Bilgisayar Toplama Bazı Öneriler ve Sorular ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Clasic

Üye
18 Ocak 2012
216
0
Arkadaşlar kendim bir pc toplayacağım.

1.) Sizce İntel mi AMD mi ?
2.) Pc yi toplarken parçalarını satın alırken birbiriyle uyumlu parçaları nasıl seçerim ?

Biraz oyun oynuyorum ama hızlı bir pc toplamaya çalışıycam bunları da göz önünde bulundurmanızı isterim :)

bodrummert

Üye
25 Ara 2010
129
0
ÖnceLikLe işLemci hızının 3.30 ghzden yüksek olması lazım , ram oLarak 2 tane 2 gb Lık aynı mhz de ram aL . Birini yüksek diğerini aLçak alırsan ramlar yanar . Sonra Bence inteL aL Amd hakkında fazla bisi demiyorum ama iLerde ısınma sorunu yasamak istemiyorsan İnteL aLma . Sonra Ekran kartını ATİ asLa aLma , GeForce aL oyunlarda baya verim aLırsın . Benm diyeceklerim bu kadar .

Clasic

Üye
18 Ocak 2012
216
0
ÖnceLikLe işLemci hızının 3.30 ghzden yüksek olması lazım , ram oLarak 2 tane 2 gb Lık aynı mhz de ram aL . Birini yüksek diğerini aLçak alırsan ramlar yanar . Sonra Bence inteL aL Amd hakkında fazla bisi demiyorum ama iLerde ısınma sorunu yasamak istemiyorsan İnteL aLma . Sonra Ekran kartını ATİ asLa aLma , GeForce aL oyunlarda baya verim aLırsın . Benm diyeceklerim bu kadar .

Saol kardeşim benim şuan ki pcmde Ati HD 5560 Ekran kartı varl gayet memnunum GeForce daha güzel yani Atiden tekrar saol :)

bodrummert

Üye
25 Ara 2010
129
0
Saol kardeşim benim şuan ki pcmde Ati HD 5560 Ekran kartı varl gayet memnunum GeForce daha güzel yani Atiden tekrar saol :)

SöyLe biseyde var Bende 896 mb ram var 128 mb ekran Kartı ekran kartım Ati ;
Arkadasta 512 mb ram var 128 mb GeForce Ekran kartı var , onun Kasmadan oyunLarı ben benim makinede çok zor şekiLde oynuyorum , vede ATİ çok ısınma ProbLemi yapıyor , iLk 6-7 ay iyi gecer sonra Pc'yi satana kadar ısınma sorunuyla uğraşırsın . Tabii bu iLLa oLucak diye bişi değiL ama GözLemLediğim kadar söyLüyorum :)

Clasic

Üye
18 Ocak 2012
216
0
SöyLe biseyde var Bende 896 mb ram var 128 mb ekran Kartı ekran kartım Ati ;
Arkadasta 512 mb ram var 128 mb GeForce Ekran kartı var , onun Kasmadan oyunLarı ben benim makinede çok zor şekiLde oynuyorum , vede ATİ çok ısınma ProbLemi yapıyor , iLk 6-7 ay iyi gecer sonra Pc'yi satana kadar ısınma sorunuyla uğraşırsın . Tabii bu iLLa oLucak diye bişi değiL ama GözLemLediğim kadar söyLüyorum :)

Saol kardeşim :)

King Of BirdS

Uzman üye
23 Eki 2011
1,025
0
Oyun Klasörü
Soğutman iyi ise AMD alabilirsin. 2.9 üstü bir şey al. Seni uzunca bir süre ***ürür.
Ekran kartını ise 2 GB senin yararına olur. Fakat HD Readon serisine bir bak :)
Ram'ın kesinlikle 4 olmalı (En az). Ana kartını ASUS ya da MSI'dan bakabilirsin.

Kullanıcı1233

Kıdemli Üye
19 Tem 2011
4,371
12
paran varsa intel
paran yoksa amd.

donanım uyumu için önce anakartını belirle. anakartın pdf kullanma kılavuzunda hangi ramlerin onaylandığı, hangi ekran kartlarını desteklediği vs. bilgilere yer verilir. onları okuduğunda sorun yaşamazsın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.