Bilgisayar Yardımı !!!

setrim

Üye
14 Kas 2011
77
0
Ortam Nerde Biz orda :D
Beyler Bayanlar Önemli Bir sorunla karşınızdayım...Bilgisayarda internet bağlı gözüküyor modemde hiç bir sıkıntı yok fakat nete bağlanmıyor sayfa açmıyor msn açmıyor...

Not :

Dns değiştirme
Pc yi Taratma (Not32 Orjinal ile Tarandı )
Pc yi Geri Yükleme

Bunları yaptım olmadıı Bilen varsa Yardım Çok Acilll.. :/ :/

Köstebek-02

Yaşayan Forum Efsanesi
6 May 2008
15,580
45
Köstebek
İnternete Bağlanamıyorum?Neden Olabilir?
Arkadaşlar internet bağlantınızı yeni aldıysanız başta internete bağlanamamanız, veya bağlanırken sıkıntı çekmeniz normal.
İnternete bağlanamamanın bir çok sebebi var bunları şimdi yazıyorum, iyi takip edin:
1.)İnternet bağlantısını yeni almışsınızdır, ve sunucunuz bağlantıyı henüz telefon hattınıza vermemiştir.
2.)Modem kurulumunu yapmamışsınızdır.
3.)Wireless kullanıcısıysanız, kablosuz ağınıza şifre tanımlamamışsınızdır.
4.)Ağ kablonuzda yıpranma, kırılma veya temassızlık vardır.
5.)Ağ kablonuzun ucundaki Jack adı verilen aletin, tırnağını kırmışsınızdır.(Ethernete tam oturmadığı zaman bağlantı gidebilir)
6.)Ethernetinizi bilgisayarınıza tanıtmamışsınızdır.
7.)Ethernetinizde donanımsal bir arıza olabilir.
8.)Ethernetiniz tümleşik ise anakartın o kısmında kısa devre olabilir.
9.)Ağ bağlantılarımdan, Yerel Ağ Bağlantısı kısmı bir programla veya elle devre dışı kalmış olabilir.
10)Firewall engelliyor olabilir.
11)Nadiren Windows Güvenlik Duvarının açık olması sebep olabilir.
12)Faturayı ödememişseniz kesmişlerdir :))
13)Biri siz farketmeden modemi resetler, dolayısıyla ayarlar sıfırlanır.Sizde modemden şüphelenmediğiniz için bilgisayarı yoklayıp durursunuz.
14)Özellikle botnet denen küçük progr*****lar bağlantınızı sömürdüğü için net bağlantınız olsada siz bir türlü sayfa açamazsınız.
15)Trojan,spyware,adaware ve virüsler gibi zararlılar net bağlantınızı yok gösterebilir.
16)Kullandığınız DNS yoğunluktan çökerse, bir türlü bağlanamazsınız.Benim Özel DNS kullanırken başıma geldi oradan biliyorum.

Şimdilik aklıma bunlar geliyor,
bağlantınız giderse ilk yapacağınız iş "Başlat/Çalıştır"'a cmd yazın,
gelen dos penceresinden ping google.com yazın.
Eğer ana makine bulunamadı gibi bir zırva gelirse yukarıda saydığım 16 maddeyi hatırlayın ve o noktaları kontrol edin.

Eğer sayfa açılmadığı halde google'a ping attığınızda,
32 bayt veri ile google.com [72.14.221.99] 'ping' ediliyor:
72.14.221.99 cevabı: bayt=32 süre=72ms TTL=52
72.14.221.99 cevabı: bayt=32 süre=68ms TTL=53
72.14.221.99 cevabı: bayt=32 süre=67ms TTL=52
72.14.221.99 cevabı: bayt=32 süre=68ms TTL=52

Böyle birşey görürseniz, bağlantınız vardır ama virüs vari birşey bağlantınızı sömürüyordur.Ondan dolayı bilgisayarınızı taratın, ağ kablolarını kontrol edin.
Birşekilde düzelecektir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.