Bilgisayar Vs Yazılım Mühendisliği ?

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Sen zaten hangisinin ne is yaptigini biliyorsundur.Arkadaslar da aciklamis.Ama ben olsam yazilim muhendisligi derdim.İs imkani daha fazla.Soyle anlatayim eskiden avukatlik doktorluk kadar degerliydi.Simdi ayda 600-900 liraya baskalarinin asistanligini yapan avukatlar biliyorum.Ayni sekilde bilgisayar muhendisligi de eskisi kadar degerli degil.Yeni nesil mesleklere bakin derim :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Şu konuları açmadan önce biraz araştırma yapsanız. İşin ilginci bu konu her açıldığında aynı yorumları yapmaktan yoruldum o kadar yanlış cevaplar geliyor ki.

Daha önce açılan konulara verdiğim cevapları bakıp fikir sahibi olabilirsiniz

http://www.turkhackteam.net/tht-yar...ar-muhendisligi-bilgisayar-programciligi.html

http://www.turkhackteam.net/tht-yar...lim-muhendisligi-bilgisayar-muhendisligi.html

Ekstradan buraya da yaziyim, bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği arasında pek bir fark yoktur, o yok bilgisayar müh. öldü işe alınırken yazılım müh. önde diyenler bu işten zerre kadar anlamadıklarını gösteriyorlar.

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Bilgisayarcılara pek iş kalmadı gibi düşünüyorum çünkü bakarsan çok sayıda bilgisayarcı mevcut. Ama ben hepsinden farklıyım şunları şunları biliyorum onlardan çok iş yaparım diyorsan bilgisayarcı ol. Ama ben yazılımcı olmanı öneririm çünkü rahat iş bulursun ve güzel çalışmalar çıkartarak tanınabilirsin veya güzel şirketlere yerleşebilirsin.

WinnerMan

Uzman üye
31 Mar 2012
1,324
0
Eskişehir
Bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği farklı işlerdir.bilgisayar mühendislerinin asıl işi yönetimdir.yazılım mühendisleri ,bilgisayar mühendislerinin emrettigini yapar yani amelelik yapan kişilerdir :) tabi bu benim düşüncem :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Bilgisayar mühendisliği ile yazılım mühendisliği farklı işlerdir.bilgisayar mühendislerinin asıl işi yönetimdir.yazılım mühendisleri ,bilgisayar mühendislerinin emrettigini yapar yani amelelik yapan kişilerdir :) tabi bu benim düşüncem :)

Çok şükür biraz anlayan biri çıktı işten. Bilgisayar mühendisi yazılımcının yaptığı her şeyi fazlasıyla yapabilir, ama statü olarak üstündür yönetici vasfı vardır. Ülkemizde işe bir kişi aliyim her şeyi o yapsın mantığı olduğu için bilgisayarcıları küçük görüyorlar , yazılımcı denince de farklı bir şey sanıyorlar. Bir kere bilgisayarcının işi bitti yazılımcı ol diyenlerdeki mantık hatasını anlamıyorum nasıl bilgisayarcının iş imkanı bitip yazılımcının bitmez bilg. mühendisi her şeyi fazlasıyla yapabilir.

Şu cevap verenlerin arasında kaç tane bilgisayar kaç tane yazılım mühendisi var merak ediyorum.

Ya da bu sektörün içinde olup yorum yapan kaç kişi var.

Cyper65

Uzman üye
13 Eki 2012
1,587
0
İzmir
firmalar bu yazılımdan mezun şu bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuş diye ayırma yapmıyorlar
onlar için bilgi önemli bilgiyi kullanabilmen önemli.
yazılım ve bilgisayar mühendisliği aynı ayırma yapılmıyor

oguzhane

Katılımcı Üye
22 Haz 2009
572
0
izmir
Hiçbirşeye bakma git puana bak ve öyle kıyaslama yap 450 puandan yüksek yazılım müh. yok ama 520-530 puana kadar bilgisayar mühendislikleri var gerisini de sen düşün ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.