Bilgisayara format atmadan yeni alınmış haline döndürmek nasıl olur

yigitcan575

Katılımcı Üye
1 Kas 2012
265
0
arkadaşlar sanki böyle bir konu vardı bana bilgisayara format atmadan ilk alınmış gündeki gibi performansını nasıl arttırabilirim

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
İişini görürmü bilmem ama ,

Bios formatı var oda bir çeşit format format atmadan anca sistem geri yüklemeyi deneyebilirsin bios formatı eğer sistemine daha önce hiç format atmadıysan ilk geldiği gibi olur ama eğr sistemni normal bir format attıysan o son format atıldıkdan sonraki haline döner

edt....

yaw ilk hali gibi derken biraz daha hızlanması için ne yapabilirim şimdiki halinden

Vista kullanıyorsan game booster advantege systeam care kullanman yeter kendm kullandım ordan biliyorum ama windows 7 ise tavsiye etmem w7 de bu tarz programlar kullnınca sistem tutarsızlaşıyor ve eğer xp kullnıyorsan google a xp hızlandıma yazman yeter :) regedit ayarları cıkıcaktır direk karşına onları yaparsan zaten hızlanır ama sorun w7 de sistemn w7 ise format atıcaksın sonrada sadece gerekli işne yarıycak olmassa olmaz programları kurucaksın ve pc başlangıcında hiç bir ( u torrent vb. ) program olmycak cmd>msconfig den ayarlayabilirsin

Son düzenleme:

qenco5

Uzman üye
9 Nis 2012
1,112
0
Kardeşim bu win 7 de var, format gibi ama format değil. Exper'in yanında vermişlerdi ama en iyisi Format, ben sadece verdikleri cd de yapabiliyorum.

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
vista yada w7 formatı basitdir Türkçe olark format atıcaksan gayet basit tek yapman gerken pc res atmak bu esnada format cd sini takıcaksn ( başlangıc cd/dvdrom da olucak ) sonrada siyah bir ekran gelicek bir süre sonra sorucak zaten altta çıkar cd/dvd den önyükleme yapmak için herhangi bir tuşa basın diye bir şey bas herhangi bir tuşa sonrada format başlar dosyaları koplaylaıdan sonra karşına gelir C / D hdd ne varsa işte format atıcağın sürüyü secer ileri dersin sonrada git bi kahve kola iç tv fln izle 25 -35 dk sonra format biter kullaınıcı adı girersn 2 dk yada windows ekranı gelir sonç: format bitti bile :)

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?
Dostum ben bu gune kadar 100 ü geçik format atmışımdır pc me ve halen hayatda :) ayrıca o min 4 ayda bir atılması gerke ne kadar az o kadar iyi ama hiç format atmadysan zaten 1 formatdan birşey olmaz ayrıca istediğin windows sürümünü ineternetden indirpi cd/dvd ye yazdırp format atabilirsin :)

qenco5

Uzman üye
9 Nis 2012
1,112
0
Ömrünü azalttığı falan yok inanmayın böyle şeylere babacan, ayda 1 kez atacaksınız ;) sen .iso dosyalarını bir cd ye varsa yazdır indirip at formatını.

Rquen

Üye
20 Ocak 2013
126
0
Gereksiz dosyaları hatta oyunlarını ve benzeri tüm hack dosyalarını falan sil .. sadece gerekenleri kur ama silerken denetim masasından + geri dönüşümden sil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.