Bilgisayardan anlayanlar bir bakabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Deadly37

Katılımcı Üye
2 Ara 2010
357
0
%SYSTEMROOT%
merhaba tht ailesi lafı fazla uzatmadan mevzuya geçim kısacası aşağıdaki işlemcilerden hangisi daha güzel" , daha kaliteli ve müthiş performanslı

1- Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 @2.40 GHz
2- Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 @ 3.40GHz
3- Intel(R) Xeon(R) X3440 @2.53 GHZ

NOT: İşlemciler tamamen OYUN SUNUCUSUN'da kullanılacaktır.

Hayırlı Ramazanlar

Cnyylmz

Uzman üye
29 Ara 2010
2,000
0
Warez...
Öncelikle 1 ve 2 deki işlemciler aynı Intel Xeon CPU E3-1270 bu işlemcinin 2.40 GHZ ile çalışanı yok, sadece 3.40 GHZ ile çalışan modeli var ...

Doğal olarak bahsi geçen iki işlemci var :

2 - Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 3.40 GHZ
3 - Intel(R) Xeon(R) X3440 2.53 GHZ

Ben bu ikisini detaylı karşılaştırdım, burada kesinlikle alınması gereken işlemci; Intel Xeon CPU E3-1270 3.40 GHZ işlemcidir ...

Farklarına Gelince :

İki İşlemcide 4 Çekirdek, İkiside 8 MB Ön Belleğe sahip, Xeon CPU E3-1270 İşlemci 3.40-3.80 GHZ Hızları arasında çalışıyor, Maksimum hızı 3.80 GHZ' dir. Diğer Xeon X3440 İşlemci ise; 2.53-2.93 GHZ arasında maksimum 2.93 GHZ' de çalışmaktadır. Yine İki İşlemcide doğal olarak 64 Bit destekliyor. Burada ölümcül nokta ise; XEON E3-1270 İşlemci 32 nm teknolojisine sahipken diğer işlemci 45 nm teknolojisine sahip, her zaman düşük ' nm - Nanometre ' teknolojisine sahip donanım iyidir, çünkü düşük ' nm ' teknolojili donanım daha yeni teknoloji sınıfındadır, düşük nm teknolojili donanım daha az güç harcar, daha az ısınır, doğal olarak daha performanslıdır ...
Fiyat olarak Xeon CPU E3-1270 3.40 GHz İşlemci, doğal olarak diğerinden çok daha kalite olduğu için daha pahalı, Xeon CPU E3-1270 İşlemci, 1155 Soket yapılı yani 2. Nesil İ İşlemci soketine sahip iken diğer işlemci 1156 yani İlk nesil - 1.Nesil İ İşlemci soket yapılı.
Son olarak, İki işlemcide Turbo Boost teknolojisine sahipken, Xeon CPU E3-1270 İşlemci daha yeni ve geliştirilmiş son sınıf Turbo Boost 2.0 teknolojisine sahip ...

Sonuç olarak burada alınması gereken İşlemci, Xeon CPU E3-1270' dir, Aralarındaki fiyat farklarına baktım 110 Dolar fiyat farkı var, ama kesinlikle fiyat farkına bakılmaksızın Xeon CPU E3-1270 alınmalı, Dediğim İşlemciyi alırsanız güzel bir iş yapmış olursunuz, benden bu kadar, gerisi sizin bileceğiniz iş ...

Son düzenleme:

gizemli56

Katılımcı Üye
5 Ara 2009
681
0
Öncelikle 1 ve 2 deki işlemciler aynı Intel Xeon CPU E3-1270 bu işlemcinin 2.40 GHZ ile çalışanı yok, sadece 3.40 GHZ ile çalışan modeli var ...

Doğal olarak bahsi geçen iki işlemci var :

2 - Intel(R) Xeon(R) CPU E3-1270 3.40 GHZ
3 - Intel(R) Xeon(R) X3440 2.53 GHZ

Ben bu ikisini detaylı karşılaştırdım, burada kesinlikle alınması gereken işlemci; Intel Xeon CPU E3-1270 3.40 GHZ işlemcidir ...

Farklarına Gelince :

İki İşlemcide 4 Çekirdek, İkiside 8 MB Ön Belleğe sahip, Xeon CPU E3-1270 İşlemci 3.40-3.80 GHZ Hızları arasında çalışıyor, Maksimum hızı 3.80 GHZ' dir. Diğer Xeon X3440 İşlemci ise; 2.53-2.93 GHZ arasında maksimum 2.93 GHZ' de çalışmaktadır. Yine İki İşlemcide doğal olarak 64 Bit destekliyor. Burada ölümcül nokta ise; XEON E3-1270 İşlemci 32 nm teknolojisine sahipken diğer işlemci 45 nm teknolojisine sahip, her zaman düşük ' nm - Nanometre ' teknolojisine sahip donanım iyidir, çünkü düşük ' nm ' teknolojili donanım daha yeni teknoloji sınıfındadır, düşük nm teknolojili donanım daha az güç harcar, daha az ısınır, doğal olarak daha performanslıdır ...
Fiyat olarak Xeon CPU E3-1270 3.40 GHz İşlemci, doğal olarak diğerinden çok daha kalite olduğu için daha pahalı, Xeon CPU E3-1270 İşlemci, 1155 Soket yapılı yani 2. Nesil İ İşlemci soketine sahip iken diğer işlemci 1156 yani İlk nesil - 1.Nesil İ İşlemci soket yapılı.
Son olarak, İki işlemcide Turbo Boost teknolojisine sahipken, Xeon CPU E3-1270 İşlemci daha yeni ve geliştirilmiş son sınıf Turbo Boost 2.0 teknolojisine sahip ...

Sonuç olarak burada alınması gereken İşlemci, Xeon CPU E3-1270' dir, Aralarındaki fiyat farklarına baktım 110 Dolar fiyat farkı var, ama kesinlikle fiyat farkına bakılmaksızın Xeon CPU E3-1270 alınmalı, Dediğim İşlemciyi alırsanız güzel bir iş yapmış olursunuz, benden bu kadar, gerisi sizin bileceğiniz iş ...

katılıyorum sana arkadaşım:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.