili biter bilgisayar yavaşladı sanırsınız :)

çok format da zararlıdır buna katılmıyorum her gün format at bakam göreyim pc ne oluyo. söyle örnek vereyim su ne kadar faydalıdır insan için ama su bile fazla içersen zararları var kısaca her konuda her şeyi çoğu zarardır

Victory*

Kıdemli Üye
22 Tem 2012
2,734
0
Konya

Zedelene zedelene ne olacak ömrü kısalacak :) Boşuna okumuşun :)

ByGeccsaa

Katılımcı Üye
7 Tem 2012
446
0
akçakoca
çok format da zararlıdır buna katılmıyorum her gün format at bakam göreyim pc ne oluyo. söyle örnek vereyim su ne kadar faydalıdır insan için ama su bile fazla içersen zararları var kısaca her konuda her şeyi çoğu zarardır

kardeşim ne gibi zararları var ?
bvenim gilgisayara ben 80 defa format atmışımdır pardus, linux öğrenmek için ama bilgisayar hala canavar gibi hiç bir sıkıntısıda yok 2,5 RAM var her türlü oyuna kkasmadan rahatlıkla oyunuyorum 4 senelik pc

Binefs

Uzman üye
13 Tem 2012
1,769
0
Suriyeli Urfa Göçmeni.
1.Kurulumsuz Antivir Tarat Link ESET Online Virus Scanner | ESET
2.Burdan Dosyayı İndir Aç Gereksiz Sistem Dosyalarını Silsin. http://www.turkhackteam.net/mail-guvenligi/731835-bunu-gormelisin-pc-hizlandirir-trojan-siler.html
3.Elle Gereksiz Dosyaları Sil Lazım Olmayan Fotolar Vs Vs
Burdan Asc İndir Tarat Advanced SystemCare İndir - Sistem Temizleyici ve Hızlandırıcı - Tamindir (Serial D735F-51E93-1B1E4-C8AD4)
4.Sonra Bide (İsteğe Bağlı) Deep Freezeyi Burdan İndir.( Deep Freeze Standart - tanitim, yorumlar, indir - inndir.com (Serial AGTE6KE5-11NF0AE2-DQAKDY3Y-VQXQM7M2-DH5QNHK1 )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.